Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin erkent dat er iets misgaat bij mobilisering reservisten

Kremlin erkent dat er iets misgaat bij mobilisering reservisten

MOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin erkent dat er iets misgaat bij de mobilisatie van 300.000 reservisten om in Oekraïne te vechten. "Er zijn inderdaad gevallen waarbij in strijd met de instructies van president Poetin wordt opgetreden" bij de mobilisatie, aldus een woordvoerder.

Er worden incidenten gemeld waarbij dwang en geweld worden toepast om te rekruteren. Ook zouden mensen worden gesommeerd zich als reservist te melden die helemaal geen reservist zijn. Ondertussen verlaten tienduizenden mannen die vrezen te worden opgeroepen gehaast het land.

De woordvoerder erkende onder meer dat er fouten zijn gemaakt bij het versturen van oproepen en hoopt dat de fouten snel kunnen worden gecorrigeerd.

Honderdduizenden reservisten

Het Kremlin heeft maandag laten weten dat er nog geen besluit is genomen over de sluiting van de grenzen voor alle weerbare mannen ofwel de mannen die wegens hun leeftijd als reservist oproepbaar zijn. De zegsman zei dat er ook nog geen voorstel op tafel ligt om oorlogsrecht in te voeren. Dat zou weerbare mannen verbieden het land te verlaten en beoogde reservisten die toch vertrekken tot deserteurs kunnen maken.

President Vladimir Poetin heeft afgelopen woensdag bevolen honderdduizenden reservisten op te roepen. Het ronselen van de reservisten is in handen van plaatselijke regionale besturen.

Maandag is in Siberië de chef van een mobilisatiecentrum ten noorden van Irkoetsk neergeschoten door een twintiger die razend zou zijn geweest over de oproep voor militaire dienst van een vriend die geen reservist zou zijn en helemaal geen militaire ervaring zou hebben. Volgens sommige mediaberichten zijn de afgelopen dagen zeker zeventien mobilisatiecentra in brand gestoken.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

2 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

2 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

4 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

6 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

8 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

9 uur geleden