Kremlin-criticus Navalni: mobilisatie leidt tot 'enorme tragedie'
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische activist Aleksej Navalni denkt dat de gedeeltelijke mobilisatie van het Russische leger zal leiden tot "een enorme tragedie". In een woensdag gepubliceerde videoboodschap hekelde hij de beslissing van president Vladimir Poetin om extra soldaten op te roepen.
De Kremlin-criticus denkt dat Poetin veel mensen de dood injaagt voor zijn eigen gewin. "Om zijn eigen macht te behouden is Poetin een buurland binnengevallen, vermoordt hij de mensen daar en nu stuurt hij zoveel Russische burgers die kant op." Door de gedeeltelijke mobilisatie worden 300.000 reservisten opgeroepen om mee te vechten in de oorlog in Oekraïne. Volgens Navalni wil Poetin zoveel mogelijk mensen betrekken bij de oorlog, zodat "bloed kleeft aan honderdduizenden handen".
Navalni zit een gevangenisstraf van 11,5 jaar uit in een strafkamp. Hij communiceert via zijn advocaten met de buitenwereld. De prominente activist heeft de invasie in Oekraïne vanaf het begin bekritiseerd.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
6 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
8 uur geleden