Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krapte op de arbeidsmarkt vorig kwartaal opnieuw iets afgenomen

Krapte op de arbeidsmarkt vorig kwartaal opnieuw iets afgenomen

DEN HAAG (ANP) - De spanning op de arbeidsmarkt is in het derde kwartaal van dit jaar opnieuw iets afgenomen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) komt dat doordat het aantal vacatures is afgenomen, maar het aantal werklozen toenam.

Van een krappe arbeidsmarkt wordt gesproken als het aantal vacatures hoger ligt dan het aantal werkzoekenden. In de maanden juli tot en met september stonden per 100 werklozen 106 vacatures open. Daarmee blijft de arbeidsmarkt volgens het CBS nog altijd krap, maar wel minder dan in het voorgaande kwartaal. Toen stonden 108 vacatures open per 100 werklozen.

Het aantal vacatures stijgt al ruim twee jaar onafgebroken, stelt het CBS. Eind september stonden er 397.000 vacatures open. De meeste daarvan zijn terug te vinden in de sectoren handel, zorg en zakelijke dienstverlening. Deze sectoren vertegenwoordigen de helft van alle openstaande vacatures. De meest opvallende stijging zag het statistiekbureau in de handel. In deze sector steeg het aantal vacatures, na negen kwartalen van afname. In de zorg en zakelijke dienstverlening was juist sprake van een lichte daling.

Werkloosheid

Tegelijkertijd nam de werkloosheid iets toe. Volgens het CBS waren in het derde kwartaal 374.000 mensen werkloos, wat neerkomt op 3,7 procent van de beroepsbevolking. Dat percentage bedroeg een kwartaal eerder nog 3,6 procent. Het statistiekbureau spreekt van een werkloos persoon als iemand geen betaald werk heeft, maar daar wel recent naar heeft gezocht en op korte termijn beschikbaar is.

Vooral jongeren tot 25 jaar waren de afgelopen maanden vaker werkloos. Binnen deze groep steeg het werkloosheidspercentage van 8,6 procent naar 8,8 procent. Bij oudere groepen bleef de werkloosheid vrijwel gelijk. Het CBS meldt dat de daling van het aantal werkenden gepaard ging met de uitbreiding van de niet-beroepsbevolking. Het gaat daarbij om mensen die niet op zoek zijn naar werk of niet direct beschikbaar zijn.

Meer uit Financieel

Brussel wil meer geld naar Europese chips, AI en clouddiensten

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat er bij publieke bestedingen aan chips, AI en clouddiensten voorkeur wordt gegeven aan bedrijven in de EU of bedrijven die investeren in onderzoek en ontwikkeling in de EU. Dat staat in een voorstel van de Europese Commissie over zogeheten technologische onafhankelijkheid.

14 minuten geleden
Nederlandse rechter bevoegd in Amerikaanse zaak Greenpeace

AMSTERDAM (ANP) - De juridische strijd tussen Greenpeace en een Amerikaans oliepijpleidingbedrijf over een megarekening voor de milieuclub wordt nu ook in Nederland uitgevochten. De rechtbank in Amsterdam verklaarde zich woensdag bevoegd om te oordelen. Greenpeace beschouwt het tussenvonnis als overwinning en "belangrijke stap voorwaarts".

16 minuten geleden
Washington dreigt met nieuwe importheffingen, ook voor EU

WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.

2 uur geleden
Thomas de Boer wordt nieuwe topman Shell Nederland

DEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.

3 uur geleden
Britse toezichthouder wil dat Google AI-samenvattingen aanpast

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.

4 uur geleden
EU-Hof: Facebook Marketplace is geen digitale poortwachter

LUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.

4 uur geleden
AkzoNobel daalt fors op beurs na afgeblazen overnamepoging

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.

5 uur geleden