Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: dichtdraaien gaskraan gevolg van stappen tegen Rusland

Kremlin: dichtdraaien gaskraan gevolg van stappen tegen Rusland

MOSKOU (ANP/AFP) - Dat Rusland de gaskraan dicht heeft gedraaid voor Polen en Bulgarije is het gevolg van "onvriendelijke stappen" van Europese landen. Dat heeft Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov gezegd. "De noodzaak voor een nieuwe betaalmethode ontstond door nooit eerder vertoonde onvriendelijke stappen tegen Rusland op economisch en financieel gebied door onvriendelijke landen."

Peskov benadrukte dat westerse landen Russische reserves bij buitenlandse centrale banken blokkeerden. "Of, om het bot te zeggen, dat ze dat van ons gestolen hebben." Volgens Peskov is er bij het stopzetten van de gaslevering dan ook geen sprake van chantage, zoals president Ursula von der Leyen van de Europese Commissie eerder woensdag zei.

Rusland had eind maart al aangekondigd dat kopers uit zogeheten onvriendelijke landen hun gas in roebels moesten gaan betalen. Tot die categorie behoren alle landen van de Europese Unie. Lang bleef echter onduidelijk of Rusland ook zou durven de gaskraan dicht te draaien. Dat is nu dus gebeurd bij twee landen, maar grotere klanten als Duitsland en Italië worden nog gewoon van gas voorzien.

Ook Slowakije, dat voor 85 procent van zijn gasbehoefte afhankelijk is van Rusland, liet weten geen problemen te voorzien bij de levering van gas en olie. Als buurland van Oekraïne is Slowakije een van de landen waar een gasleiding vanuit Rusland de EU binnenkomt.

Meer uit Financieel

Apple onthult nieuwe Pro-lijn, uitgerust met M5-chip

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft woensdag een nieuwe iPad Pro en MacBook Pro onthuld. De tablet en laptop zijn uitgerust met de nieuwe M5-chip van het techconcern. De chip heeft een snellere verwerkingssnelheid dan voorganger M4. Daardoor kunnen de apparaten taken op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI) volgens Apple sneller uitvoeren.

59 minuten geleden
Minister VS 'optimistisch' over handelsgesprekken met China

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent is "optimistisch" over handelsgesprekken met China. De spanningen tussen de twee grootste economieën zijn de laatste tijd opgelopen, onder meer nadat China exportbeperkingen voor zeldzame aardmetalen had aangekondigd en de Amerikaanse president Donald Trump als reactie met een extra importheffing tegen Beijing kwam.

1 uur geleden
Wall Street opent met winst, chipbedrijven bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst begonnen na het wisselende slot een dag eerder. De chipbedrijven op Wall Street stonden bij de winnaars in navolging van de cijfers van chipmachinefabrikant ASML. Verder was er weer aandacht voor kwartaalresultaten van de grote Amerikaanse banken Bank of America en Morgan Stanley.

1 uur geleden
IMF: wereldwijde staatsschuld gaat naar hoogste niveau sinds 1948

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) waarschuwt dat de staatsschulden wereldwijd hard oplopen. In het huidige tempo stijgt de wereldwijde publieke schuld in 2029 tot meer dan de omvang van de complete wereldeconomie, heeft het fonds uitgerekend. Dit zou het hoogste niveau sinds 1948 betekenen en de schuld blijft daarna waarschijnlijk verder oplopen.

1 uur geleden
Beleggers: bedrijven moeten open zijn over risico's en AI-gebruik

DEN HAAG (ANP) - Beursgenoteerde bedrijven moeten in hun komende jaarverslagen transparant zijn over de gevolgen van geopolitieke spanningen en macro-economische risico's, zoals verstoringen in handelsketens, cyberdreigingen en economische onzekerheden. Eumedion, een belangenbehartiger van institutionele beleggers, heeft alle grote Nederlandse beursgenoteerde ondernemingen een brief met deze oproep gestuurd.

1 uur geleden
Twee jaar celstraf voor Oostenrijkse vastgoedmagnaat Benko

INNSBRUCK (ANP/DPA) - De oprichter van het failliete Oostenrijkse vastgoedconcern Signa, René Benko, is woensdag veroordeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar. Hij is door de rechtbank in Innsbruck schuldig bevonden aan fraude richting schuldeisers. Het proces hield verband met het persoonlijk faillissement van Benko.

1 uur geleden
Rechtbank stelt behandeling claimzaken tegen Meta uit

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam stelt de behandeling van grote claimzaken tegen socialemediabedrijf Meta uit. Twee organisaties beschuldigen het moederbedrijf van Instagram en Facebook van onrechtmatig gebruik van persoonlijke gegevens en eisen namens Nederlandse gebruikers een schadevergoeding. De rechtbank wil eerst afwachten wat het Europese Hof van Justitie te zeggen heeft over een vergelijkbare zaak.

3 uur geleden