Kratochvilova gunt Bol haar wereldrecord: tijd was er rijp voor
PRAAG (ANP) - Jarmila Kratochvilova heeft er vrede mee dat Femke Bol haar wereldrecord op de 400 meter indoor na 41 jaar heeft afgenomen. "De tijd was er rijp voor", zegt de 72-jarige voormalige topatlete op de Tsjechische sportwebsite iSport. "Van tijd tot tijd wordt er een uitzonderlijk persoon geboren die uitzonderlijke prestaties kan leveren."
Kratochvilova zette in 1982 het wereldrecord indoor op 49,59 seconden. Bol dook er op de NK indoor afgelopen zondag in het Omnisport van Apeldoorn 0,33 seconde onder en noteerde een onwaarschijnlijk snelle 49,26. "Ik heb het gemist, ik was biatlon aan het kijken. Ik heb misschien even een moment gehad dat ik het betreurde, want meer dan veertig jaar een record bezitten betekent wel wat. Maar ik heb er echt geen probleem mee. Ik wens Bol het allerbeste. Het is een feit dat nu de tijd rijp is om die records te verbeteren. Er zijn meer wedstrijden en de financiële omstandigheden zijn ook beter", aldus de vrouw die destijds voor Tsjecho-Slowakije uitkwam.
Kratochvilova heeft nog altijd het wereldrecord op de 800 meter in de buitenlucht op haar naam met 1.53,28, gelopen in 1983. "Ik denk niet dat Femke dat record gaat aanvallen. Ze heeft haar zinnen gezet op de 400 meter horden", weet de Tsjechische, die vertelt dat het indoorrecord op de 400 meter minder waarde voor haar had dan het buitenrecord op de 800 meter. "Ik ben er in mijn leven ook niet vaak aan herinnerd. Ik trainde ook nooit binnen. Mijn coach zei op een gegeven moment dat ik maar eens binnenwedstrijden moest gaan doen."
De Tsjechische liep haar wereldrecords wel in een tijd waarin atleten uit de Oostbloklanden grif gebruikmaakten van doping. Ook Kratochvilova was verdacht, maar ze werd nooit betrapt bij dopingcontroles. Bol zei erover dat ze die oude recordrace nooit heeft bekeken of als voorbeeld heeft gezien. "Het is naar mijn mening niet op een eerlijke manier gelopen. Ik ben blij dat er nu een 'clean' record is."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
21 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
13 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
22 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geleden