Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin blij met 'uitstekend' resultaat voor Poetin

Kremlin blij met 'uitstekend' resultaat voor Poetin

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft verheugd gereageerd op de uitslag van de omstreden presidentsverkiezingen in Rusland. "Een uitzonderlijk en perfect resultaat voor president Poetin", concludeerde een regeringswoordvoerder. Hij zei ook dat het Russische volk nog eens heeft laten zien dat ze hun president en zijn beleid steunen.

Russische media berichten dat na de meerdaagse verkiezingen inmiddels meer dan 99 procent van de stemmen is geteld. Poetin, die al meer dan twee decennia de feitelijke leider is van Rusland, kreeg volgens de officiële uitslag ruim 87 procent van de stemmen. Ook zou sprake zijn geweest van een historisch hoge opkomst.

Poetin werd al gefeliciteerd door leiders van bevriende landen als China, Noord-Korea en Iran. In westerse landen klinkt de kritiek dat de verkiezingen gepaard gingen met censuur en repressie. Het Witte Huis verklaarde dat overduidelijk geen sprake is geweest van "vrije of eerlijke" verkiezingen, omdat serieuze tegenstanders van Poetin waren geweerd van het stembiljet. Het Kremlin reageerde daar geërgerd op. "Dit soort berichten waren verwacht en zijn voorspelbaar, omdat de Verenigde Staten feitelijk diep zijn betrokken bij de oorlog in Oekraïne", zei de regeringswoordvoerder. "Dit is geen mening waar we naar willen luisteren of die op enige wijze belangrijk voor ons is."

Navalny

De kritiek op de verkiezingen komt niet alleen uit het buitenland. De Russische oppositie tegen Poetin had kiezers opgeroepen te protesteren door zondag massaal op hetzelfde tijdstip naar stembureaus te gaan. Het Kremlin haalde maandag uit naar een van de drijvende krachten achter die protesten, weduwe Joelia Navalnaja van de overleden oppositieleider Aleksej Navalny.

Navalnaja stemde zelf bij de Russische ambassade in Berlijn, waar omstanders haar naam scandeerden en haar bloemen gaven. De woordvoerder van het Kremlin zei dat mensen als Navalnaja "de banden met hun moederland verliezen en hun moederland ook niet meer begrijpen".

Meer uit Buitenland

VS van plan visum te verstrekken aan gevluchte Bolsonaro

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan de Braziliaanse senator en presidentszoon Flávio Bolsonaro en zijn familie een visum te verlenen. Dat meldt persbureau Reuters op gezag van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat niet wilde bevestigen of de Bolsonaro's inderdaad onderweg zijn naar de VS, zoals Braziliaanse media dinsdag eerder schreven.

1 uur geleden
Oppositieleider: exitpolls laten wantrouwen in Netanyahu zien

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot noemt de voorlopige exitpolls van de parlementsverkiezingen een bewijs van 's lands wantrouwen in premier Benjamin Netanyahu. Rond 21.00 uur Nederlandse tijd wezen de eerste exitpolls erop dat Netanyahu's Likoed-partij de grootste lijkt te worden, maar dat het oppositieblok desondanks nipt aan kop gaat.

2 uur geleden
Netanyahu's partij grootste in Israël, maar coalitie verliest

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot lijkt op meer zetels te kunnen rekenen dan Netanyahu's coalitie, volgens de exitpolls. Netanyahu's partij zou wel de grootste worden. Een duidelijke verkiezingswinnaar is er nog niet volgens de eerste exitpolls.

3 uur geleden
Brazilië onderzoekt buitenlandse financiering campagne Bolsonaro

BRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.

4 uur geleden
Kiescommissie verwerpt verzoek tot langere stembusgang Israël

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.

4 uur geleden
Trump wil term AI binnenkort verbieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).

5 uur geleden
Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen zijn bondgenoten

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.

6 uur geleden