Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kranten vergelijken prestatie Verstappen met die van Cruijff

Kranten vergelijken prestatie Verstappen met die van Cruijff

DEN HAAG (ANP) - Op de voorpagina's van het AD en De Telegraaf is maandag enkel en alleen aandacht voor de uitzonderlijke prestatie van Max Verstappen. De 24-jarige Red Bull-rijder kroonde zich zondag tot kampioen in de Formule 1 door in de laatste ronde van de GP van Abu Dhabi rivaal Lewis Hamilton van Mercedes in te halen. Ook de andere ochtendbladen besteden er uitgebreid aandacht aan.

"Fenomeen", prijkt in grote letters bij de foto van de Nederlandse coureur op de opening van het AD. De krant schrijft over het "wonder van Abu Dhabi" en heeft een 'kampioensbijlage' aan Verstappen gewijd. Daarop staat met koeienletters: 12-12-2021. AD-journalist Arjan Schouten noemt op de voorpagina Verstappen de Johan Cruijff van deze generatie. "Of is hij al verder dan dat, na de miraculeuze wijze waarop hij in Abu Dhabi de wereldtitel greep?", zo schrijft hij.

"Supermax", opent De Telegraaf. En de krant schrijft op de volgende twee pagina's in chocoladeletters: "Dit is pas het begin!" Ook De Telegraaf is met een 'speciale uitgave' gekomen over de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. Verstappen wordt daarin geportretteerd naast oud-kampioenen als Ayrton Senna, Alain Prost en Michael Schumacher. Volgens De Telegraaf is de Limburger "dankzij de lessen van vader Jos altijd dicht bij zichzelf gebleven".

Legendarische sporters

De Volkskrant vergelijkt op de voorpagina de prestatie van de 24-jarige coureur met die van "legendarische sporters" als Cruijff, Fanny Blankers-Koen en Anton Geesink. "De dag dat voor Max alles samenviel", luidt de kop van het hoofdartikel twee pagina's verder.

"De beste van de wereld", zo valt op de voorpagina van NRC te lezen. Daarbij is een foto van Verstappen geplaatst die vlak na de race door zijn engineers omhoog wordt getild. Volgens de krant had Verstappen "het geluk op het juiste moment aan zijn zijde".

Advertenties

Trouw schrijft op de voorpagina: "De blik bleef op de finish gericht". Het dagblad vermeldt in zijn sportkatern dat voor Verstappen alles samenkwam "in die laatste ronde op het asfalt in Abu Dhabi".

Ook diverse sponsoren en bedrijven feliciteren met paginagrote advertenties in de ochtendbladen Verstappen met zijn titel. Topman Frits van Eerd van supermarktketen Jumbo schrijft onder meer dat Verstappen heel Nederland fan heeft gemaakt van de Formule 1. "Max, namens heel Jumbo: gefeliciteerd!"

Gokbedrijf TOTO van de Nederlandse Loterij kon het niet laten om een zinspeling te maken op teambaas Toto Wolff van Mercedes. In een advertentie van het bedrijf is een wolf gekleed in een race-overall met daarbij de tekst: "Toto Wolf feliciteert Max met zijn wereldkampioenschap."

Meer uit Sport

Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

7 uur geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

9 uur geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

13 uur geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

1 dag geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

1 dag geleden
Vingegaard boekt tweede ritzege Giro, Eulálio behoudt roze trui

CORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.

1 dag geleden
Verstappen sluit 24 uur van Nürburgring na pech af op 38e plaats

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.

1 dag geleden