Kranten lovend over tandem Malen - Depay
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse kranten zagen Oranje overtuigend met 3-0 winnen van Noord-Macedonië, maar er blijven twijfels over het 5-3-2 systeem van bondscoach Frank de Boer. Het optreden van Donyell Malen, die naast Memphis Depay in de aanval startte in plaats van Wout Weghorst, smaakt volgens de dagbladen naar meer.
"Het Nederlands elftal groeit in het EK, met spel dat enig optimisme wekt met het oog op de achtste finale: creativiteit, teamverband, klasse, zelfvertrouwen, plus de doorstart van de tandem Memphis Depay - Georginio Wijnaldum", schrijft de Volkskrant. Tegen Noord-Macedonië werd er beter gevoetbald dan tegen Oekraïne en "veel beter" dan tegen Oostenrijk. "Al waren dat moeilijker tegenstanders."
Volgens Trouw wilde Oranje in de laatste groepswedstrijd vooral vertrouwen tanken voor de knockoutfase, maar valt te bezien of dat is gelukt. De 3-0 overwinning "kon niet verhullen dat het voetballend allemaal heel schraal blijft, in dit systeem", stelt de krant. "Pas toen De Boer zijn elftal maandagavond na de rust weer in het meer vertrouwde 4-3-3 had gegoten, kwam er meer variatie en gevaar in het aanvalsspel."
NRC spreekt van een "keurige zege" in de Johan Cruyff ArenA, waarbij er vrijer en met meer lef werd gespeeld. Met name de chemie voorin tussen Donyell Malen en Memphis Depay viel op. "Het gaat bijna intuïtief. Ogenschijnlijk makkelijk." Moet De Boer ook in de achtste finale met Malen in plaats van Wout Weghorst starten, vraagt de krant zich daarom af. "Feit is dat Oranje maandag gevaarlijker was dan tegen Oekraïne en Oostenrijk."
Wat De Telegraaf betreft heeft Malen laten zien "klaar te zijn voor een basisplaats in de achtste finale". De aanvaller van PSV liet opnieuw zien "een beter klik" met Depay te hebben dan Weghorst. "In de Johan Cruijff ArenA gold: met Malen meer mans."
Het AD zag het Nederlands Elftal een "zorgeloze" zege boeken op Noord-Macedonië. Het dagblad voorziet een nieuwe nationale discussie over de tactiek van bondscoach Frank de Boer. "Oranje was in de tweede helft in een klassieke 4-3-3 formatie een stuk dominanter dan vóór rust." Ook bij het AD maakte het duo Depay en Malen indruk. "De samenwerking tussen beide spitsen smaakt, op weg naar de achtste finale in Boedapest, hoe dan ook naar meer."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
7 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
7 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
9 uur geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
18 uur geleden