Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin bevestigt ontmoeting tussen Poetin en Erdogan maandag

Kremlin bevestigt ontmoeting tussen Poetin en Erdogan maandag

SOTSJI (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft bevestigd dat de Russische president Vladimir Poetin en zijn Turkse collega Recep Tayyip Erdogan elkaar maandag ontmoeten in Sotsji. Ze zullen het hebben over een nieuwe graandeal, die de export van Oekraïens voedsel over de Zwarte Zee moet regelen.

Rusland trok zich in juli terug uit het akkoord omdat het vindt dat de eigen landbouwsector onterecht getroffen wordt door internationale sancties. Turkije bemiddelde samen met de Verenigde Naties bij de totstandkoming van de overeenkomst en voelt zich daarom nog steeds verantwoordelijk om ervoor te zorgen dat er een nieuwe deal komt die de uitvoer van Oekraïens graan regelt.

De Russische en de Turkse buitenlandministers zijn al sinds donderdag in Sotsji om te overleggen over de deal en om de ontmoeting tussen Poetin en Erdogan voor te bereiden. De Turkse Hakan Fidan heeft daar gepleit voor een hervatting en benadrukt dat de overeenkomst "cruciaal" is voor de wereldwijde voedselzekerheid. Volgens de Russische Sergej Lavrov is het Kremlin bereid zich "morgen" weer aan de afspraken te houden als de sancties tegen Russische bedrijven verdwijnen.

Meer uit Buitenland

Auto rijdt in op voetgangers in Britse stad Derby

DERBY (ANP/AFP) - Meerdere mensen zijn zaterdagavond zwaargewond geraakt toen een auto inreed op voetgangers in de Britse stad Derby. De politie heeft een man gearresteerd.

24 minuten geleden
Weer brand in belangrijke Russische haven na aanval

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische haven van Oost-Loega heeft opnieuw schade opgelopen door een Oekraïense droneaanval. Dat meldt de gouverneur van Leningrad, die stelt dat tientallen onbemande toestellen zijn neergehaald boven het gebied.

1 uur geleden
Syrië meldt nieuwe drone-aanval vanuit Irak

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.

2 uur geleden
Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

6 uur geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

12 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

12 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

12 uur geleden