Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Krantje maken' bij De Telegraaf: Wilders roept op om te stemmen

'Krantje maken' bij De Telegraaf: Wilders roept op om te stemmen

AMSTERDAM (ANP) - Tijdens het traditionele 'krantje maken' bij De Telegraaf heeft PVV-leider Geert Wilders opgeroepen om vooral te gaan stemmen op 29 oktober. Hij denkt de meeste winst te kunnen behalen als de mensen die neigen thuis te blijven, op 29 oktober toch naar de stembus gaan. Op zijn pagina en die van andere partijen gaat het regelmatig over migratie. Ook wonen is een terugkerend thema.

"GA STEMMEN!", prijkt bovenaan de pagina die door Wilders en zijn team is gemaakt in de bekende 'chocoladeletters'. Ook JA21, D66, GroenLinks-PvdA, BBB, VVD en CDA waren zondagmiddag op bezoek bij de Telegraafredactie om hun eigen verkiezingspagina te maken in de krant.

CDA-leider Henri Bontenbal had gekozen voor een "herhaling van de kernboodschap" dat de kiezer "op zoek is naar een stabiel kabinet". In een bescheidener lettertype dan Wilders kopte hij 'Klaar om te leveren'.

ABC

Joost Eerdmans van JA21 leek het winnaarsgevoel te willen aanwakkeren. "JA21 koerst af op winst", opent zijn pagina. De onderkop "PVV? Een stem op Eerdmans telt wel" is een "klein sneertje" naar de partij van Geert Wilders, die door zoveel partijen wordt uitgesloten dat regeren moeilijk wordt. Daarom verwacht Eerdmans dat een grote PVV zal leiden tot een kabinet dat links of in het midden zit.

Wilders hoopt dat kiezers vooral stemmen op de partij die het best bij hen past. "Laat je niet gek maken door politici die zeggen dat als je op A wilt stemmen, je toch op B moet stemmen, omdat je anders C krijgt."

Op bijna alle pagina's trekt een grote foto van de partijleider de aandacht. Alleen bij GroenLinks-PvdA niet. Op een bescheiden foto onderaan de pagina schudt lijsttrekker Frans Timmermans de hand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Wonen topprioriteit", kopt zijn pagina.

Meer uit Politiek

FME-voorman Theo Henrar wordt tijdelijk voorzitter VNO-NCW

DEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.

8 uur geleden
CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt minister van Langdurige Zorg

DEN HAAG (ANP) - De Utrechtse CDA-gedeputeerde Mirjam Sterk wordt in het aankomende kabinet minister van Langdurige Zorg, Jeugd en Sport. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door RTL. Sterk gaat in Utrecht onder meer over natuur en landbouw.

2 dagen geleden
Heleen Herbert (Heijmans) wordt CDA-minister Economische Zaken

DEN HAAG (ANP) - Heleen Herbert wordt namens het CDA minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door De Telegraaf. Momenteel is Herbert bestuurder bij bouwbedrijf Heijmans.

2 dagen geleden
CDA'er Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken

DEN HAAG (ANP) - CDA-Europarlementariër Tom Berendsen wordt minister van Buitenlandse Zaken in het aankomende kabinet. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving door het AD.

2 dagen geleden
Letschert en Vijlbrief worden minister voor D66 in nieuw kabinet

DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.

3 dagen geleden
Beoogd zorgminister Hermans: ingewikkelde opgave op nieuwe post

DEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.

3 dagen geleden
Bart van den Brink wordt minister van Asiel en Migratie

DEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.

4 dagen geleden