Kredietverzekeraar: volgend jaar ruim een derde meer bankroeten
DEN BOSCH (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland loopt volgend jaar waarschijnlijk behoorlijk op. Volgens Euler Hermes, de grootste kredietverzekeraar van de wereld, zijn er ruim een derde meer bankroeten te verwachten. Daarmee oogt de situatie hier "dramatischer" dan in de wereld als geheel. Maar volgens de deskundigen van de organisatie valt de verwachte toename hier in absolute aantallen wel mee.
"Deze stijging kon natuurlijk niet uitblijven", zegt risicodirecteur Johan Geeroms van Euler Hermes Nederland in een verklaring. Dankzij de massale coronasteun van de overheid bereikte het aantal faillissementen in de coronacrisis volgens hem juist een historisch laagtepunt. "Aan die situatie komt nu stapsgewijs een eind."
De kredietverzekeraar rekent voor dit jaar op 1790 faillissementen, wat het laagste cijfer van de afgelopen vijftien jaar zou zijn. Volgend jaar zou dat aantal oplopen tot 2400. Vooral groothandels gaan waarschijnlijk zwaardere tijden tegemoet, schatten de kenners in. Met de huidige stijging van de energieprijzen zou het ook opletten geblazen zijn in de energiesector. Door de ontstane situatie zouden bijvoorbeeld kleinere energiebedrijven sneller kunnen omvallen.
Wereldwijd gaat de organisatie uit van een toename van het aantal faillissementen met 15 procent. Euler Hermes verwacht dat het aantal faillissementen in Afrika zal oplopen tot ver boven het niveau van voor de crisis. Dit zal waarschijnlijk ook het geval zijn voor Midden- en Oost-Europa en Latijns-Amerika.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
3 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
3 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan woensdagavond opnieuw naar Schiphol om hulp te bieden aan gestrande reizigers. Volgens een woordvoerster zijn er net als afgelopen nacht weer vier hulpverleners paraat op de luchthaven.
4 uur geleden