Kranten vergelijken prestatie Verstappen met die van Cruijff
DEN HAAG (ANP) - Op de voorpagina's van het AD en De Telegraaf is maandag enkel en alleen aandacht voor de uitzonderlijke prestatie van Max Verstappen. De 24-jarige Red Bull-rijder kroonde zich zondag tot kampioen in de Formule 1 door in de laatste ronde van de GP van Abu Dhabi rivaal Lewis Hamilton van Mercedes in te halen. Ook de andere ochtendbladen besteden er uitgebreid aandacht aan.
"Fenomeen", prijkt in grote letters bij de foto van de Nederlandse coureur op de opening van het AD. De krant schrijft over het "wonder van Abu Dhabi" en heeft een 'kampioensbijlage' aan Verstappen gewijd. Daarop staat met koeienletters: 12-12-2021. AD-journalist Arjan Schouten noemt op de voorpagina Verstappen de Johan Cruijff van deze generatie. "Of is hij al verder dan dat, na de miraculeuze wijze waarop hij in Abu Dhabi de wereldtitel greep?", zo schrijft hij.
"Supermax", opent De Telegraaf. En de krant schrijft op de volgende twee pagina's in chocoladeletters: "Dit is pas het begin!" Ook De Telegraaf is met een 'speciale uitgave' gekomen over de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. Verstappen wordt daarin geportretteerd naast oud-kampioenen als Ayrton Senna, Alain Prost en Michael Schumacher. Volgens De Telegraaf is de Limburger "dankzij de lessen van vader Jos altijd dicht bij zichzelf gebleven".
Legendarische sporters
De Volkskrant vergelijkt op de voorpagina de prestatie van de 24-jarige coureur met die van "legendarische sporters" als Cruijff, Fanny Blankers-Koen en Anton Geesink. "De dag dat voor Max alles samenviel", luidt de kop van het hoofdartikel twee pagina's verder.
"De beste van de wereld", zo valt op de voorpagina van NRC te lezen. Daarbij is een foto van Verstappen geplaatst die vlak na de race door zijn engineers omhoog wordt getild. Volgens de krant had Verstappen "het geluk op het juiste moment aan zijn zijde".
Advertenties
Trouw schrijft op de voorpagina: "De blik bleef op de finish gericht". Het dagblad vermeldt in zijn sportkatern dat voor Verstappen alles samenkwam "in die laatste ronde op het asfalt in Abu Dhabi".
Ook diverse sponsoren en bedrijven feliciteren met paginagrote advertenties in de ochtendbladen Verstappen met zijn titel. Topman Frits van Eerd van supermarktketen Jumbo schrijft onder meer dat Verstappen heel Nederland fan heeft gemaakt van de Formule 1. "Max, namens heel Jumbo: gefeliciteerd!"
Gokbedrijf TOTO van de Nederlandse Loterij kon het niet laten om een zinspeling te maken op teambaas Toto Wolff van Mercedes. In een advertentie van het bedrijf is een wolf gekleed in een race-overall met daarbij de tekst: "Toto Wolf feliciteert Max met zijn wereldkampioenschap."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Suzanne Schulting doet volgende maand bij de Olympische Spelen naast langebaanschaatsster ook als shorttrackster mee. Schaatsbond KNSB meldt dat de 28-jarige Friezin een aanwijsplek heeft gekregen voor de 1500 meter bij het shorttrack. Op de langebaan doet ze mee aan de 1000 meter.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-honkballer Hamilton Richardson is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Sparta Rotterdam op de site van de club. Het is niet bekendgemaakt waaraan hij is gestorven. Richardson geldt als één van de beste honkballers aller tijden die ooit in de Nederlandse competitie heeft gespeeld.
19 uur geledenALMERE (ANP) - Oud-honkbalinternational Sidney de Jong is dinsdag op 46-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de honkbalbond bevestigd aan het ANP. Over de doodsoorzaak is nog niets bekendgemaakt.
19 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De beste tennissers ter wereld hoeven dit jaar aan één toernooi minder verplicht deel te nemen. Van tennisbond ATP moet de top 30 aan minimaal vier zogenoemde ATP 500-toernooien meedoen in plaats van de vijf van vorig jaar. De verplichte deelname aan masterstoernooien (ATP-1000) en de ATP Finals, mits een speler zich daarvoor heeft gekwalificeerd, blijft wel staan.
20 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Oud-finaliste Zheng Qinwen heeft zich afgemeld voor de Australian Open. De regerend olympisch kampioene acht zichzelf niet fit genoeg om vanaf 18 januari deel te nemen aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar, meldt de 23-jarige Chinese tennisster via sociale media.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Brit Simon Yates (33) stopt per direct als wielrenner. De winnaar van de afgelopen Giro d'Italia vindt het, na een succesvol jaar met ook een ritzege in de Tour de France, het goede moment om zijn carrière te beëindigen. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike, waar hij nog een jaar onder contract stond.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - Tom Dumoulin is vanaf volgend jaar de nieuwe koersdirecteur van de Amstel Gold Race. De 35-jarige voormalig wielrenner wordt de opvolger van Leo van Vliet, die in april na dertig edities stopt.
1 dag geleden