Kremlin bevestigt ontmoeting tussen Poetin en Erdogan maandag
SOTSJI (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft bevestigd dat de Russische president Vladimir Poetin en zijn Turkse collega Recep Tayyip Erdogan elkaar maandag ontmoeten in Sotsji. Ze zullen het hebben over een nieuwe graandeal, die de export van Oekraïens voedsel over de Zwarte Zee moet regelen.
Rusland trok zich in juli terug uit het akkoord omdat het vindt dat de eigen landbouwsector onterecht getroffen wordt door internationale sancties. Turkije bemiddelde samen met de Verenigde Naties bij de totstandkoming van de overeenkomst en voelt zich daarom nog steeds verantwoordelijk om ervoor te zorgen dat er een nieuwe deal komt die de uitvoer van Oekraïens graan regelt.
De Russische en de Turkse buitenlandministers zijn al sinds donderdag in Sotsji om te overleggen over de deal en om de ontmoeting tussen Poetin en Erdogan voor te bereiden. De Turkse Hakan Fidan heeft daar gepleit voor een hervatting en benadrukt dat de overeenkomst "cruciaal" is voor de wereldwijde voedselzekerheid. Volgens de Russische Sergej Lavrov is het Kremlin bereid zich "morgen" weer aan de afspraken te houden als de sancties tegen Russische bedrijven verdwijnen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
15 minuten geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
3 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
4 uur geleden