Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant Zuid-Korea: Samsung in de markt voor farmaceut Biogen

Krant Zuid-Korea: Samsung in de markt voor farmaceut Biogen

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse techreus Samsung is in onderhandeling over de overname van producent van geneesmiddelen Biogen. Dit meldt de Zuid-Koreaanse krant The Korea Economic Daily op basis van ingewijden. Met de deal zou een bedrag van 40 miljard dollar zijn gemoeid, omgerekend dik 35 miljard euro.

Biogen is een toonaangevend Amerikaanse bedrijf dat vooral bekend is van zijn middelen die werken tegen neurologische aandoeningen zoals Alzheimer, dementie, multiple sclerose en de ziekte van Parkinson. Het heeft 33 nieuwe kandidaat-geneesmiddelen in de pijplijn en heeft ook een aantal fase 3 klinische proeven uitstaan op kandidaat-geneesmiddelen tegen depressie.

Volgens de krant heeft Biogen Samsung zelf benaderd voor de deal. Biogen had tot het nieuws naar buiten kwam een marktwaarde van 35 miljard dollar. Het aandeel Biogen schoot nadat het nieuws naar buiten kwam dik 9 procent omhoog in de Nasdaq. Mocht het tot een overname komen, dan zou dat de grootste deal van Samsung ooit zijn. Verder details over de deal waren niet direct bekend.

Biogen werd in 1978 mede opgericht door twee Nobelprijswinnaars Walter Gilbert en Phillip Sharp. Gilbert kreeg de Nobelprijs voor scheikunde voor zijn werk op het gebied van DNA-onderzoek in 1980. Sharp won in 1993 de prijs voor geneeskunde voor zijn ontdekking van gensplitsing.

Meer uit Financieel

Nederlands bedrijf lanceert dronemarktplaats voor Europese legers

AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse defensiesoftwarebedrijf Intelic heeft maandag een platform gelanceerd waar Europese ministeries van Defensie direct drones kunnen kopen. Daarmee worden inkooptrajecten voor "mission-ready drones" aanzienlijk verkort, meldt het bedrijf. Het platform lijkt op een recent gelanceerde dronemarktplaats voor het Amerikaanse leger, ontwikkeld met Amazon.

13 minuten geleden
Bitcoin voor het eerst in maanden meer dan 80.000 dollar waard

SINGAPORE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Cryptomunt bitcoin is voor het eerst in meer dan drie maanden weer meer dan 80.000 dollar waard geworden. Handelaren verwerkten gemengde berichten over de oorlog in het Midden-Oosten. Verder lijkt sprake van optimisme dat er in de Verenigde Staten een doorbraak is in onderhandelingen over een bepaling in een wetsvoorstel voor cryptowetgeving.

53 minuten geleden
GameStop doet bod van 56 miljard dollar op eBay

GRAPEVINE (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op eBay van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). GameStop wil van de onlinemarktplaats een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon.

1 uur geleden
Meer orders Nederlandse industrie om zorgen verstoring leveringen

ZEIST (ANP) - De Nederlandse industrie heeft in april meer orders ontvangen door zorgen bij klanten over verstoringen van toeleveringsketens vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens de Nederlandse Vereniging voor Inkoopmanagement (Nevi) haalden klanten door die onzekerheid orders naar voren. Dat leidde ook weer tot een hogere productie.

1 uur geleden
Merz: Trump wil heel Europa aanpakken met invoerheffingen

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft gezegd dat de door de Amerikaanse president Donald Trump geplande hogere invoerheffingen op auto's uit de EU gericht zijn op de Europese Unie als geheel en niet specifiek op Duitsland. "Hij wil heel Europa aanpakken", zei Merz zondag tegen de Duitse omroep ARD.

5 uur geleden
Olieconcern uit VAE belooft miljarden aan nieuwe projecten

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.

17 uur geleden
OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

19 uur geleden