Kremlin belooft opnieuw medewerking met WADA
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt volledige medewerking toe aan het wereldantidopingbureau WADA en internationale sportautoriteiten. Dat meldt een woordvoerder van het Kremlin nadat een WADA-commissie het bestuur van de antidopinginstantie heeft aanbevolen Russische sporters voor vier jaar te weren van de Olympische Spelen en grote internationale toernooien. Dat advies kwam er nadat de commissie na een moeizaam verlopen onderzoek concludeerde dat er door de Russen geknoeid is met urine- en bloedmonsters om doping te verdoezelen.
Het bestuur van het WADA neemt op 9 december een besluit. "De Russische autoriteiten stonden en staan open voor een samenwerking met de internationale sportgemeenschap en met het WADA", zei Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov.
Russische sportbestuurders stelden dinsdag nog dat ze te hard worden aangepakt en dat dit de sport in hun land schaadt. President Vladimir Poetin heeft de leiders van alle sportbonden voor donderdag uitgenodigd voor overleg.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder beheerst momenteel het kogelstoten. Ze is wereldkampioene, stootte als eerste atlete in veertien jaar over de 21 meter en kroonde zich in Birmingham voor de derde keer op rij tot Europees kampioene, maar zelf denkt ze dat ze nog steeds de slechtste is. "Ik kan daar niets aan doen, het hoort een beetje bij mijn voorbereiding. Ik maak mezelf klein om mezelf te beschermen tegen de druk", vertelde ze na afloop van de finale, waarin ze verreweg de beste was.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De Nederlandse estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd heeft op de EK atletiek in Birmingham een bronzen medaille veroverd. De vier lopers waren Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Terrence Agard en Myrte van der Schoot.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Mahadi Abdi Ali heeft verrassend sterk gelopen in de finale van de 5000 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 30-jarige atleet eindigde als zesde in 13.17,17 en was daarmee de beste van de drie Nederlanders in het veld. Tim Verbaandert werd tiende in 13.23,23.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder heeft voor de derde keer op rij de Europese titel veroverd bij het kogelstoten. De Volendamse atlete (27) won op de EK atletiek in Birmingham het goud met een afstand van 20,73 meter.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs. De wereldrecordhoudster tikte aan na 52,44 seconden en verbeterde het kampioensrecord dat ze eerder maandag in de series zwom (52,62).
6 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
11 uur geleden