Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin boos over diplomatieke belangstelling proces Navalni

Kremlin boos over diplomatieke belangstelling proces Navalni

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische regering is geïrriteerd over de belangstelling van diplomaten voor het proces tegen de oppositieleider Aleksej Navalni. Het is volgens een regeringswoordvoerder een inmenging in de binnenlandse gelegenheden van het land. In de ogen van het Kremlin is het een zaak van de rechterlijke macht en geen politieke kwestie.

President Poetin volgt de zaak ook niet op de voet, aldus een Kremlinwoordvoerder. Moskou hoopt dat "de Navalni-nonsens" de betrekkingen tussen Rusland en de EU niet verder verzuurt.

In het Westen wordt Navalni gezien als een kansrijke politieke rivaal van Poetin die wordt vervolgd omdat hij geliefd zou zijn. Dat zou een gevolg zijn van zijn jarenlange campagnes tegen machtsmisbruik en corruptie in kringen van miljardairs en bestuurders. Bijna acht jaar geleden kondigde hij aan dat hij president wilde worden. Hij werd niet lang daarna tot een voorwaardelijke celstraf van 3,5 jaar veroordeeld wegens fraude. De zaak die nu in de rechtszaal in Moskou speelt gaat over de vraag of de voorwaardelijke straf alsnog moet worden omgezet in een echte gevangenisstraf.

Navalni werd in augustus op verkiezingspad in Siberië met gif bestookt en vervolgens onder meer in Duitsland behandeld. Volgens de Russische regering is de Bondsrepubliek nooit met bewijzen bewijzen gekomen voor de stelling dat Navalni met een chemisch wapen uit het tijdperk van de Sovjet-Unie werd vergiftigd en is zijn behandeling daar nog steeds in nevelen gehuld. Navalni keerde 17 januari uit Duitsland terug naar Moskou en zit er sindsdien vast.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

3 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

4 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

5 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

5 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

6 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

7 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

9 uur geleden