Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: beschuldiging Russische sabotage Nord Stream stompzinnig

Kremlin: beschuldiging Russische sabotage Nord Stream stompzinnig

MOSKOU (ANP/RTR) - Beschuldigingen dat Rusland achter de vermeende sabotage van de gaspijpleidingen Nord Stream 1 en 2 zou zitten zijn "stompzinnig en absurd". Dat heeft Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov gezegd. De pijpleidingen lopen van Rusland naar Duitsland via de Oostzee en lekken momenteel grote hoeveelheden gas.

Onder meer Denemarken, Zweden en Polen hebben al gezegd dat er sabotage is gepleegd bij Nord Stream 1 en 2, net als NAVO-baas Jens Stoltenberg. De Europese Commissie denkt ook aan opzet en wil de eigen energie-infrastructuur extra bewaken. Oekraïne sprak zelfs van een terroristische daad door Rusland bij de lekkages.

Peskov zei dat het voorspelbaar is dat er beschuldigingen naar Rusland worden geuit. Volgens hem moeten de lekken nader onderzocht worden en is het nog onduidelijk hoe lang reparaties aan de pijpleidingen zullen duren. De leidingen liggen stil, maar zijn wel gevuld met gas.

Ook zei Peskov dat Amerikaanse bedrijven veel meer winst zullen maken met de gasleveringen aan Europa. Door de lekkages is de onrust op de gasmarkt toegenomen, waardoor de Europese gasprijs hard is gestegen.

De Zweedse nationale seismologische dienst zei dat meetstations maandag krachtige onderzeese ontploffingen hebben gemeten in dezelfde gebieden waar lekkages zijn aan de gaspijpleidingen.

Meer uit Buitenland

VS leggen inreisverbod op aan nog eens vijf landen en Palestijnen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben volledige inreisverboden ingesteld voor burgers van nog eens vijf landen. Het gaat om Burkina Faso, Mali, Niger, Zuid-Soedan en Syrië. Ook voor personen met door de Palestijnse Autoriteit afgegeven reisdocumenten gelden volledige beperkingen, meldt het Witte Huis.

51 minuten geleden
Trump blijft stafchef steunen na spraakmakend artikel Vanity Fair

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump blijft achter Witte Huis-stafchef Susie Wiles staan, na de publicatie van een artikel in het tijdschrift Vanity Fair. Daarin stelde ze dat Trump, hoewel hij niet drinkt, een "alcoholische persoonlijkheid heeft".

1 uur geleden
Trump gaat het Amerikaanse volk toespreken

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat hij het Amerikaanse volk gaat toespreken. Dat gebeurt woensdag om 21.00 uur (lokale tijd) vanuit het Witte Huis. Het is dan in Nederland 03.00 uur in de nacht van woensdag op donderdag.

2 uur geleden
EU-toetreding Oekraïne stuit op veto Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Hongarije blijft bij zijn weigering akkoord te gaan met de start van officiële EU-toetredingsonderhandelingen met Oekraïne. Ook wil Hongarije niet dat de EU-regeringsleiders tijdens hun top van donderdag akkoord gaan met volgende stappen richting de EU voor Moldavië, Albanië en Montenegro. Dit zei de Deense minister Marie Bjerre van Europese Zaken na afloop van een vergadering met EU-ministers.

2 uur geleden
Geen stemming Huis VS over verlenging zorgsubsidies

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Er komt geen stemming in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over het verlengen van de subsidies om zorgpremies betaalbaar te houden, meldt de Republikeinse voorzitter Mike Johnson. De stemming was een laatste poging van gematigde Republikeinen om een stijging van de zorgpremies te voorkomen, voordat wetgevers vrijdag met kerstreces gaan.

3 uur geleden
VS bestempelen Colombiaans kartel als terroristische organisatie

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.

5 uur geleden
EU-landen aan Russische grens willen meer Europese hulp

HELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.

6 uur geleden