Kredietbeoordelaar Moody's ziet risico's in onzeker Brits beleid
LONDEN (ANP) - Het beleid van de Britse regering wordt steeds onvoorspelbaarder. Ook is het risico dat het Verenigd Koninkrijk zijn schulden niet meer kan betalen toegenomen, stelt kredietbeoordelaar Moody's. Die kiest er dan ook voor om de outlook van het land op negatief te zetten. Dat is een stap op weg naar een lagere kredietbeoordeling en dat kan weer zorgen dat Groot-Brittannië hogere rente moet betalen op die schulden.
De onrust die de afgelopen weken is ontstaan tijdens de regeerperiode van premier Liz Truss, heeft duidelijk voor zorgen geleid bij Moody's. De kredietbeoordelaar ziet namelijk ook een risico op een blijvende verzwakking van de geloofwaardigheid van het beleid. Truss wilde verschillende belastingen verlagen om de groei van de economie aan te wakkeren. Dat moest betaald worden door geld te lenen op de financiële markten, maar de staatsschuld van het Verenigd Koninkrijk is na de coronacrisis al hoog.
De mate waarin de Britse regering vertrouwen kan wekken dat zij financieel verstandig te werk gaat, zal een grote rol spelen bij de beslissing of de kredietrating van de Britten omlaag gaat. Die is door de brexit al verschillende keren afgeschaald en staat momenteel op Aa3, het vierde niveau bij Moody's.
De kredietbeoordelaar meent dat de Britse economie "rijk, concurrerend en divers" is. De instituten in het land zorgen voor een sterke overheidsondersteuning en zal ervoor zorgen dat het land schokken kan blijven opvangen. Dat was ook te zien tijdens de coronacrisis, stelt Moody's.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.
17 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.
46 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.
47 minuten geledenBUNNIK (ANP) - Bouwbedrijf BAM verwacht dit jaar nog steeds meer woningen te verkopen in Nederland dan vorig jaar. De bouwer denkt dat de vraag naar onder meer woningen "robuust" zal blijven, hoewel de onzekerheid door de stikstofproblemen aanhoudt. Dit meldt BAM in een handelsbericht over de eerste drie kwartalen van 2025.
48 minuten geledenLUXEMBURG (ANP/BLOOMBERG) - ArcelorMittal is optimistisch over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Ook denkt de grote staalproducent te profiteren van recente overnames en investeringen.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft een sterke groei doorgemaakt in het afgelopen kwartaal, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het bedrijf kondigde donderdag ook een samenwerking aan met de Duitse voetbalbond (DFB).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Barcelona was in de zomerperiode net als vorig jaar de populairste bestemming bij Nederlandse vliegtuigpassagiers. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde in juli, augustus en september meer dan een half miljoen passagiers van en naar vliegveld El Prat bij de Spaanse stad. Een jaar eerder ging het om iets minder dan een half miljoen.
2 uur geleden