Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietoordeel Oekraïne iets omhoog door afspraken over schulden

Kredietoordeel Oekraïne iets omhoog door afspraken over schulden

NEW YORK (ANP/AFP) - De financiële situatie van Oekraïne is iets minder dramatisch sinds het land onlangs nieuwe afspraken heeft gemaakt met buitenlandse schuldeisers. Dat vinden kredietbeoordelaars S&P en Fitch die beide hun rating voor het in oorlog met Rusland verkerende land iets hebben verhoogd.

Eerder ging de kredietwaardigheid nog hard achteruit en voerden de toonaangevende ratingbureaus meerdere verlagingen door van hun oordeel over Oekraïne. Door de oorlog slaagde het land er namelijk niet meer in aan zijn internationale betalingsverplichtingen te voldoen. Zo kwam het te boek te staan als een wanbetaler.

Maar Oekraïne is er in geslaagd om twee jaar uitstel te bedingen voor de afbetaling van buitenlandse schulden. Dat is voor de kredietbeoordelaars aanleiding om hun oordeel weer wat op te schroeven. Beide firma's kennen daarbij verschillende scores toe. Bij Oekraïne is het oordeel verhoogd van 'selective default' naar CCC+. Fitch stelde zijn rating voor Oekraïne eerder deze week bij van 'restricted default' naar CC.

Steun

S&P legt uit dat zijn oordeel de sterke internationale toewijding weerspiegelt om Oekraïne financieel te hulp te schieten. De firma gaat ervan uit dat de Verenigde Staten en de Europese Unie komende maanden steun aan Kiev zullen blijven bieden om het land overeind te houden gedurende de strijd met Rusland. Mogelijk dat er ook nog een deal over een steunpakket van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) in het vat zit.

Toch is S&P nog niet heel optimistisch. Doordat het conflict met Rusland voortduurt blijft Oekraïne voor de houdbaarheid van zijn schulden in hoge mate afhankelijk van ontwikkelingen waar het land zelf geen grip op heeft. Het bureau voorspelt ook dat de economie van Oekraïne dit jaar met 40 procent zal krimpen.

Meer uit Financieel

Apple klaagt OpenAI aan om diefstal bedrijfsgegevens

CUPERTINO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag een rechtszaak aangespannen tegen ChatGPT-moeder OpenAI en twee voormalige werknemers van het AI-bedrijf, omdat zij vertrouwelijke bedrijfsgegevens van Apple zouden hebben gestolen. De zaak werd aangespannen bij een rechtbank in het noorden van Californië.

2 uur geleden
Wall Street sluit met winst, succesvol beursdebuut SK Hynix

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn vrijdag met kleine koerswinsten het weekend ingegaan. De aandacht van beleggers op Wall Street ging onder meer uit naar de beursgang van het grote Zuid-Koreaanse chipbedrijf SK Hynix in New York. Dat debuut verliep succesvol, want SK Hynix sloot bijna 13 procent hoger op 168 dollar per aandeel.

3 uur geleden
Polen neemt eerste windmolenpark in Oostzee in gebruik

WARSCHAU (ANP/DPA) - Polen heeft vrijdag zijn eerste windmolenpark in de Oostzee in gebruik genomen met de levering van de eerste stroom aan het elektriciteitsnetwerk. De Poolse premier Donald Tusk noemt het project een cruciaal element van de energiezekerheid van zijn land.

5 uur geleden
Chipbedrijf SK Hynix 14 procent hoger bij debuut op Wall Street

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Zuid-Koreaanse chipconcern SK Hynix steeg vrijdag bij zijn beursgang in New York met 14 procent tot 170 dollar per aandeel. De introductiekoers lag op 149 dollar per aandeel. Met de beursgang haalde SK Hynix 26,5 miljard dollar op bij beleggers op Wall Street.

7 uur geleden
AEX sluit iets hoger, easyJet uitblinker in Londen na overnamebod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een kleine plus gesloten, waarmee werd voortgeborduurd op de winst van een dag eerder. De chipbedrijven op het Damrak gingen overwegend omlaag na de stijgingen op donderdag. In Londen was luchtvaartmaatschappij easyJet een uitblinker dankzij een rivaliserend overnamebod op het bedrijf.

7 uur geleden
Supermarktketen Lidl waarschuwt klanten na datalek

HUIZEN (ANP) - Onbekenden hebben toegang gekregen tot klantgegevens bij supermarktketen Lidl. Dat meldt het Duitse bedrijf aan getroffen klanten per e-mail. De supermarktketen wil niet zeggen hoeveel klanten er getroffen zijn. Wel meldt de discounter dat het de Autoriteit Persoonsgegevens op de hoogte heeft gesteld.

8 uur geleden
Spoorlijn tussen Keulen en Düsseldorf dicht na brand

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De spoorlijn tussen Düsseldorf en Keulen in Duitsland blijft tot ten minste zaterdagmiddag gesloten. Dat meldt een woordvoerder van Deutsche Bahn aan het Duitse persbureau DPA. Het traject tussen Düsseldorf en Keulen wordt vanuit Nederland onder meer gereden door de nightjet naar Basel en Zürich.

8 uur geleden