Kremlin-criticus Navalni hekelt moord op naamgenoot in Boetsja
LONDEN (ANP/RTR) - Kremlin-criticus Alexei Navalni, die een jarenlange gevangenisstraf uitzit in Rusland, heeft zijn beklag gedaan over het doodschieten van een Oekraïense naamgenoot. De Russische invasietroepen hebben volgens hem in Boetsja, waar een bloedbad is aangericht onder burgers, een 60-jarige man om het leven gebracht omdat die toevallig ook Navalni heette.
Na het vertrek van de bezetters uit deze voorstad van Kiev zijn daar de lijken van meer dan 400 mensen gevonden. Westerse landen hebben met ontzetting gereageerd op de beelden en verhalen. Moskou noemde de verdachtmaking "monsterlijke vervalsing", bedoeld om het Russische leger in een kwaad daglicht te stellen.
Navalni deelde dinsdag op Twitter een foto van een paspoort dat op naam staat van Ilja Ivanovitsj Navalni. Het document zou met opzet naast het lichaam van het slachtoffer zijn neergelegd in Boetsja. "Een volkomen onschuldig persoon is vermoord door Poetins beulen (Hoe zou ik hen anders moeten noemen? Beslist geen Russische soldaten) louter en alleen omdat hij dezelfde achternaam heeft als ik. Kennelijk hoopten ze dat hij familie van me is".
Navalni zei niet te weten of het slachtoffer daadwerkelijk een verwant is, maar wel dat deze uit hetzelfde dorp kwam als zijn vader.
Meer uit Buitenland
KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
36 minuten geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
38 minuten geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is onderweg naar Davos. Dat laat een bron weten aan persbureau Bloomberg en is later bevestigd door het kantoor van de president. Zelensky heeft er donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump.
2 uur geledenDAVOS (ANP/RTR/AFP) - Volgens de Amerikaanse gezant Steve Witkoff hebben de gesprekken om de oorlog in Oekraïne te beëindigen "veel vooruitgang geboekt". "Ik denk dat we het tot een punt hebben teruggebracht", zei hij in de marge van het World Economic Forum in Davos. Het is niet bekend over welk punt nog wordt gesproken.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer 3000 appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten nog zonder stroom na de Russische aanvallen deze week, meldt burgemeester Vitali Klitsjko. De hoofdstad heeft al weken te kampen met warmte- en elektriciteitsproblemen door aanhoudende aanvallen. Begin januari riep de burgemeester op de stad te verlaten, dinsdag werd bekend dat ongeveer een half miljoen mensen dat hebben gedaan.
2 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Australië is donderdag begonnen met een nationale dag van rouw voor de slachtoffers van de schietpartij op Bondi Beach. In het hele land hangen de vlaggen halfstok voorafgaand aan een herdenkingsceremonie bij het iconische Opera House in Sydney.
8 uur geledenDAVOS (ANP/AFP) - Secretaris-generaal van de NAVO Mark Rutte heeft laten weten dat er "nog veel werk te doen is" om een akkoord over Groenland te bereiken. "Ik denk dat het een zeer goede bijeenkomst was vanavond. Maar er is nog veel werk te doen", zei Rutte op het World Economic Forum in Davos na zijn gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump.
8 uur geleden