
Kremlin denkt dat ruzie tussen Polen en Oekraïne zal toenemen
MOSKOU (ANP/AFP) - De ruzie tussen Oekraïne en Polen over de handel in graan is ook in Rusland niet onopgemerkt gebleven. Het Kremlin denkt dat de spanningen tussen die twee bondgenoten alleen maar zullen toenemen. Sterker nog, Moskou verwacht ook ruzies tussen Kyiv en andere Europese landen. "Dat is onvermijdelijk", zei Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov.
Polen blokkeert net als Hongarije en Slowakije de import van Oekraïens graan, omdat het de eigen landbouwsector wil beschermen. Het geschil escaleerde nadat de leiders uit Warschau en Kyiv openbaar naar elkaar hadden uitgehaald en hadden gedreigd met maatregelen. Woensdag zei Polen, sinds de Russische invasie een van de trouwste bondgenoten van Oekraïne, voorlopig geen nieuwe wapens naar Oekraïne te sturen. De Poolse en Oekraïense landbouwministers gaan snel in gesprek om een oplossing te vinden. Met Slowakije zijn inmiddels afspraken gemaakt, waardoor het invoerverbod mogelijk kan worden opgeheven.
Peskov beklemtoonde vrijdag nog eens dat Rusland Polen als een "agressief" land beschouwt en dat het Kremlin alert is op eventuele Poolse dreigingen. Warschau blijft zich, ondanks de ruzie met Kyiv, fel uitspreken tegen Rusland.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Paus Leo wil de koers van zijn voorganger Franciscus voortzetten, bijvoorbeeld wat de positie van lhbti'ers en die van vrouwen binnen de kerk betreft. Maar hij plant geen verdere hervormingen, zei hij in zijn eerste interview als hoofd van de katholieke kerk.
5 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.
4 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.
5 uur geleden