Kratochvilova gunt Bol haar wereldrecord: tijd was er rijp voor
PRAAG (ANP) - Jarmila Kratochvilova heeft er vrede mee dat Femke Bol haar wereldrecord op de 400 meter indoor na 41 jaar heeft afgenomen. "De tijd was er rijp voor", zegt de 72-jarige voormalige topatlete op de Tsjechische sportwebsite iSport. "Van tijd tot tijd wordt er een uitzonderlijk persoon geboren die uitzonderlijke prestaties kan leveren."
Kratochvilova zette in 1982 het wereldrecord indoor op 49,59 seconden. Bol dook er op de NK indoor afgelopen zondag in het Omnisport van Apeldoorn 0,33 seconde onder en noteerde een onwaarschijnlijk snelle 49,26. "Ik heb het gemist, ik was biatlon aan het kijken. Ik heb misschien even een moment gehad dat ik het betreurde, want meer dan veertig jaar een record bezitten betekent wel wat. Maar ik heb er echt geen probleem mee. Ik wens Bol het allerbeste. Het is een feit dat nu de tijd rijp is om die records te verbeteren. Er zijn meer wedstrijden en de financiële omstandigheden zijn ook beter", aldus de vrouw die destijds voor Tsjecho-Slowakije uitkwam.
Kratochvilova heeft nog altijd het wereldrecord op de 800 meter in de buitenlucht op haar naam met 1.53,28, gelopen in 1983. "Ik denk niet dat Femke dat record gaat aanvallen. Ze heeft haar zinnen gezet op de 400 meter horden", weet de Tsjechische, die vertelt dat het indoorrecord op de 400 meter minder waarde voor haar had dan het buitenrecord op de 800 meter. "Ik ben er in mijn leven ook niet vaak aan herinnerd. Ik trainde ook nooit binnen. Mijn coach zei op een gegeven moment dat ik maar eens binnenwedstrijden moest gaan doen."
De Tsjechische liep haar wereldrecords wel in een tijd waarin atleten uit de Oostbloklanden grif gebruikmaakten van doping. Ook Kratochvilova was verdacht, maar ze werd nooit betrapt bij dopingcontroles. Bol zei erover dat ze die oude recordrace nooit heeft bekeken of als voorbeeld heeft gezien. "Het is naar mijn mening niet op een eerlijke manier gelopen. Ik ben blij dat er nu een 'clean' record is."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
15 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
19 uur geleden