Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kranten gematigd positief over openingsduel Oranje

Kranten gematigd positief over openingsduel Oranje

DEN HAAG (ANP) - De kranten zijn grotendeels tevreden over het openingsduel van Oranje tijdens het EK tegen Oekraïne. Die wedstrijd werd in de slotfase gewonnen met 3-2. Wel lijkt er ook ruimte te zijn voor groei.

NRC omschrijft het openingsduel van Oranje op het EK als "een spectaculaire wedstrijd waarin Nederland het zichzelf onnodig moeilijk maakte." Het elftal van Frank de Boer "oogde bij vlagen kwetsbaar", aldus de krant.

Het AD is positiever en schrijft over een "droomstart" voor Oranje. De 3-2 overwinning op Oekraïne was dan ook "dikverdiend" volgens de krant. "Opeens moppert er niemand in Nederland meer over 5-3-2 of over de keuzes van Frank de Boer. Er valt nog genoeg op dit Oranje aan te merken, maar de weg naar de groepswinst ligt voorlopig open."

Koninklijke overwinning

Ook de Volkskrant is te spreken over de opstelling en tactiek van De Boer. Volgens de krant was de overwinning hierdoor in zekere zin een eerbetoon aan de bondscoach. Maar ook de spelers krijgen lof. Denzel Dumfries en Wout Weghorst worden als "arbeiders met kolengruis aan de voeten. Werkers. Rouwdouwers" geprezen. "Met één overwinning zijn de achtste finales al dichtbij."

De Telegraaf ziet de knock-outfase eveneens dichtbij komen. De krant spreekt van een "zenuwslopende zege" voor het Nederlands elftal. "Vanaf het ereterras toegejuicht door koning Willem-Alexander en koningin Máxima, heeft Oranje in de meest krankzinnige EK-wedstrijd tot dusver een koninklijke overwinning op Oekraïne geboekt."

Meer uit Voetbal

Turkije en Griekenland maken promotie in Nations League

BOEDAPEST (ANP) - De voetbalploegen van Turkije en Griekenland maken in de volgende editie van de Nations League deel uit van League A. De Turken hadden in de play-offs donderdag thuis al met 3-1 gewonnen van Hongarije en trokken ook de return in Boedapest naar zich toe: 0-3. Griekenland verraste in Schotland met een 3-0-zege. De Schotten hadden in Piraeus nog met 1-0 gewonnen. Servië handhaafde zich door Oostenrijk te verslaan (2-0).

1 uur geleden
Depay speelt honderdste interland voor Oranje in Spanje

VALENCIA (ANP) - Memphis Depay staat voor zijn honderdste interland voor het Nederlands elftal. De 31-jarige aanvaller begint om 20.45 uur in Valencia aan het uitduel met Spanje in de kwartfinale van de Nations League.

1 uur geleden
Linksback Maatsen debuteert voor Oranje in uitduel met Spanje

VALENCIA (ANP) - Ian Maatsen debuteert voor het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Spanje in de kwartfinale van de Nations League. Bondscoach Ronald Koeman geeft de verdediger van Aston Villa de taak om Lamine Yamal, de talentvolle rechtsbuiten van de thuisploeg, te bewaken.

1 uur geleden
Huijsen tegen Oranje voor het eerst in basis Spanje

VALENCIA (ANP) - Dean Huijsen (19) staat tegen Nederland voor het eerst bij Spanje in de basis. De in Amsterdam geboren verdediger vormt zondagavond in de return van de kwartfinales in de Nations League samen met Robin Le Normand het centrum van de verdediging. Het duel wordt in een uitverkocht Stadion Mestalla van Valencia gespeeld. De opbrengst gaat naar de slachtoffers van de hevige regenval en overstromingen waarbij in oktober 2024 in de regio Valencia meer dan 220 doden vielen.

2 uur geleden
KNVB steunt Spaanse clubs die getroffen zijn door overstromingen

VALENCIA (ANP) - De KNVB steunt de Spaanse voetbalclubs die eind oktober zijn getroffen door zware overstromingen in de regio Valencia. Bondsvoorzitter Frank Paauw overhandigt zondagavond voor het uitduel van Oranje met de Europees kampioen in de kwartfinale van de Nations League een cheque van 10.000 euro aan de Spaanse bond.

2 uur geleden
Juventus vervangt trainer Motta door Tudor

TURIJN (ANP) - Thiago Motta is niet langer trainer van Juventus. De Italiaanse voetbalclub maakte zondag het al verwachte ontslag van de Italiaan met Braziliaanse roots bekend en liet meteen ook weten wie zijn opvolger is. Het gaat om de Kroaat Igor Tudor, die eerder al eens als assistent van Andrea Pirlo werkzaam was bij de club uit Turijn en er ook als speler een verleden heeft.

4 uur geleden
Van 't Schip met Armenië ook in tweede duel hard onderuit

TBILISI (ANP) - John van 't Schip heeft ook in zijn tweede wedstrijd als bondscoach van Armenië een flinke nederlaag moeten incasseren. Georgië was donderdag in de strijd om een plaats in League B van de Nations League al met 3-0 te sterk. In de return in de Georgische hoofdstad Tbilisi werd het zelfs 6-1.

4 uur geleden