Kremlin-criticus Navalni: mobilisatie leidt tot 'enorme tragedie'
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische activist Aleksej Navalni denkt dat de gedeeltelijke mobilisatie van het Russische leger zal leiden tot "een enorme tragedie". In een woensdag gepubliceerde videoboodschap hekelde hij de beslissing van president Vladimir Poetin om extra soldaten op te roepen.
De Kremlin-criticus denkt dat Poetin veel mensen de dood injaagt voor zijn eigen gewin. "Om zijn eigen macht te behouden is Poetin een buurland binnengevallen, vermoordt hij de mensen daar en nu stuurt hij zoveel Russische burgers die kant op." Door de gedeeltelijke mobilisatie worden 300.000 reservisten opgeroepen om mee te vechten in de oorlog in Oekraïne. Volgens Navalni wil Poetin zoveel mogelijk mensen betrekken bij de oorlog, zodat "bloed kleeft aan honderdduizenden handen".
Navalni zit een gevangenisstraf van 11,5 jaar uit in een strafkamp. Hij communiceert via zijn advocaten met de buitenwereld. De prominente activist heeft de invasie in Oekraïne vanaf het begin bekritiseerd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het Kremlin heeft de persoonlijke beveiliging van de Russische president Vladimir Poetin "drastisch opgevoerd", blijkt uit een rapport van een Europese inlichtingendienst dat CNN in handen heeft gekregen. Aanleiding zouden een reeks moordaanslagen op hoge Russische militairen zijn en de angst voor een staatsgreep.
48 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben 22 bemanningsleden van een Iraans containerschip waarop ze afgelopen maand beslag legden, overgebracht naar Pakistan. Volgens het Pakistaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zullen de opvarenden worden overgeleverd aan Iran. Het ministerie spreekt van een stap die het vertrouwen tussen de strijdende partijen moet verbeteren.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas was verrast door de timing van de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump om Amerikaanse troepen uit Duitsland weg te halen. "Ik denk dat het aantoont dat we de Europese pijler binnen de NAVO echt moeten versterken en dat we echt meer moeten doen", zei Kallas voorafgaand aan een top van de Europese Politieke Gemeenschap in de Armeense hoofdstad Jerevan.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft drie mannen geëxecuteerd die beschuldigd werden van samenwerking met de Israëlische inlichtingendienst Mossad. Al Jazeera meldt dat twee van de mannen betrokken zouden zijn geweest bij de dood van een lid van de Iraanse veiligheidsdiensten.
1 uur geledenJEREVAN (ANP) - Frankrijk zal niet deelnemen aan de door de VS geleide Hormuz-missie zolang daaromtrent onduidelijkheid bestaat. Dat zegt president Emmanuel Macron in Jerevan, voorafgaand aan een Europese top in de Armeense hoofdstad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De boodschap dat Europese landen de afspraken met de Verenigde Staten over het gebruik van militaire bases moeten nakomen is overgekomen in Europa, zegt NAVO-topman Mark Rutte. "Ze zorgen er nu voor dat alle bilaterale overeenkomsten worden uitgevoerd" die de VS en Europese bondgenoten daarover hebben gesloten.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft opnieuw inwoners in het zuiden van Libanon opgeroepen hun huizen te verlaten. De Israëlische krijgsmacht (IDF) dreigt met een nieuwe aanval. Zondag vaardigde de IDF ook al evacuatiebevelen uit voor elf dorpen in Zuid-Libanon.
2 uur geleden