Kremlin-criticus Navalni hekelt moord op naamgenoot in Boetsja
LONDEN (ANP/RTR) - Kremlin-criticus Alexei Navalni, die een jarenlange gevangenisstraf uitzit in Rusland, heeft zijn beklag gedaan over het doodschieten van een Oekraïense naamgenoot. De Russische invasietroepen hebben volgens hem in Boetsja, waar een bloedbad is aangericht onder burgers, een 60-jarige man om het leven gebracht omdat die toevallig ook Navalni heette.
Na het vertrek van de bezetters uit deze voorstad van Kiev zijn daar de lijken van meer dan 400 mensen gevonden. Westerse landen hebben met ontzetting gereageerd op de beelden en verhalen. Moskou noemde de verdachtmaking "monsterlijke vervalsing", bedoeld om het Russische leger in een kwaad daglicht te stellen.
Navalni deelde dinsdag op Twitter een foto van een paspoort dat op naam staat van Ilja Ivanovitsj Navalni. Het document zou met opzet naast het lichaam van het slachtoffer zijn neergelegd in Boetsja. "Een volkomen onschuldig persoon is vermoord door Poetins beulen (Hoe zou ik hen anders moeten noemen? Beslist geen Russische soldaten) louter en alleen omdat hij dezelfde achternaam heeft als ik. Kennelijk hoopten ze dat hij familie van me is".
Navalni zei niet te weten of het slachtoffer daadwerkelijk een verwant is, maar wel dat deze uit hetzelfde dorp kwam als zijn vader.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
59 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
2 uur geleden