Kranten lovend over tandem Malen - Depay
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse kranten zagen Oranje overtuigend met 3-0 winnen van Noord-Macedonië, maar er blijven twijfels over het 5-3-2 systeem van bondscoach Frank de Boer. Het optreden van Donyell Malen, die naast Memphis Depay in de aanval startte in plaats van Wout Weghorst, smaakt volgens de dagbladen naar meer.
"Het Nederlands elftal groeit in het EK, met spel dat enig optimisme wekt met het oog op de achtste finale: creativiteit, teamverband, klasse, zelfvertrouwen, plus de doorstart van de tandem Memphis Depay - Georginio Wijnaldum", schrijft de Volkskrant. Tegen Noord-Macedonië werd er beter gevoetbald dan tegen Oekraïne en "veel beter" dan tegen Oostenrijk. "Al waren dat moeilijker tegenstanders."
Volgens Trouw wilde Oranje in de laatste groepswedstrijd vooral vertrouwen tanken voor de knockoutfase, maar valt te bezien of dat is gelukt. De 3-0 overwinning "kon niet verhullen dat het voetballend allemaal heel schraal blijft, in dit systeem", stelt de krant. "Pas toen De Boer zijn elftal maandagavond na de rust weer in het meer vertrouwde 4-3-3 had gegoten, kwam er meer variatie en gevaar in het aanvalsspel."
NRC spreekt van een "keurige zege" in de Johan Cruyff ArenA, waarbij er vrijer en met meer lef werd gespeeld. Met name de chemie voorin tussen Donyell Malen en Memphis Depay viel op. "Het gaat bijna intuïtief. Ogenschijnlijk makkelijk." Moet De Boer ook in de achtste finale met Malen in plaats van Wout Weghorst starten, vraagt de krant zich daarom af. "Feit is dat Oranje maandag gevaarlijker was dan tegen Oekraïne en Oostenrijk."
Wat De Telegraaf betreft heeft Malen laten zien "klaar te zijn voor een basisplaats in de achtste finale". De aanvaller van PSV liet opnieuw zien "een beter klik" met Depay te hebben dan Weghorst. "In de Johan Cruijff ArenA gold: met Malen meer mans."
Het AD zag het Nederlands Elftal een "zorgeloze" zege boeken op Noord-Macedonië. Het dagblad voorziet een nieuwe nationale discussie over de tactiek van bondscoach Frank de Boer. "Oranje was in de tweede helft in een klassieke 4-3-3 formatie een stuk dominanter dan vóór rust." Ook bij het AD maakte het duo Depay en Malen indruk. "De samenwerking tussen beide spitsen smaakt, op weg naar de achtste finale in Boedapest, hoe dan ook naar meer."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
45 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
2 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
20 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
23 uur geleden