Kredietbeoordelaar Fitch geeft Nederland opnieuw hoogste rating
LONDEN (ANP) - Het hoofdlijnenakkoord van de PVV, VVD, BBB en NSC brengt de Nederlandse AAA-rating ook bij kredietbeoordelaar Fitch niet in gevaar. Die hoogste rating geeft aan dat het bijzonder veilig is om geld aan de Nederlandse staat te lenen. Dat is belangrijk, want een hoge score maakt het makkelijker voor een land om tegen gunstige rentes geld te lenen.
Volgens het ratingbureau zien de financiƫn van Nederland er nog steeds goed uit. De staatsschuld zal de komende jaren wel wat oplopen, voorzien de kenners. Maar daar is volgens hen ruimte voor.
Fitch stelt dat meerdere plannen van het nieuwe kabinet goed haalbaar lijken. Dan gaat het bijvoorbeeld om bezuinigingen op het gebied van immigratie en het plan om het ambtenarenapparaat van de overheid in te krimpen. "Maar het voorstel om de EU-bijdragen te verlagen zal moeilijk zijn, aangezien het niet eenzijdig door de Nederlandse regering kan worden besloten."
In mei had ratingfirma S&P Global ons land ook al opnieuw de maximale kredietrating gegeven. Op papier gaat het om een ruimer begrotingsbeleid, zei die kredietbeoordelaar over het hoofdlijnenakkoord. Maar gegeven de lage staatsschuld zou de begrotingsruimte van Nederland voldoende zijn.
Meer uit Financieel
VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
12 uur geleden