Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kredietbeoordelaar Fitch geeft Nederland opnieuw hoogste rating

Kredietbeoordelaar Fitch geeft Nederland opnieuw hoogste rating

NEW YORK (ANP) - Nederland heeft van kredietbeoordelaar Fitch opnieuw de hoogste rating gekregen. Deze AAA-rating wil zeggen dat het bijzonder veilig is om geld te lenen aan de Nederlandse staat. De status zorgt ervoor dat de rente op staatsleningen zeer laag blijft. Fitch prijst de flexibele en open economie van Nederland, die veel waarde toevoegt.

De prognose voor de komende tijd is volgens Fitch ook stabiel. Een snelle aanpassing van het kredietoordeel ligt dus niet in de lijn der verwachting. De Amerikaanse kredietbeoordelaar verwacht dat de Nederlandse economie dit jaar met 3,2 procent groeit en in 2023 met 1,8 procent.

Volgens Fitch zijn er voor Nederland wel "aanzienlijke neerwaartse risico's" voor de economie door de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. Die zouden kunnen leiden tot verdere verstoringen in de toeleveringsketen, hogere energieprijzen en tekorten aan grondstoffen.

De inflatie zou volgens Fitch dit jaar in Nederland moeten pieken op 5,7 procent, om vervolgens in 2023 te zakken naar 2,4 procent. Dat laatste is wel op voorwaarde dat de tekorten op de arbeidsmarkt niet gaan zorgen voor extra inflatie doordat de lonen hard stijgen.

Fitch komt elk halfjaar met een beoordeling van de kredietwaardigheid van Nederland. Het is een van de grote drie kredietbeoordelaars. De andere twee zijn Moody's en Standard & Poor's.

Meer uit Financieel

China wil slankere elektrische auto's

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil slankere elektrische auto's, na jaren waarin grotere accu's en de groeiende vraag naar ruimte en functies personenwagens aanzienlijk groter en zwaarder hebben gemaakt. Dat meldde de Chinese staatszender CCTV zondag.

35 minuten geleden
Van Oostrom: bezuinigingen sociale zekerheid hopelijk niet nodig

HILVERSUM (ANP) - Werkgeversvoorman Coen van Oostrom hoopt dat bezuinigingen op de sociale zekerheid in Nederland niet nodig zijn en dat het mogelijk is om andere oplossingen te vinden. Dat heeft de VNO-NCW-voorzitter gezegd in het televisieprogramma WNL Op Zondag. Hij wil met de vakbonden kijken hoe het systeem van sociale zekerheid "efficiënter" geregeld kan worden.

1 uur geleden
FT: OpenAI plant ingrijpende vernieuwing van ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - OpenAI is van plan zijn chatbot ChatGPT ingrijpend te vernieuwen. Het Amerikaanse techbedrijf wil er een "superapp" van maken met programmeertools en zogenoemde AI-agents om de omzet te verhogen in aanloop naar een mogelijke beursgang, meldt zakenkrant Financial Times zondag op basis van ingewijden.

4 uur geleden
ASML nodigt Elon Musk uit voor besloten technologie-evenement

VELDHOVEN (ANP) - ASML heeft Elon Musk uitgenodigd voor een intern evenement. Dat bevestigt een woordvoerster van de Veldhovense chipmachinemaker na berichtgeving van het Eindhovens Dagblad (ED). Musk zal tijdens de besloten technologieconferentie "zijn visie delen op AI, robotica, ruimtevaart en halfgeleiderproductie". Zijn bijdrage vindt virtueel plaats.

22 uur geleden
Topman Rosneft: bedrijven VS profiteren van blokkade Hormuz

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - Amerikaanse energiebedrijven hebben het meeste baat bij de afsluiting van de Straat van Hormuz. Dat zei topman Igor Sechin van de grote Russische olieproducent Rosneft zaterdag. Hij waarschuwde wel dat aanhoudende spanningen in de belangrijke zeestraat de langetermijnvraag naar olie zullen ondermijnen.

23 uur geleden
Franse meelindustrie in problemen door goedkope import

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is de grootste tarweproducent van Europa, maar importeert steeds meer meel, volgt uit nieuwe cijfers van de Franse meelindustrie. Volgens de sector komt dat door toenemende aankopen van supermarktketens, die daarmee Franse producenten in moeilijkheden brengen.

1 dag geleden
Netflix benoemt nieuwe voorzitter na vertrek medeoprichter

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix heeft een nieuwe voorzitter benoemd. Jay Hoag volgt medeoprichter Reed Hastings op, die het streamingplatform deze week na bijna dertig jaar heeft verlaten.

1 dag geleden