Krant: waarschijnlijk vaccinatieplicht spelers Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisspelers die januari volgend jaar willen deelnemen aan de Australian Open zullen mogelijk gevaccineerd moeten zijn. Die plicht gaat de organisatie van het grandslamtoernooi waarschijnlijk opleggen, meldt de Australische krant The Age op basis van anonieme bronnen in de sport en bij de overheid.
Toernooidirecteur Craig Tiley zou zich lange tijd hebben verzet tegen de eis uit angst dat topspelers met twijfels over verplichte vaccinatie, zoals veelvoudig Australian Open-winnaar Novak Djokovic, de grandslam zullen mijden. Maar de deelstaatregering zou niet te vermurwen zijn geweest en daarop "capituleerde" de tennisbond, aldus een bron tegen de krant.
De ATP-mannentour en de WTA voor vrouwen hebben nooit hun steun uitgesproken voor verplichte inenting tegen het coronavirus. Beide organisaties moedigen spelers wel sterk aan om een prik te halen.
De Australian Open begint volgend jaar op 17 januari. Dit jaar werd het toernooi verschoven naar februari.
Meer uit Sport
MILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
1 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
2 uur geledenBASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
19 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
20 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
21 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
1 dag geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
1 dag geleden