Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietbeoordelaar Fitch geeft Nederland opnieuw hoogste rating

Kredietbeoordelaar Fitch geeft Nederland opnieuw hoogste rating

NEW YORK (ANP) - Nederland heeft van kredietbeoordelaar Fitch opnieuw de hoogste rating gekregen. Deze AAA-rating wil zeggen dat het bijzonder veilig is om geld te lenen aan de Nederlandse staat. De status zorgt ervoor dat de rente op staatsleningen zeer laag blijft. Fitch prijst de flexibele en open economie van Nederland, die veel waarde toevoegt.

De prognose voor de komende tijd is volgens Fitch ook stabiel. Een snelle aanpassing van het kredietoordeel ligt dus niet in de lijn der verwachting. De Amerikaanse kredietbeoordelaar verwacht dat de Nederlandse economie dit jaar met 3,2 procent groeit en in 2023 met 1,8 procent.

Volgens Fitch zijn er voor Nederland wel "aanzienlijke neerwaartse risico's" voor de economie door de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. Die zouden kunnen leiden tot verdere verstoringen in de toeleveringsketen, hogere energieprijzen en tekorten aan grondstoffen.

De inflatie zou volgens Fitch dit jaar in Nederland moeten pieken op 5,7 procent, om vervolgens in 2023 te zakken naar 2,4 procent. Dat laatste is wel op voorwaarde dat de tekorten op de arbeidsmarkt niet gaan zorgen voor extra inflatie doordat de lonen hard stijgen.

Fitch komt elk halfjaar met een beoordeling van de kredietwaardigheid van Nederland. Het is een van de grote drie kredietbeoordelaars. De andere twee zijn Moody's en Standard & Poor's.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven en Oracle flink lager op roodgekleurd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met rode cijfers gesloten, waarbij vooral flinke koersverliezen waren te zien in de chipsector. Ook softwareconcern Oracle stond bij de dalers op Wall Street na een bericht over het afketsen van een deal voor de financiering van een groot datacenter van het bedrijf.

4 uur geleden
Netanyahu: Israël keurt grote gasdeal met Egypte goed

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag goedkeuring gegeven voor een grote aardgasdeal met Egypte. Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Het gaat volgens Netanyahu om een deal ter waarde van bijna 35 miljard dollar waarbij de komende jaren gas aan Egypte wordt geleverd uit het grote gasveld Leviathan voor de kust van Israël.

5 uur geleden
Verlies voor AEX-index, chipbedrijven sterkste dalers

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag met verlies gesloten. De chipbedrijven waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak. Shell stond juist bij de winnaars, geholpen door de hogere olieprijzen.

7 uur geleden
Duizenden boeren in Brussel verwacht voor demonstratie EU-top

BRUSSEL (ANP) - Naar verwachting komen duizenden boeren donderdag naar Brussel om te demonstreren tijdens de EU-top. De EU-leiders zullen onder meer de meerjarenbegroting (2028-2034) bespreken, waarin ook het landbouwbudget staat. De landbouwsector is niet tevreden met het huidige voorstel voor het landbouwbudget.

9 uur geleden
Vuurwerkbranche stevent af op 20 procent meer verkoop dit jaar

DEN HAAG (ANP) - Vuurwerkverkopers hebben de afgelopen weken al goede zaken gedaan. Als dit enigszins doorzet, kan het zomaar zijn dat de branche "richting de 20 procent" meer gaat verkopen dan vorig jaar. Dat is de inschatting van belangenorganisatie Pyrotechniek Nederland. De voorzitter houdt wel een slag om de arm. "Allerlei factoren spelen daarin mee, zoals het weer en de situatie in de wereld", zegt voorzitter Leo Groeneveld.

10 uur geleden
Chiptoeleverancier ASMI investeert in uitbreiding in Almere

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASMI investeert in een uitbreiding van zijn activiteiten in Almere, waar het hoofdkantoor van het bedrijf staat. Volgens ASMI zal de uitbreiding in Nederland de toekomstige groei van de onderneming ondersteunen.

11 uur geleden
Aandelen Oracle omlaag na nieuws over afketsen datacenterdeal

NEW YORK (ANP) - Aandelen van softwareconcern Oracle zijn woensdag in waarde gedaald op de beurs in New York. Volgens zakenkrant Financial Times trekt een samenwerkingspartner zich terug uit de financiering van de bouw van een groot datacenter in Michigan voor Oracle. Eerder namen bij beleggers de zorgen al toe over de hoge kosten die Oracle maakt voor zijn groeiambities op het gebied van kunstmatige intelligentie.

11 uur geleden