Kranten gematigd positief over openingsduel Oranje
DEN HAAG (ANP) - De kranten zijn grotendeels tevreden over het openingsduel van Oranje tijdens het EK tegen Oekraïne. Die wedstrijd werd in de slotfase gewonnen met 3-2. Wel lijkt er ook ruimte te zijn voor groei.
NRC omschrijft het openingsduel van Oranje op het EK als "een spectaculaire wedstrijd waarin Nederland het zichzelf onnodig moeilijk maakte." Het elftal van Frank de Boer "oogde bij vlagen kwetsbaar", aldus de krant.
Het AD is positiever en schrijft over een "droomstart" voor Oranje. De 3-2 overwinning op Oekraïne was dan ook "dikverdiend" volgens de krant. "Opeens moppert er niemand in Nederland meer over 5-3-2 of over de keuzes van Frank de Boer. Er valt nog genoeg op dit Oranje aan te merken, maar de weg naar de groepswinst ligt voorlopig open."
Koninklijke overwinning
Ook de Volkskrant is te spreken over de opstelling en tactiek van De Boer. Volgens de krant was de overwinning hierdoor in zekere zin een eerbetoon aan de bondscoach. Maar ook de spelers krijgen lof. Denzel Dumfries en Wout Weghorst worden als "arbeiders met kolengruis aan de voeten. Werkers. Rouwdouwers" geprezen. "Met één overwinning zijn de achtste finales al dichtbij."
De Telegraaf ziet de knock-outfase eveneens dichtbij komen. De krant spreekt van een "zenuwslopende zege" voor het Nederlands elftal. "Vanaf het ereterras toegejuicht door koning Willem-Alexander en koningin Máxima, heeft Oranje in de meest krankzinnige EK-wedstrijd tot dusver een koninklijke overwinning op Oekraïne geboekt."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.
40 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.
3 uur geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is er in de Eredivisie opnieuw niet in geslaagd te winnen. De Friezen speelden voor eigen publiek gelijk tegen Telstar: 0-0. Heerenveen won dit seizoen pas één keer, ruim een maand geleden op de eerste speeldag tegen FC Twente (1-0).
5 uur geledenMADRID (ANP) - Denzel Dumfries (30) verwacht dat Nederland onder de Spaanse bondscoach Xavi Hernández aantrekkelijk voetbal gaat spelen dat gekoppeld is aan resultaat. "Dat is wel waar we bij Oranje voor gaan", zei de verdediger van Real Madrid zondag tegen het ANP op de Madring, waar hij een bezoek bracht aan Formule 1-coureur Max Verstappen.
9 uur geleden