Krejcikova treedt in voetsporen van mentor Novotna
LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova trad met haar zege op Wimbledon in de voetsporen van haar landgenote en voormalige coach Jana Novotna, die in 2017 op 49-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker overleed.
"Voordat ze overleed, zei ze dat ik een grandslamtoernooi moest gaan winnen. Dat deed ik in 2021 op Roland Garros, maar ik had nooit durven dromen dezelfde trofee te winnen als Jana", zei de 28-jarige Krejcikova na de finale tegen de Italiaanse Jasmine Paolini. Novotna won Wimbledon in 1998.
"Het is onwerkelijk wat er zojuist is gebeurd. De beste dag van mijn tenniscarrière en de beste dag van mijn leven", vervolgde Krejcikova. "Ik zei tegen mezelf dat ik dapper moest zijn. Het was zo'n moeilijke wedstrijd, een geweldige finale, een geweldig toernooi en ik ben superblij dat ik hier nu kan genieten van dit moment."
Brutale vraag
Krejcikova kwam als tiener achter het woonadres van Novotna en besloot onaangekondigd bij haar langs te gaan om haar te vragen om hulp. Novotna was onder de indruk van de brutale vraag en de ambities van het talent en besloot als coach aan de slag te gaan.
Voor Paolini was de nederlaag pijnlijk. Vorige maand verloor ze de finale van Roland Garros. "Ik ben een beetje verdrietig, maar ik probeer te blijven lachen. Ik moet niet vergeten dat het vandaag nog steeds een goede dag is", zei ze. "Ik herinner me dat ik als kind Wimbledon zag juichen voor Roger Federer, dus om hier nu te zijn is waanzinnig. Het zijn twee prachtige weken geweest."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de eerste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. In een uitverkochte handbalarena in Ahoy Rotterdam, waar plaats was voor 9000 toeschouwers, werd Argentinië met 32-25 verslagen. Kelly Dulfer was topscorer met 5 doelpunten.
1 uur geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri start zaterdag van poleposition in de sprintrace bij de Grote Prijs van Qatar. De Australiër van McLaren was op het Lusail International Circuit de snelste in de sprintkwalificatie. "Alles klopte en dat is leuk voor de verandering. Het is maar een sprint waarin niet heel veel punten zijn te verdienen, maar ik pak wat ik pakken kan", zei Piastri na afloop in het flashinterview.
3 uur geledenLUSAIL (ANP) - De richtlijnen voor inhaalacties tijdens Formule 1-races worden voor de laatste twee grands prix van dit jaar niet meer aangepast. Dat was een van de uitkomsten van een overleg tussen de twintig coureurs, de internationale autosportfederatie FIA en de stewards bij de Grote Prijs van Qatar. De FIA bracht na afloop een kort verslag naar buiten.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh is niet bezig met het behalen van de titel topscorer aller tijden voor Nederland. "Het is geen doel. Ik denk dat het in een andere rol die ik eerder had misschien haalbaarder was. Ik ben er in dat opzicht niet zo mee bezig. Maar het kan altijd", zei de ervaren aanvoerster van Oranje in aanloop naar haar laatste WK handbal, dat voor de Nederlandse vrouwen vrijdag begint.
13 uur geledenCOPPER MOUNTAIN (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft in het Amerikaanse Copper Mountain de eerste super-G van het olympische seizoen gewonnen. De 28-jarige Zwitser bleef de Oostenrijkers Vincent Kriechmayr en Raphael Haaser in Colorado nipt voor.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) heeft aan twee Russische kunstschaatsers en één kunstschaatsster uit Belarus toestemming gegeven om deel te nemen aan de Olympische Spelen van Milaan volgend jaar. Petr Gumennik en Adeliia Petrosian uit Rusland en Viktoriia Safonova uit Belarus zijn de eerste atleten uit die landen die onder neutrale vlag mogen meedoen, heeft een commissie van het IOC besloten.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.
1 dag geleden