Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietbeoordelaar S&P kritisch na missen betaling Oekraïne

Kredietbeoordelaar S&P kritisch na missen betaling Oekraïne

NEW YORK (ANP/RTR) - De toonaangevende kredietbeoordelaar S&P Global is kritisch over Oekraïne en heeft het land bestempeld als een zogenoemde selectieve wanbetaler. Het door oorlog verscheurde Oekraïne miste deze week een belangrijke betaling voor een lening, terwijl het land de laatste hand legt aan een grote schuldsanering.

Het stempel van S&P maakt het lastiger voor Oekraïne om tegen gunstige rentes geld te lenen. Hoewel voor de betaling van 34 miljoen dollar, die deze week had moeten plaatsvinden, nog een respijtperiode geldt, acht S&P de kans klein dat Oekraïne snel alsnog met het geld over de brug komt. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft namelijk een wet ondertekend die toestaat dat schuldbetalingen worden stopgezet terwijl het land zijn financiële situatie meer op orde brengt.

"We verwachten niet dat de betaling binnen de contractuele respijtperiode van tien werkdagen plaatsvindt", aldus het ratingbureau. De firma zegt er wel bij dat de rating straks weer omhoog kan als Oekraïne erin slaagt afspraken te maken over een herstructurering van zijn schulden.

Door de oorlog met Rusland heeft Oekraïne het financieel al langer erg moeilijk. De Oekraïense minister van Financiën Serhiy Martsjenko zei vorige maand dat de strijd ongeveer 125 miljoen euro per dag kost. Hij kondigde toen ook nieuwe belastingmaatregelen aan om de tekorten in de begroting te beperken. De helft van de Oekraïense begroting wordt gefinancierd met buitenlandse leningen en giften sinds Rusland het land in februari 2022 aanviel.

Meer uit Financieel

BKR ziet toename inzageverzoeken sinds Odido-lek

TIEL (ANP) - Het Bureau Krediet Registratie (BKR) ziet een aanzienlijke toename in het aantal mensen die hun gegevens over leningen willen inzien na het nieuws over een groot datalek bij telecomprovider Odido. Volgens een woordvoerder was er de afgelopen dagen een piek, die nu wat is geluwd.

13 minuten geleden
Paramount stijgt op Wall Street na nieuwe gesprekken met Warner

NEW YORK (ANP) - Entertainment- en mediaconcern Paramount Skydance ging dinsdag omhoog op de beurzen in New York. Branchegenoot Warner Bros. Discovery verklaarde de verkoopgesprekken met Paramount tijdelijk te heropenen na het aangepaste overnamebod van het moederbedrijf van tv-zender CBS. Paramount klom 5,6 procent en Warner won 2,9 procent. Netflix steeg 0,8 procent.

1 uur geleden
Creditcardbedrijf hoeft VIP-ticket Beyoncé niet terug te betalen

DEN HAAG (ANP) - Creditcardbedrijf ICS hoeft een ontevreden concertganger niet haar VIP-ticket voor een optreden van Beyoncé terug te betalen. Dat volgt uit een nieuwe uitspraak bij financieel klachteninstituut Kifid. Die stelt dat in het algemeen geldt dat consumenten die ontevreden zijn over een aankoop zich daarvoor niet kunnen beroepen op de zogenoemde GeldTerugService of Chargeback-regeling van creditcarduitgevers.

1 uur geleden
Bedrijf uit Waalwijk beboet na dodelijke val van schip

WAALWIJK (ANP) - Een bedrijf uit Waalwijk is verantwoordelijk voor het overlijden van een werknemer die tijdens zijn werk aan een schip in het water viel en verdronk, bepaalde de rechtbank Oost-Brabant. De onderneming moet een geldboete van 75.000 euro betalen.

2 uur geleden
Consumentenbond krijgt tientallen meldingen over hack Odido

DEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond heeft tientallen meldingen gekregen over de cyberaanval bij telecomprovider Odido. De teller staat dinsdagmiddag op 43, zegt een woordvoerster. Mensen vragen zich af wat ze moeten doen. Ook gaven enkele melders aan dat ze te horen hebben gekregen dat hun gegevens mogelijk zijn gelekt, terwijl ze al langer dan vijf jaar geen abonnement meer hebben bij het telecombedrijf.

2 uur geleden
Nederlander Elderson herbenoemd in topfunctie bankentoezicht ECB

FRANKFURT (ANP) - De Nederlander Frank Elderson is dinsdag herbenoemd als vicevoorzitter van de raad van toezicht van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat is een topfunctie voor het ECB-bankentoezicht. Het is de eerste keer dat iemand in deze positie is herbenoemd.

3 uur geleden
Meldpunt voor identiteitsfraude krijgt 245 meldingen na Odido-lek

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Meldpunt Identiteitsfraude heeft tot dusver 245 meldingen gekregen over Odido. Die telecomprovider meldde vorige week donderdag een groot datalek door een cyberaanval, waarbij gegevens van 6,2 miljoen accounts mogelijk zijn gelekt. Sinds dat nieuws hebben ook 105 mensen het meldpunt gebeld voor vragen.

3 uur geleden