Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin blij dat Biden kernwapenverdrag wil verlengen

Kremlin blij dat Biden kernwapenverdrag wil verlengen

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin heeft positief gereageerd op het Amerikaanse voornemen om kernwapenverdrag New START te verlengen. Het benadrukte wel een gedetailleerder voorstel te willen zien.

Het Witte Huis maakte donderdag bekend dat president Joe Biden het Verdrag voor Vermindering van Strategische Nucleaire Wapens met vijf jaar wil verlengen. De overeenkomst uit 2010 loopt volgende maand af. Het betreft het laatste grote verdrag tussen de supermachten over wapenbeheersing. Het houdt in dat Rusland en de Verenigde Staten elk maximaal 1550 operationele kernkoppen mogen hebben.

De Verenigde Staten en Rusland hebben samen het overgrote deel van de kernwapens in de wereld in bezit. Zonder verlenging wordt gevreesd voor een wapenwedloop en oplopende spanning tussen Moskou en Washington. De vorige Amerikaanse regering wilde dat ook China mee zou doen aan zo'n kernwapenverdrag, maar daar voelde Peking niets voor.

Het Witte Huis zei dat het verlengen van het verdrag juist zinvol is omdat de relatie met Rusland onder druk staat. De regering van Biden heeft onderzoeken aangekondigd naar de vergiftiging van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, de mogelijke Russische betrokkenheid bij de grote SolarWinds-hack en berichten dat Rusland geld betaalde aan extremisten als beloning voor het doden van Amerikaanse troepen in Afghanistan.

"Terwijl we samenwerken met Rusland om de Amerikaanse belangen te bevorderen, houden we de Rusland ook verantwoordelijk voor zijn roekeloze en vijandige acties", zei een woordvoerster van het Witte Huis.

Meer uit Buitenland

Opkomst verkiezingen Saksen-Anhalt nu al hoger dan in 2021

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - De opkomst bij de verkiezingen in de deelstaat Saksen-Anhalt is nu al hoger dan bij de vorige verkiezingen in 2021. Om 16.00 uur had 65,3 procent van de kiezers gestemd, aldus de kiescommissie.

8 minuten geleden
Witkoff noemt gesprekken in Kyiv over einde oorlog bemoedigend

KYIV (ANP/RTR) - De eerste gespreksronde tussen de Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner is afgelopen. In Kyiv stond het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne op de agenda. De gesprekken waren "inhoudelijk" en "bemoedigend", en krijgen een vervolg, zei Witkoff na afloop van de besprekingen.

12 minuten geleden
Onderhandelingen met Verenigde Staten bezig in Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en zijn onderhandelingsteam zitten om tafel met de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner over een einde aan de oorlog in Oekraïne.

2 uur geleden
Opkomst Saksen-Anhalt tot nu hoger dan bij vorige verkiezingen

MAAGDENBURG (ANP) - De opkomst bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is vooralsnog hoger dan bij de vorige stembusgang in 2021. Om 12.00 uur had 34,7 procent van de stemgerechtigden gestemd. Vijf jaar geleden was dat op hetzelfde tijdstip 22,4 procent.

4 uur geleden
Amerikaanse onderhandelaars aangekomen in Oekraïne

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner zijn aangekomen in Kyiv. Dat melden internationale persbureaus op basis van verslaggevers ter plaatse. In de nacht van zaterdag op zondag vlogen zij van Moskou naar het Poolse Rzeszów, vanwaaruit ze verder zijn gereisd naar Oekraïne. De onderhandelaars arriveerden op het station in Kyiv, waar zij werden opgewacht door het Oekraïense onderhandelingsteam.

5 uur geleden
Dodental overstromingen Nepal en Tibet naar bijna 1400

KATHMANDU/BEIJING (ANP/RTR) - Het dodental na de overstromingen in Nepal en Tibet is opgelopen naar 1384. Door het natuurgeweld zijn zeker 1341 doden gevallen in Nepal en minstens 43 in Tibet, aldus de nieuwste cijfers van de landen.

5 uur geleden
Bestuur Ceuta noemt overname haven door Madrid grote fout

CEUTA (ANP) - De regionale regering van Ceuta noemt het een grote fout om de haven van de Spaanse exclave te gebruiken voor tijdelijke migrantenopvang, meldt persbureau EFE. De Spaanse overheid passeerde de lokale regering zaterdag door een deel van de haven tijdelijk over te nemen, tot onvrede van de lokale autoriteiten.

6 uur geleden