Kremlin denkt dat ruzie tussen Polen en Oekraïne zal toenemen
MOSKOU (ANP/AFP) - De ruzie tussen Oekraïne en Polen over de handel in graan is ook in Rusland niet onopgemerkt gebleven. Het Kremlin denkt dat de spanningen tussen die twee bondgenoten alleen maar zullen toenemen. Sterker nog, Moskou verwacht ook ruzies tussen Kyiv en andere Europese landen. "Dat is onvermijdelijk", zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov.
Polen blokkeert net als Hongarije en Slowakije de import van Oekraïens graan, omdat het de eigen landbouwsector wil beschermen. Het geschil escaleerde nadat de leiders uit Warschau en Kyiv openbaar naar elkaar hadden uitgehaald en hadden gedreigd met maatregelen. Woensdag zei Polen, sinds de Russische invasie een van de trouwste bondgenoten van Oekraïne, voorlopig geen nieuwe wapens naar Oekraïne te sturen. De Poolse en Oekraïense landbouwministers gaan snel in gesprek om een oplossing te vinden. Met Slowakije zijn inmiddels afspraken gemaakt, waardoor het invoerverbod mogelijk kan worden opgeheven.
Peskov beklemtoonde vrijdag nog eens dat Rusland Polen als een "agressief" land beschouwt en dat het Kremlin alert is op eventuele Poolse dreigingen. Warschau blijft zich, ondanks de ruzie met Kyiv, fel uitspreken tegen Rusland.
Meer uit Buitenland
LJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Vanaf maandag gaan agenten van immigratiedienst ICE de beveiliging op vliegvelden helpen, meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Dat is vanwege de discussie in het parlement over de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS), waar zowel ICE als luchthavenbeveiliging onder vallen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In België is stilgestaan bij de terroristische aanslagen van tien jaar geleden. In de Brusselse metro en op de luchthaven Zaventem gingen toen bommen af, waardoor 35 mensen om het leven kwamen. Honderden mensen raakten gewond.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Israëlische kolonisten hebben brand gesticht in Palestijnse dorpen op de bezette Westelijke Jordaanoever, meldt de Israëlische krijgsmacht (IDF). De aanvallen vonden plaats in de nacht van zaterdag op zondag.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz heeft samen met premier Benjamin Netanyahu de Israëlische krijgsmacht (IDF) opgedragen om "sneller Libanese huizen te slopen in frontliniedorpen" in het zuiden van Libanon. Dat is naar eigen zeggen nodig om een eind te maken aan de "bedreigingen voor Israëlische gemeenschappen".
8 uur geledenARAD (ANP) - Het aantal gewonden na Iraanse aanvallen op de Zuid-Israëlische steden Arad en Dimona is opgelopen naar zeker 180, meldt Al Jazeera op basis van het Israëlische ministerie van Volksgezondheid. Iraanse raketten troffen de steden zaterdag. Op foto's en video's zijn zwaar beschadigde gebouwen te zien.
9 uur geledenMANAMA (ANP/RTR) - Een Patriot-raket van de Verenigde Staten was hoogstwaarschijnlijk betrokken bij een explosie in Bahrein waarbij tientallen burgers gewond raakten. Dat blijkt uit een expertanalyse die door persbureau Reuters is ingezien. Zowel Bahrein als Washington gaven Iran de schuld van de explosie op 9 maart. Daar werd geen bewijs voor geleverd.
10 uur geleden