Kranten vergelijken prestatie Verstappen met die van Cruijff
DEN HAAG (ANP) - Op de voorpagina's van het AD en De Telegraaf is maandag enkel en alleen aandacht voor de uitzonderlijke prestatie van Max Verstappen. De 24-jarige Red Bull-rijder kroonde zich zondag tot kampioen in de Formule 1 door in de laatste ronde van de GP van Abu Dhabi rivaal Lewis Hamilton van Mercedes in te halen. Ook de andere ochtendbladen besteden er uitgebreid aandacht aan.
"Fenomeen", prijkt in grote letters bij de foto van de Nederlandse coureur op de opening van het AD. De krant schrijft over het "wonder van Abu Dhabi" en heeft een 'kampioensbijlage' aan Verstappen gewijd. Daarop staat met koeienletters: 12-12-2021. AD-journalist Arjan Schouten noemt op de voorpagina Verstappen de Johan Cruijff van deze generatie. "Of is hij al verder dan dat, na de miraculeuze wijze waarop hij in Abu Dhabi de wereldtitel greep?", zo schrijft hij.
"Supermax", opent De Telegraaf. En de krant schrijft op de volgende twee pagina's in chocoladeletters: "Dit is pas het begin!" Ook De Telegraaf is met een 'speciale uitgave' gekomen over de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1. Verstappen wordt daarin geportretteerd naast oud-kampioenen als Ayrton Senna, Alain Prost en Michael Schumacher. Volgens De Telegraaf is de Limburger "dankzij de lessen van vader Jos altijd dicht bij zichzelf gebleven".
Legendarische sporters
De Volkskrant vergelijkt op de voorpagina de prestatie van de 24-jarige coureur met die van "legendarische sporters" als Cruijff, Fanny Blankers-Koen en Anton Geesink. "De dag dat voor Max alles samenviel", luidt de kop van het hoofdartikel twee pagina's verder.
"De beste van de wereld", zo valt op de voorpagina van NRC te lezen. Daarbij is een foto van Verstappen geplaatst die vlak na de race door zijn engineers omhoog wordt getild. Volgens de krant had Verstappen "het geluk op het juiste moment aan zijn zijde".
Advertenties
Trouw schrijft op de voorpagina: "De blik bleef op de finish gericht". Het dagblad vermeldt in zijn sportkatern dat voor Verstappen alles samenkwam "in die laatste ronde op het asfalt in Abu Dhabi".
Ook diverse sponsoren en bedrijven feliciteren met paginagrote advertenties in de ochtendbladen Verstappen met zijn titel. Topman Frits van Eerd van supermarktketen Jumbo schrijft onder meer dat Verstappen heel Nederland fan heeft gemaakt van de Formule 1. "Max, namens heel Jumbo: gefeliciteerd!"
Gokbedrijf TOTO van de Nederlandse Loterij kon het niet laten om een zinspeling te maken op teambaas Toto Wolff van Mercedes. In een advertentie van het bedrijf is een wolf gekleed in een race-overall met daarbij de tekst: "Toto Wolf feliciteert Max met zijn wereldkampioenschap."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
4 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
5 uur geleden