Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krapte op de arbeidsmarkt vorig kwartaal opnieuw iets afgenomen

Krapte op de arbeidsmarkt vorig kwartaal opnieuw iets afgenomen

DEN HAAG (ANP) - De spanning op de arbeidsmarkt is in het derde kwartaal van dit jaar opnieuw iets afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat doordat het aantal vacatures is afgenomen, maar het aantal werklozen toenam.

Van een krappe arbeidsmarkt wordt gesproken als het aantal vacatures hoger ligt dan het aantal werkzoekenden. In de maanden juli tot en met september stonden per 100 werklozen 106 vacatures open. Daarmee blijft de arbeidsmarkt volgens het CBS nog altijd krap, maar wel minder dan in het voorgaande kwartaal. Toen stonden 108 vacatures open per 100 werklozen.

Het aantal vacatures stijgt al ruim twee jaar onafgebroken, stelt het CBS. Eind september stonden er 397.000 vacatures open. De meeste daarvan zijn terug te vinden in de sectoren handel, zorg en zakelijke dienstverlening. Deze sectoren vertegenwoordigen de helft van alle openstaande vacatures. De meest opvallende stijging zag het statistiekbureau in de handel. In deze sector steeg het aantal vacatures, na negen kwartalen van afname. In de zorg en zakelijke dienstverlening was juist sprake van een lichte daling.

Werkloosheid

Tegelijkertijd nam de werkloosheid iets toe. Volgens het CBS waren in het derde kwartaal 374.000 mensen werkloos, wat neerkomt op 3,7 procent van de beroepsbevolking. Dat percentage bedroeg een kwartaal eerder nog 3,6 procent. Het statistiekbureau spreekt van een werkloos persoon als iemand geen betaald werk heeft, maar daar wel recent naar heeft gezocht en op korte termijn beschikbaar is.

Vooral jongeren tot 25 jaar waren de afgelopen maanden vaker werkloos. Binnen deze groep steeg het werkloosheidspercentage van 8,6 procent naar 8,8 procent. Bij oudere groepen bleef de werkloosheid vrijwel gelijk. Het CBS meldt dat de daling van het aantal werkenden gepaard ging met de uitbreiding van de niet-beroepsbevolking. Het gaat daarbij om mensen die niet op zoek zijn naar werk of niet direct beschikbaar zijn.

Meer uit Financieel

Duitse winkeliers vinden kerstverkopen dit jaar tegenvallen

BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.

4 minuten geleden
Duitse bedrijfsleven blij met terugkeer VK in Erasmusprogramma EU

LONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.

1 uur geleden
Schiphol en KLM 'continu' druk met nabrengen koffers na storing

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".

2 uur geleden
AI en Trump ook in 2026 belangrijkste thema's voor beleggers

AMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.

4 uur geleden
Uitgeverij laat spullen met Nederlandse tekeningen van Temu halen

AMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.

18 uur geleden
Duitsland op schema met waterstof, Nederland worstelt

BERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.

21 uur geleden
Tekort slachtvee drijft rundvleesprijzen in VS tot recordhoogte

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.

23 uur geleden