Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin bevestigt ontmoeting tussen Poetin en Erdogan maandag

Kremlin bevestigt ontmoeting tussen Poetin en Erdogan maandag

SOTSJI (ANP/RTR) - Het Kremlin heeft bevestigd dat de Russische president Vladimir Poetin en zijn Turkse collega Recep Tayyip Erdogan elkaar maandag ontmoeten in Sotsji. Ze zullen het hebben over een nieuwe graandeal, die de export van Oekraïens voedsel over de Zwarte Zee moet regelen.

Rusland trok zich in juli terug uit het akkoord omdat het vindt dat de eigen landbouwsector onterecht getroffen wordt door internationale sancties. Turkije bemiddelde samen met de Verenigde Naties bij de totstandkoming van de overeenkomst en voelt zich daarom nog steeds verantwoordelijk om ervoor te zorgen dat er een nieuwe deal komt die de uitvoer van Oekraïens graan regelt.

De Russische en de Turkse buitenlandministers zijn al sinds donderdag in Sotsji om te overleggen over de deal en om de ontmoeting tussen Poetin en Erdogan voor te bereiden. De Turkse Hakan Fidan heeft daar gepleit voor een hervatting en benadrukt dat de overeenkomst "cruciaal" is voor de wereldwijde voedselzekerheid. Volgens de Russische Sergej Lavrov is het Kremlin bereid zich "morgen" weer aan de afspraken te houden als de sancties tegen Russische bedrijven verdwijnen.

Meer uit Buitenland

Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

6 minuten geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

24 minuten geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

1 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

2 uur geleden
China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

3 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

4 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

4 uur geleden