Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin denkt dat Chinese bemiddeling nu niet reëel is

Kremlin denkt dat Chinese bemiddeling nu niet reëel is

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin zegt op dit moment geen "perspectief" te zien voor bemiddeling van China in de oorlog met Oekraïne. De enige manier om uit het conflict te komen is volgens Moskou om het offensief door te zetten.

Uit Beijing kwam juist de oproep voor Rusland en Oekraïne om weer met elkaar om tafel te gaan, tijdens een bezoek van de Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen aan ambtgenoot Xi Jinping.

Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov ziet dat niet gebeuren, ook niet onder leiding van de Chinezen. "China is zonder enige twijfel zeer effectief en overtuigend als bemiddelaar, maar de situatie in Oekraïne is complex. Tot nu toe is er geen uitzicht op een politieke oplossing."

Beijing

Macron is samen met Von der Leyen naar Beijing gereisd om het onder meer over de oorlog in Oekraïne te hebben. Ze hopen Xi te kunnen bewegen om zijn "goede vriend" Vladimir Poetin tot rede te brengen en de oorlog te beëindigen. Volgens een Franse diplomatieke bron zou Xi in elk geval bereid zijn de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te bellen, iets waar internationaal naar uitgekeken wordt.

Xi kwam eind februari, een jaar na de Russische invasie, met een twaalf-punten-plan om de vrede te herstellen. Moskou was enthousiast, maar Kyiv een stuk minder. Het Westen bekritiseerde het voorstel omdat het lijkt in te houden dat Rusland veel gewonnen gebied kan behouden, al blijven de precieze plannen vaag.

Meer uit Buitenland

Trump over blauwe plekken: hand gestoten aan tafel

AIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.

19 minuten geleden
Oekraïne: moeilijkste dag voor stroomvoorziening sinds eind 2022

KYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.

3 uur geleden
EU-buitenlandchef: onze betrekkingen met VS hebben klap gekregen

BRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.

4 uur geleden
Trump kijkt terug op 'ongelooflijke tijd' in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is onderweg van het World Economic Forum (WEF) naar Washington, meldt hij op zijn eigen platform Truth Social. Trump schrijft dat hij een "ongelooflijke tijd" heeft gehad in Davos, waar hij een toespraak gaf en met NAVO-chef Mark Rutte afspraken maakte over Groenland.

4 uur geleden
Poolse premier Tusk: Oekraïne moet weer prioriteit EU worden

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet weer de belangrijkste prioriteit worden, zei de Poolse premier Donald Tusk. "Dit is een cruciale kwestie voor de veiligheid van Europa", zei Tusk bij aankomst in Brussel voor de ingelaste EU-top met regeringsleiders. "Het mag niet zo zijn dat Oekraïne, door zowel noodzakelijke als onnodige afleidingen en emoties, naar de achtergrond is verdwenen."

4 uur geleden
Veel ontheemden in noorden van Syrië door gevechten

DAMASCUS (ANP/AFP) - Ruim 134.000 mensen zijn ontheemd in het noordoosten van Syrië na gevechten en een bestand tussen het regeringsleger en Koerdische strijders. In drie dagen is het aantal ontheemden in de provincie Hasakeh gestegen tot zeker 134.803 personen, vergeleken met 5725 geregistreerde gevallen zondag, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie van de Verenigde Naties.

5 uur geleden
Macron blijft 'uiterst waakzaam' op dreiging na Groenland-crisis

BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt "uiterst waakzaam" te blijven, ook nu de ergste crisis over Groenland voorbij lijkt te zijn. Dat zei hij voorafgaand aan overleg met de EU-leiders in Brussel. "We staan klaar om de middelen die tot onze beschikking staan ​​te gebruiken, mochten we opnieuw het doelwit van bedreigingen worden", zei hij.

5 uur geleden