Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin bevestigt meerdaags bezoek Xi aan Rusland

Kremlin bevestigt meerdaags bezoek Xi aan Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt van 7 tot en met 10 mei een bezoek aan Rusland, meldt het Kremlin. Hij neemt daar deel aan de plechtigheden op de Dag van de Overwinning. Rusland staat dan stil bij de overwinning op nazi-Duitsland, 80 jaar geleden.

Ondanks de oorlog met Oekraïne worden meerdere wereldleiders verwacht op de plechtigheden op 9 mei. Rusland houdt dan een grote legerparade. Naast Xi komen ook de presidenten van landen als Brazilië en Servië en de premier van Slowakije. De Chinese leider gaat volgens het Kremlin ook met zijn gastheer Vladimir Poetin praten over de samenwerking tussen hun landen.

De Oekraïense president Zelensky heeft gewaarschuwd dat hij de veiligheid van leiders die Moskou volgende week bezoeken niet kan garanderen. Rusland heeft aangestuurd op een bestand van drie dagen, maar volgens Zelensky gaat zijn land geen "spelletje spelen om een aangename sfeer te creëren zodat Poetin op 9 mei uit zijn isolement kan komen".

Meer uit Buitenland

Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

1 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

2 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

2 uur geleden
Eerste Israëlische luchtaanval op Beiroet sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.

10 uur geleden
Bronnen: Marokko weigerde evacuatievlucht van cruiseschip Hondius

LAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.

10 uur geleden
Flotilla-activist in cel Israël stopt na eten ook met drinken

ASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.

11 uur geleden
Evacuatievlucht cruiseschip maakt tussenlanding op Gran Canaria

GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.

12 uur geleden