Krant: waarschuwingssysteem Kerr County verworpen om kosten
AUSTIN (ANP) - In het door dodelijke overstromingen getroffen Kerr County (Texas) wordt al jaren gediscussieerd over een mogelijk waarschuwingssysteem voor overstromingen. Dat kwam er niet omdat het te duur werd gevonden, schrijft de krant The New York Times. Rechter Rob Kelly, de hoogste gekozen functionaris in het gebied, legde uit dat belastingbetalers in de county weinig voelden voor hogere uitgaven.
De krant meldt dat acht jaar geleden werd voorgesteld een systeem met onder meer sirenes en detectiesystemen op te zetten. Dat moest het mogelijk maken mensen tijdig te waarschuwen. Dat project kwam nooit van de grond, vooral door zorgen over de kosten.
Kerr County ligt in een gebied waar vaker plotselinge overstromingen plaatsvinden. Het staat bekend als Flash Flood Alley. Zomerkampen voor kinderen aan de rivier waarschuwden elkaar als er gevaarlijke situaties ontstonden. Er waren afgelopen week ook waarschuwingen via tekstberichten, maar die kwamen niet voor iedereen op tijd.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
3 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
5 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
8 uur geleden