Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietbeoordelaars: Suriname op rand van faillissement

Kredietbeoordelaars: Suriname op rand van faillissement

PARAMARIBO (ANP/BLOOMBERG) - Suriname balanceert op de rand van faillissement, beoordelen Standard & Poor's en Fitch. De kredietbeoordelaars hebben hun waardering van het land verlaagd omdat het een lening niet kon aflossen en genoodzaakt was om herstructurering van die lening te vragen.

Fitch verlaagt de waardering van Suriname van "C" naar "RD", of "Restricted Default". Die waardering krijgt een land wanneer het niet aan een betaling kan voldoen of een betalingsachterstand heeft, maar geen faillissement heeft aangevraagd. Standard & Poor's beoordeelt Suriname ook lager, van "CCC+" naar "SD", of "Selective Default". Dat komt op hetzelfde neer als de rating van Fitch.

Suriname kreeg vorige week toestemming van schuldeisers voor uitstel van betalingen op een lening van 125 miljoen Amerikaanse dollar. Het land kon eind vorige maand niet aan een aflossingsverplichting voldoen, dus vroeg het de obligatiehouders om een aanpassing van de voorwaarden voor de schuldpapieren.

Oplossing

De Surinaamse regering moest op 30 juni 15,6 miljoen Amerikaanse dollar aflossen op de lening en 8 miljoen dollar aan rente betalen, maar was daar toen niet toe in staat. Daarop had Paramaribo tien dagen de tijd om tot een oplossing te komen met zijn schuldeisers. Obligatiehouders zijn er onder andere mee akkoord gegaan dat Suriname pas in december of juni 2021 begint met aflossen, afhankelijk van het begin van een programma van het Internationaal Monetair Fonds voor het land.

De nieuwe regeringscoalitie die deze week in Suriname aantreedt, erft van scheidend president Desi Bouterse een land met grote economische problemen. Het land heeft een groot tekort op de lopende rekening en is door een groot deel van zijn reserves in buitenlandse valuta's heen, waardoor het moeilijk wordt de waarde van de eigen munt op peil te houden. Lage olieprijzen als gevolg van de coronapandemie verergeren de economische problemen.

Meer uit Financieel

Recordomzet voor baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis

PAPENDRECHT (ANP) - Baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis heeft vorig jaar een recordomzet behaald. Topman Theo Baartmans spreekt van "financieel het meest succesvolle jaar in de lange geschiedenis" van Boskalis. Een jaar geleden had het Papendrechtse bedrijf ook een recordjaar.

26 minuten geleden
Topman TomTom stapt op en gaat naar raad van commissarissen

AMSTERDAM (ANP) - TomTom-topman Harold Goddijn vertrekt volgende maand als bestuursvoorzitter bij de navigatiedienstverlener. Hij is voorgedragen om toe te treden tot de raad van commissarissen, meldt TomTom. Goddijn was in 1991 een van de oprichters van TomTom en leidt het bedrijf sinds 2001.

29 minuten geleden
Beurzen Azië veren op na zware verliezen door Iran-oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië veerden donderdag op na de zware koersverliezen van de afgelopen dagen door de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De Europese en Amerikaanse aandelenmarkten lieten woensdag ook al wat herstel zien, mede dankzij enige stabilisatie van de olieprijzen.

1 uur geleden
China mikt op groei economie tussen 4,5 en 5 procent in 2026

BEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Chinese regering mikt voor dit jaar op een groei van de economie tussen de 4,5 en 5 procent. Die doelstelling ligt op het laagste niveau sinds 1991. China heeft te maken met een reeks economische uitdagingen, waaronder problemen op de omvangrijke vastgoedmarkt en zwakkere consumentenbestedingen.

1 uur geleden
Ook beurzen in New York tonen wat herstel na klap Iran-oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Die volgen op aanzienlijke koersverliezen eerder deze week, als gevolg van de onzekerheid die de oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran teweegbrengt. Beleggers leken het moment aan te grijpen om weer in aandelen te stappen, waarbij ze ook werden geholpen door positieve data over de Amerikaanse economie. Eerder op de dag toonden de Europese beurzen al wat herstel van de klap die de oorlog toebracht aan de financiële markten.

10 uur geleden
Techindustrie: overheden meer in EU laten inkopen is niet genoeg

ZOETERMEER (ANP) - Europese overheden meer in de EU laten inkopen is niet genoeg om de concurrentiepositie van de industrie te versterken. Dit stelt FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, na het voorstel hierover van de Europese Commissie.

13 uur geleden
Topman Vivera bezorgd om dreigend EU-verbod op term 'vegaworst'

HOLTEN (ANP) - Het bedrijf achter de vleesvervangers van Vivera en De Vegetarische Slager maakt zich zorgen dat EU-landen donderdag instemmen met een verbod op bepaalde vleestermen voor plantaardige producten. Dit heeft topman Willem van Weede van The Vegetarian Butcher Collective woensdag tegen het ANP gezegd.

14 uur geleden