Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krejcikova treedt in voetsporen van mentor Novotna

Krejcikova treedt in voetsporen van mentor Novotna

LONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Barbora Krejcikova trad met haar zege op Wimbledon in de voetsporen van haar landgenote en voormalige coach Jana Novotna, die in 2017 op 49-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker overleed.

"Voordat ze overleed, zei ze dat ik een grandslamtoernooi moest gaan winnen. Dat deed ik in 2021 op Roland Garros, maar ik had nooit durven dromen dezelfde trofee te winnen als Jana", zei de 28-jarige Krejcikova na de finale tegen de Italiaanse Jasmine Paolini. Novotna won Wimbledon in 1998.

"Het is onwerkelijk wat er zojuist is gebeurd. De beste dag van mijn tenniscarrière en de beste dag van mijn leven", vervolgde Krejcikova. "Ik zei tegen mezelf dat ik dapper moest zijn. Het was zo'n moeilijke wedstrijd, een geweldige finale, een geweldig toernooi en ik ben superblij dat ik hier nu kan ​​genieten van dit moment."

Brutale vraag

Krejcikova kwam als tiener achter het woonadres van Novotna en besloot onaangekondigd bij haar langs te gaan om haar te vragen om hulp. Novotna was onder de indruk van de brutale vraag en de ambities van het talent en besloot als coach aan de slag te gaan.

Voor Paolini was de nederlaag pijnlijk. Vorige maand verloor ze de finale van Roland Garros. "Ik ben een beetje verdrietig, maar ik probeer te blijven lachen. Ik moet niet vergeten dat het vandaag nog steeds een goede dag is", zei ze. "Ik herinner me dat ik als kind Wimbledon zag juichen voor Roger Federer, dus om hier nu te zijn is waanzinnig. Het zijn twee prachtige weken geweest."

Meer uit Sport

Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 uur geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

3 uur geleden
Judoka Van Lieshout verovert EK-goud in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.

5 uur geleden
Wielrenster Gery houdt Bredewold van zege in Brabantse Pijl

OVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.

6 uur geleden
Volleyballer Parkinson beëindigt carrière tijdens revalidatie

UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.

8 uur geleden
Djokovic meldt zich met blessure af voor masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

9 uur geleden
Zuid-Korea wil in 2028 met een race terugkeren in Formule 1

INCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.

9 uur geleden