Kremlin dreigt meer leiders 'onvriendelijke landen' met sancties
MOSKOU (ANP) - Het Kremlin waarschuwt voor persoonlijke sancties tegen de leiders van landen die als "onvriendelijk" zijn aangemerkt. Het gaat om tientallen landen, waaronder alle EU-lidstaten en dus ook Nederland, die Rusland sancties hebben opgelegd vanwege de invasie in Oekraïne.
"Ze kunnen en moeten worden verwacht", zei een Kremlin-woordvoerder over de strafmaatregelen. Hij reageerde volgens persbureau TASS op een vraag over strafmaatregelen voor de leiders van 'onvriendelijke landen'.
Rusland maakte dinsdag al bekend de leiders van de Verenigde Staten en Canada, die ook als 'onvriendelijk' worden gezien, sancties op te leggen. Andere landen op de lijst zijn onder meer het Verenigd Koninkrijk, Zwitserland, Australië, Zuid-Korea en Japan.
De lijst met 'onvriendelijke landen' werd begin vorige week bekendgemaakt. Rusland zei toen dat deals met bedrijven en individuen uit deze landen voortaan moeten worden goedgekeurd door een speciale commissie van de regering in Moskou.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.
4 uur geledenSCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.
14 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
15 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
15 uur geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
17 uur geleden