Kremlin: gasleveringen Gazprom aan Europa op maximaal niveau
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Europese gasleveringen van het Russische staatsgasconcern Gazprom zijn op een maximaal niveau onder de huidige contracten. Dat heeft woordvoerder Dmitri Peskov van het Kremlin gezegd. Als Europa meer gas wil afnemen van Gazprom moeten daarvoor nieuwe contracten worden getekend, aldus Peskov.
De gasprijzen in Europa zijn naar records gestegen door de grote vraag vanwege het sterke economische herstel na de coronacrisis. Maar ook een beperkt aanbod van gas jaagt de prijzen omhoog. Het Kremlin heeft herhaaldelijk ontkend de gasleveringen aan Europa bewust te beperken om zo snel goedkeuring te krijgen voor het gebruik van de nieuwe gaspijpleiding Nord Stream 2, die van Rusland via de Oostzee naar Duitsland loopt.
Volgens Peskov moeten er onderhandelingen plaatsvinden met Gazprom over een verhoging van de leveringen. "Niks kan geleverd worden buiten de contracten om. Het is een zaak van onderhandelen met Gazprom", aldus de zegsman van president Vladimir Poetin. Poetin heeft al gezegd bereid te zijn om meer gas aan Europa te leveren vanwege de grote vraag en hoge prijzen.
De Russische energieminister Nikolaj Shoelginov zei eveneens dat er nieuwe contracten getekend moeten worden voor een verhoging van de gasleveringen. "Als er verzoeken zijn, dan zal dat moeten lopen via nieuwe contractuele verplichtingen." Hij zei dat Rusland een betrouwbare energieleverancier is.
De prijs van een megawattuur gas lag woensdag op circa 90 euro. Vorige week steeg die prijs nog naar een piek van meer dan 160 euro.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
10 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
11 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
1 dag geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden