Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietoordeel Oekraïne iets omhoog door afspraken over schulden

Kredietoordeel Oekraïne iets omhoog door afspraken over schulden

NEW YORK (ANP/AFP) - De financiële situatie van Oekraïne is iets minder dramatisch sinds het land onlangs nieuwe afspraken heeft gemaakt met buitenlandse schuldeisers. Dat vinden kredietbeoordelaars S&P en Fitch die beide hun rating voor het in oorlog met Rusland verkerende land iets hebben verhoogd.

Eerder ging de kredietwaardigheid nog hard achteruit en voerden de toonaangevende ratingbureaus meerdere verlagingen door van hun oordeel over Oekraïne. Door de oorlog slaagde het land er namelijk niet meer in aan zijn internationale betalingsverplichtingen te voldoen. Zo kwam het te boek te staan als een wanbetaler.

Maar Oekraïne is er in geslaagd om twee jaar uitstel te bedingen voor de afbetaling van buitenlandse schulden. Dat is voor de kredietbeoordelaars aanleiding om hun oordeel weer wat op te schroeven. Beide firma's kennen daarbij verschillende scores toe. Bij Oekraïne is het oordeel verhoogd van 'selective default' naar CCC+. Fitch stelde zijn rating voor Oekraïne eerder deze week bij van 'restricted default' naar CC.

Steun

S&P legt uit dat zijn oordeel de sterke internationale toewijding weerspiegelt om Oekraïne financieel te hulp te schieten. De firma gaat ervan uit dat de Verenigde Staten en de Europese Unie komende maanden steun aan Kiev zullen blijven bieden om het land overeind te houden gedurende de strijd met Rusland. Mogelijk dat er ook nog een deal over een steunpakket van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in het vat zit.

Toch is S&P nog niet heel optimistisch. Doordat het conflict met Rusland voortduurt blijft Oekraïne voor de houdbaarheid van zijn schulden in hoge mate afhankelijk van ontwikkelingen waar het land zelf geen grip op heeft. Het bureau voorspelt ook dat de economie van Oekraïne dit jaar met 40 procent zal krimpen.

Meer uit Financieel

Problemen met watervoorziening op Londense luchthaven Gatwick

HORLEY (ANP/AFP) - De Londense luchthaven Gatwick kampt zondag midden in de drukke zomerperiode met een storing in de watervoorziening. Naar verluidt werken toiletten niet en zijn restaurants gesloten op de op een na drukste luchthaven van Groot-Brittannië.

6 uur geleden
Krant: UniCredit-topman ziet ruimte voor deal met Commerzbank

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De topman van het Italiaanse UniCredit heeft gezegd dat hij ruimte ziet voor een akkoord over de overname van het Duitse Commerzbank, waar de bank op aanstuurt. Daarmee toont hij zich optimistisch dat de gesprekken met de Duitse regering en andere betrokken partijen kunnen leiden tot een deal, nu de besprekingen worden hervat.

8 uur geleden
India: handelsoverleg met VS heeft geholpen bij exportvoordeel

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India stelt dat handelsoverleg met de Verenigde Staten ervoor heeft gezorgd dat het land in de "onderste categorie" is geplaatst wat betreft de nieuwste importheffingen van de regering-Trump. Hierdoor behoudt het land een voordeel voor belangrijke exportproducten.

10 uur geleden
FT: defensiegiganten steken recordbedrag in militaire start-ups

FARNBOROUGH (ANP) - De grootste defensiebedrijven van de wereld hebben dit jaar een recordbedrag geïnvesteerd in militaire start-ups, in een poging zich aan te passen aan het snel veranderende karakter van moderne oorlogsvoering. Dat schrijft de Financial Times (FT) op basis van gegevens van bedrijfsanalysebureau Dealroom.

12 uur geleden
Premier Australië wil Trump bevragen over nieuwe heffingen

CANBERRA (ANP/BLOOMBERG) - De Australische premier Anthony Albanese heeft gezegd dat hij direct een beroep zal doen op de Amerikaanse president Donald Trump vanwege de nieuwe importheffingen die vanuit Washington zijn aangekondigd. Hij noemde deze tarieven onterecht.

13 uur geleden
Rusland verlengt exportverbod op benzine tot eind 2026

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland verlengt het verbod op de export van benzine tot het einde van dit jaar. Het Russische exportverbod op diesel wordt opgeheven "als de markt herstelt", meldt het Russische persbureau Interfax op basis van uitspraken van vicepremier Alexander Novak.

1 dag geleden
VodafoneZiggo: niet actief gejaagd op Odido-klanten na hack

AMSTERDAM (ANP) - VodafoneZiggo is na de hack bij Odido "niet actief gaan jagen" op klanten van dat telecombedrijf. Dat zegt financieel topman Ritchy Drost van VodafoneZiggo in een interview in Het Financieele Dagblad.

1 dag geleden