Kredietbeoordelaar Fitch geeft Nederland opnieuw hoogste rating
NEW YORK (ANP) - Nederland heeft van kredietbeoordelaar Fitch opnieuw de hoogste rating gekregen. Deze AAA-rating wil zeggen dat het bijzonder veilig is om geld te lenen aan de Nederlandse staat. De status zorgt ervoor dat de rente op staatsleningen zeer laag blijft. Fitch prijst de flexibele en open economie van Nederland, die veel waarde toevoegt.
De prognose voor de komende tijd is volgens Fitch ook stabiel. Een snelle aanpassing van het kredietoordeel ligt dus niet in de lijn der verwachting. De Amerikaanse kredietbeoordelaar verwacht dat de Nederlandse economie dit jaar met 3,2 procent groeit en in 2023 met 1,8 procent.
Volgens Fitch zijn er voor Nederland wel "aanzienlijke neerwaartse risico's" voor de economie door de oorlog in Oekraïne en de sancties tegen Rusland. Die zouden kunnen leiden tot verdere verstoringen in de toeleveringsketen, hogere energieprijzen en tekorten aan grondstoffen.
De inflatie zou volgens Fitch dit jaar in Nederland moeten pieken op 5,7 procent, om vervolgens in 2023 te zakken naar 2,4 procent. Dat laatste is wel op voorwaarde dat de tekorten op de arbeidsmarkt niet gaan zorgen voor extra inflatie doordat de lonen hard stijgen.
Fitch komt elk halfjaar met een beoordeling van de kredietwaardigheid van Nederland. Het is een van de grote drie kredietbeoordelaars. De andere twee zijn Moody's en Standard & Poor's.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.
7 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.
11 uur geledenGENT (ANP) - Het Kanaal Gent-Terneuzen, dat loopt door Zeeuws-Vlaanderen, ontvangt maandag voor het eerst een schip van meer dan 38 meter breed. Dat is nooit eerder gebeurd, meldt het Belgische persbureau Belga.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De winsten van Chinese industriebedrijven zijn in november voor de tweede maand op rij gedaald. Dat wijst op een verzwakkende binnenlandse vraag en aanhoudende prijsdalingen bij de industriebedrijven.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Defensie is met afstand de grootste werkgever van Nederland, heeft de Volkskrant uitgezocht. Volgens onderzoek van de krant was Defensie eind vorig jaar goed voor 74.333 voltijdsbanen. Dat is bijna een vijfde meer dan in het vorige onderzoek vijf jaar geleden.
12 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken heeft sancties aangekondigd tegen tien individuen en twintig Amerikaanse defensiebedrijven vanwege wapenverkoop aan Taiwan.
14 uur geleden