Krejcikova treedt in voetsporen van mentor Novotna
LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova trad met haar zege op Wimbledon in de voetsporen van haar landgenote en voormalige coach Jana Novotna, die in 2017 op 49-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker overleed.
"Voordat ze overleed, zei ze dat ik een grandslamtoernooi moest gaan winnen. Dat deed ik in 2021 op Roland Garros, maar ik had nooit durven dromen dezelfde trofee te winnen als Jana", zei de 28-jarige Krejcikova na de finale tegen de Italiaanse Jasmine Paolini. Novotna won Wimbledon in 1998.
"Het is onwerkelijk wat er zojuist is gebeurd. De beste dag van mijn tenniscarrière en de beste dag van mijn leven", vervolgde Krejcikova. "Ik zei tegen mezelf dat ik dapper moest zijn. Het was zo'n moeilijke wedstrijd, een geweldige finale, een geweldig toernooi en ik ben superblij dat ik hier nu kan genieten van dit moment."
Brutale vraag
Krejcikova kwam als tiener achter het woonadres van Novotna en besloot onaangekondigd bij haar langs te gaan om haar te vragen om hulp. Novotna was onder de indruk van de brutale vraag en de ambities van het talent en besloot als coach aan de slag te gaan.
Voor Paolini was de nederlaag pijnlijk. Vorige maand verloor ze de finale van Roland Garros. "Ik ben een beetje verdrietig, maar ik probeer te blijven lachen. Ik moet niet vergeten dat het vandaag nog steeds een goede dag is", zei ze. "Ik herinner me dat ik als kind Wimbledon zag juichen voor Roger Federer, dus om hier nu te zijn is waanzinnig. Het zijn twee prachtige weken geweest."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
9 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden