Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant Zuid-Korea: Samsung in de markt voor farmaceut Biogen

Krant Zuid-Korea: Samsung in de markt voor farmaceut Biogen

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse techreus Samsung is in onderhandeling over de overname van producent van geneesmiddelen Biogen. Dit meldt de Zuid-Koreaanse krant The Korea Economic Daily op basis van ingewijden. Met de deal zou een bedrag van 40 miljard dollar zijn gemoeid, omgerekend dik 35 miljard euro.

Biogen is een toonaangevend Amerikaanse bedrijf dat vooral bekend is van zijn middelen die werken tegen neurologische aandoeningen zoals Alzheimer, dementie, multiple sclerose en de ziekte van Parkinson. Het heeft 33 nieuwe kandidaat-geneesmiddelen in de pijplijn en heeft ook een aantal fase 3 klinische proeven uitstaan op kandidaat-geneesmiddelen tegen depressie.

Volgens de krant heeft Biogen Samsung zelf benaderd voor de deal. Biogen had tot het nieuws naar buiten kwam een marktwaarde van 35 miljard dollar. Het aandeel Biogen schoot nadat het nieuws naar buiten kwam dik 9 procent omhoog in de Nasdaq. Mocht het tot een overname komen, dan zou dat de grootste deal van Samsung ooit zijn. Verder details over de deal waren niet direct bekend.

Biogen werd in 1978 mede opgericht door twee Nobelprijswinnaars Walter Gilbert en Phillip Sharp. Gilbert kreeg de Nobelprijs voor scheikunde voor zijn werk op het gebied van DNA-onderzoek in 1980. Sharp won in 1993 de prijs voor geneeskunde voor zijn ontdekking van gensplitsing.

Meer uit Financieel

Duitse economie iets harder gegroeid dan gedacht

WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.

27 minuten geleden
Hoogste rechter Panama vernietigt havencontracten CK Hutchison

PANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.

1 uur geleden
Lampenbedrijf Signify zakt op Damrak na cijfers en banenreductie

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.

1 uur geleden
ACM onderzoekt Roblox om zorgen over veiligheid van kinderen

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.

1 uur geleden
Nederlandse economie groeit 0,5 procent in vierde kwartaal

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.

1 uur geleden
Franse economie groeit ondanks stroeve politiek

PARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.

2 uur geleden
Bloomberg: Trump wil Kevin Warsh benoemen tot baas centrale bank

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.

3 uur geleden