Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin-criticus Navalni hekelt moord op naamgenoot in Boetsja

Kremlin-criticus Navalni hekelt moord op naamgenoot in Boetsja

LONDEN (ANP/RTR) - Kremlin-criticus Alexei Navalni, die een jarenlange gevangenisstraf uitzit in Rusland, heeft zijn beklag gedaan over het doodschieten van een Oekraïense naamgenoot. De Russische invasietroepen hebben volgens hem in Boetsja, waar een bloedbad is aangericht onder burgers, een 60-jarige man om het leven gebracht omdat die toevallig ook Navalni heette.

Na het vertrek van de bezetters uit deze voorstad van Kiev zijn daar de lijken van meer dan 400 mensen gevonden. Westerse landen hebben met ontzetting gereageerd op de beelden en verhalen. Moskou noemde de verdachtmaking "monsterlijke vervalsing", bedoeld om het Russische leger in een kwaad daglicht te stellen.

Navalni deelde dinsdag op Twitter een foto van een paspoort dat op naam staat van Ilja Ivanovitsj Navalni. Het document zou met opzet naast het lichaam van het slachtoffer zijn neergelegd in Boetsja. "Een volkomen onschuldig persoon is vermoord door Poetins beulen (Hoe zou ik hen anders moeten noemen? Beslist geen Russische soldaten) louter en alleen omdat hij dezelfde achternaam heeft als ik. Kennelijk hoopten ze dat hij familie van me is".

Navalni zei niet te weten of het slachtoffer daadwerkelijk een verwant is, maar wel dat deze uit hetzelfde dorp kwam als zijn vader.

Meer uit Buitenland

Parlement stemt Roemeense regering weg na motie van wantrouwen

BOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.

54 minuten geleden
Starmer waarschuwt Iran na incidenten rond Joodse gemeenschap

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.

56 minuten geleden
Zweden komt met nieuwe buitenlandse inlichtingendienst

STOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.

1 uur geleden
Oekraïne meldt aanval met eigen raketten op industrie Rusland

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.

1 uur geleden
Opnieuw brandincident in Londen, nu bij voormalige synagoge

LONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.

2 uur geleden
Zelensky: meer middellangeafstandsaanvallen, drones en robots

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.

3 uur geleden
Doden en gewonden bij Russische aanvallen in Oekraïense regio's

POLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.

6 uur geleden