Kremlin dreigt met arrestaties voor protesten op verkiezingsdag
MOSKOU (ANP) - Het Kremlin is ter ore gekomen dat Russen van plan zijn om zondag tijdens de verkiezingen te protesteren en roept op dat niet te doen. De Russische autoriteiten waarschuwen volgens The Moscow Times dat mensen die meedoen aan de acties gearresteerd en vervolgd kunnen worden.
Oppositieleider Aleksej Navalny heeft voor zijn dood vorige maand de Russen nog opgeroepen om zondag massaal om 12.00 uur naar de stembureaus te komen. Dan zouden er lange rijen ontstaan, maar zouden demonstranten niet te onderscheiden zijn van normale kiezers. Na Navalny's overlijden hebben zijn bondgenoten en zijn weduwe de oproep herhaald.
De aanklagers van Moskou schrijven op hun website dat ze "publicaties op internet" hebben gelezen over "ongeoorloofde massabijeenkomsten bij stembureaus". "De organisatie en deelname in deze massabijeenkomsten zijn strafbaar."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.
7 uur geledenMUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en veertien andere westerse landen staan in een verklaring stil bij het overlijden van Aleksej Navalny twee jaar geleden. Hun regeringen pleiten daarin opnieuw voor een "grondig en transparant" onderzoek naar de omstandigheden rond de dood van de Russische oppositieleider.
13 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft een straat gebouwd speciaal voor de nabestaanden van militairen die zijn omgekomen tijdens de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Dictator Kim Jong-un was volgens het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap persoonlijk aanwezig bij de opening, samen met zijn dochter Ju Ae.
14 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Het Amerikaanse standpunt over het Iraanse atoomprogramma "is realistischer geworden". Dit stelt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken een dag voor de tweede onderhandelingsronde, bericht staatspersbureau IRNA.
14 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Op Rosenmontag zijn in verschillende Duitse steden de jaarlijkse carnavalsoptochten gehouden. Traditiegetrouw werden politieke wereldleiders bespot met karikaturen op de praalwagens.
14 uur geleden