Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krapte op de arbeidsmarkt vorig kwartaal opnieuw iets afgenomen

Krapte op de arbeidsmarkt vorig kwartaal opnieuw iets afgenomen

DEN HAAG (ANP) - De spanning op de arbeidsmarkt is in het derde kwartaal van dit jaar opnieuw iets afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat doordat het aantal vacatures is afgenomen, maar het aantal werklozen toenam.

Van een krappe arbeidsmarkt wordt gesproken als het aantal vacatures hoger ligt dan het aantal werkzoekenden. In de maanden juli tot en met september stonden per 100 werklozen 106 vacatures open. Daarmee blijft de arbeidsmarkt volgens het CBS nog altijd krap, maar wel minder dan in het voorgaande kwartaal. Toen stonden 108 vacatures open per 100 werklozen.

Het aantal vacatures stijgt al ruim twee jaar onafgebroken, stelt het CBS. Eind september stonden er 397.000 vacatures open. De meeste daarvan zijn terug te vinden in de sectoren handel, zorg en zakelijke dienstverlening. Deze sectoren vertegenwoordigen de helft van alle openstaande vacatures. De meest opvallende stijging zag het statistiekbureau in de handel. In deze sector steeg het aantal vacatures, na negen kwartalen van afname. In de zorg en zakelijke dienstverlening was juist sprake van een lichte daling.

Werkloosheid

Tegelijkertijd nam de werkloosheid iets toe. Volgens het CBS waren in het derde kwartaal 374.000 mensen werkloos, wat neerkomt op 3,7 procent van de beroepsbevolking. Dat percentage bedroeg een kwartaal eerder nog 3,6 procent. Het statistiekbureau spreekt van een werkloos persoon als iemand geen betaald werk heeft, maar daar wel recent naar heeft gezocht en op korte termijn beschikbaar is.

Vooral jongeren tot 25 jaar waren de afgelopen maanden vaker werkloos. Binnen deze groep steeg het werkloosheidspercentage van 8,6 procent naar 8,8 procent. Bij oudere groepen bleef de werkloosheid vrijwel gelijk. Het CBS meldt dat de daling van het aantal werkenden gepaard ging met de uitbreiding van de niet-beroepsbevolking. Het gaat daarbij om mensen die niet op zoek zijn naar werk of niet direct beschikbaar zijn.

Meer uit Financieel

CSG haalt miljarden op met grootste defensiebeursgang ooit

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Tsjechische defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) heeft in de afgelopen dagen 3,3 miljard euro opgehaald met de verkoop van aandelen aan institutionele investeerders uit Nederland en daarbuiten. De aandelen werden verkocht voorafgaand aan de beursintroductie in Amsterdam. Vrijdag gaat de handel in het aandeel op het Damrak van start.

39 minuten geleden
Bioplasticfabrikant Avantium stelt opening fabriek Delfzijl uit

AMSTERDAM (ANP) - De fabrikant van bioplastics, Avantium, verwacht zijn fabriek in Delfzijl later te kunnen openen dan was gepland. Het bedrijf laat weten dat tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen zijn ontdekt. Daardoor is een veiligheidsrisico ontstaan.

42 minuten geleden
Maleisië heft beperkingen tegen Grok op na veiligheidsmaatregelen

KUALA LUMPUR (ANP/RTR) - Maleisië heeft de toegang tot chatbot Grok hersteld, nadat het socialemediaplatform X veiligheidsmaatregelen had getroffen. Dat meldt de communicatietoezichthouder van het land.

1 uur geleden
TikTok rondt joint venture in VS af om verbod te voorkomen

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse tak van de video-app TikTok is officieel overgedragen aan de nieuw opgerichte joint venture TikTok USDS. De vorige eigenaar, de in Beijing gevestigde ByteDance-groep, behoudt een belang van iets minder dan 20 procent in TikTok USDS, aldus het bedrijf in een verklaring.

3 uur geleden
EIB-directeur: bouw krijgt probleem als personeelstekort blijft

AMSTERDAM (ANP) - De bouwsector heeft de komende vijf jaar 94.000 nieuwe mensen nodig, anders wordt het een "serieus probleem" om alle opdrachten te realiseren en dreigen vertragingen. Dit heeft directeur Taco van Hoek van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) gezegd in gesprek met het ANP. De geplande personeelsuitbreiding bij Defensie kan het de bouw nog lastiger maken.

3 uur geleden
Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

7 uur geleden
VERBETERING: Achmea ziet toename conflicten bij koop en verkoop van woningen

ZEIST (ANP) - Het aantal juridische conflicten over de koop en verkoop van woningen neemt toe, ziet verzekeraar Achmea. Die trend wordt door de verzekeraar toegeschreven aan de krapte op de woningmarkt. Achmea Rechtsbijstand ontving vorig jaar 3600 meldingen van geschillen tussen kopers en verkopers, een toename van ruim 14 procent.

9 uur geleden