Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kremlin: aanvallers Belgorod gebruikten westers wapentuig

Kremlin: aanvallers Belgorod gebruikten westers wapentuig

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin zegt dat pro-Oekraïense aanvallers in de Russische regio Belgorod gebruik hebben gemaakt van westers wapentuig, wat zou aantonen dat het Westen steeds meer betrokken raakt bij het conflict tussen Rusland en Oekraïne.

Over de hulp die het Oekraïense leger uit het buitenland ontvangt, zegt het Kremlin dat het geen geheim is dat het wapentuig wordt gebruikt tegen het Russische leger. "En het is voor ons geen geheim dat de directe en indirecte betrokkenheid van westerse landen bij dit conflict met de dag toeneemt", aldus een woordvoerder.

Russische staatsmedia deelden beelden van onder meer kapotte Humvees, afkomstig uit de Verenigde Staten, in Rusland. De VS hebben ruim 2000 Humvees naar Oekraïne gestuurd. Het Amerikaanse ministerie van Defensie is "sceptisch" over de echtheid van de berichtgeving, aldus een woordvoerder. Hij herhaalde ook dat de VS vinden dat het aan Kyiv is om te bepalen hoe de oorlog wordt gevoerd.

Het Russische leger zei dinsdag dat het in Belgorod meer dan zeventig "Oekraïense nationalisten" had gedood en de rest had teruggestuurd naar Oekraïne. Oekraïne wordt beschuldigd van betrokkenheid bij het geweld deze week in de grensregio, maar ontkent. De actie is opgeëist door twee groepen Russische opstandelingen. Het gaat om het Vrijheid van Rusland-legioen en het Russisch Vrijwilligerskorps.

Meer uit Buitenland

Dodental als gevolg van explosie Chinese kolenmijn stijgt verder

CHANGZI/BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar negentig, melden staatsmedia. Het is onduidelijk hoeveel mijnwerkers er nog worden vermist. In de Liushenyu-mijn in Changzi, circa 500 kilometer ten zuidwesten van Beijing, was een grote gasexplosie.

1 uur geleden
Zeker vijftig doden bij explosie in Chinese kolenmijn

CHANGZI (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een explosie in een Chinese kolenmijn is opgelopen naar zeker vijftig mensen, melden Chinese staatsmedia. Eerder in de nacht van vrijdag op zaterdag meldde het Chinese staatspersbureau Xinhua nog een dodental van acht, met nog 38 mijnwerkers die vastzaten in de mijn.

3 uur geleden
CBS News: regering-Trump bereidt nieuwe aanvallen op Iran voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering bereidt zich voor op een nieuwe reeks militaire aanvallen op Iran, melden bronnen aan CBS News. Er is nog geen definitief besluit genomen, benadrukken de bronnen. Vrijdag meldde nieuwssite Al Arabiya nog dat een conceptvoorstel voor een volledig bestand in Iran juist snel mogelijk is.

7 uur geleden
Raket Starship van SpaceX succesvol gelanceerd

STARBASE (ANP) - Raket Starship van het ruimtevaartbedrijf SpaceX is in de nacht van vrijdag op zaterdag succesvol gelanceerd. Om 00.30 uur (Nederlandse tijd) steeg de onbemande raket op. Ruim tien minuten later was op beelden die SpaceX op X deelde te zien dat de raket in de ruimte was.

7 uur geleden
Hoofd van Amerikaanse inlichtingendiensten Tulsi Gabbard stapt op

WASHINGTON (ANP) - Het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, stapt op. Fox News meldt dat op basis van haar ontslagbrief. Haar man kreeg onlangs de diagnose van een zeldzame vorm van botkanker. Ze stopt op 30 juni om haar man te steunen.

15 uur geleden
Dodental instorting pand in Fez loopt op

FEZ (ANP/AFP) - Het dodental door het instorten van een pand in de Marokkaanse stad Fez is opgelopen tot vijftien. Dat meldden lokale autoriteiten. Onder de doden zijn twee kinderen. Ook zijn er nog enkele gewonden.

15 uur geleden
Cubanen demonstreren in Havana tegen aanklacht VS tegen Castro

HAVANA (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben zich bij de Amerikaanse ambassade in de Cubaanse hoofdstad Havana verzameld om te protesteren tegen de aanklachten tegen de voormalige president Raúl Castro. Volgens de VS was Castro betrokken bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes dertig jaar geleden. Daarbij vielen vier doden.

16 uur geleden