Kremlin bevestigt ontmoeting tussen Poetin en Erdogan maandag
SOTSJI (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft bevestigd dat de Russische president Vladimir Poetin en zijn Turkse collega Recep Tayyip Erdogan elkaar maandag ontmoeten in Sotsji. Ze zullen het hebben over een nieuwe graandeal, die de export van Oekraïens voedsel over de Zwarte Zee moet regelen.
Rusland trok zich in juli terug uit het akkoord omdat het vindt dat de eigen landbouwsector onterecht getroffen wordt door internationale sancties. Turkije bemiddelde samen met de Verenigde Naties bij de totstandkoming van de overeenkomst en voelt zich daarom nog steeds verantwoordelijk om ervoor te zorgen dat er een nieuwe deal komt die de uitvoer van Oekraïens graan regelt.
De Russische en de Turkse buitenlandministers zijn al sinds donderdag in Sotsji om te overleggen over de deal en om de ontmoeting tussen Poetin en Erdogan voor te bereiden. De Turkse Hakan Fidan heeft daar gepleit voor een hervatting en benadrukt dat de overeenkomst "cruciaal" is voor de wereldwijde voedselzekerheid. Volgens de Russische Sergej Lavrov is het Kremlin bereid zich "morgen" weer aan de afspraken te houden als de sancties tegen Russische bedrijven verdwijnen.
Meer uit Buitenland
UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.
28 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.
3 uur geledenPROVIDENCE (ANP) - De FBI looft een beloning van maximaal 50.000 dollar uit voor informatie die leidt tot de identificatie, arrestatie en veroordeling van de schutter die afgelopen weekend zeker twee mensen doodschoot op Brown University. Dat schrijft FBI-baas Kash Patel op X. Er zijn ook nieuwe beelden van de mogelijke verdachte vrijgegeven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de BBC aangeklaagd voor smaad wegens een montage van zijn toespraak uit 2021 voorafgaand aan de bestorming van het Capitool. Die zou de misleidende indruk wekken dat Trump zijn aanhangers direct had opgedragen het Capitool te bestormen.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Het investeringsbedrijf van Jared Kushner, schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, heeft de plannen voor een hotelcomplex in de Servische hoofdstad Belgrado laten vallen. Op de plek van een voormalig overheidsgebouw dat in 1999 door de NAVO werd gebombardeerd zou een luxehotel met het merk Trump komen.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - De vermeende schutters die in de Australische stad Sydney afgelopen weekend een aanslag pleegden, reisden vorige maand nog naar de Filipijnen. Dat melden politiebronnen aan de Australische krant The Sydney Morning Herald. Politieonderzoek moet uitwijzen wat de twee aanslagplegers, een vader (50) en zoon (24), daar deden, aldus de krant.
7 uur geleden