Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: VS willen exportverbod Chinese chipmaker aanscherpen

Krant: VS willen exportverbod Chinese chipmaker aanscherpen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse overheid overweegt in december een voorstel van het ministerie van Defensie te bespreken om de mazen in de regelgeving te dichten die de Chinese chipmaker SMIC in staat hebben gesteld belangrijke Amerikaanse technologie te kopen. Dat meldde zakenkrant The Wall Street Journal.

SMIC, de grootste chipmaker van China, werd vorig jaar al toegevoegd aan een Amerikaanse zwarte lijst. Daarmee werd het bedrijf de toegang ontzegd tot geavanceerde productieapparatuur van Amerikaanse leveranciers. Volgens Washington heeft SMIC nauwe banden met het Chinese leger.

Washington zou ook overwegen om in de komende maanden meer Chinese technologiebedrijven toe te voegen aan de zwarte lijst, die Amerikaanse investeringen en leveringen aan deze bedrijven verbiedt.

Woensdag heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden al wetgeving aangenomen om de invoer uit de Chinese regio Xinjiang te verbieden vanwege de zorgen over dwangarbeid in het gebied. De Verenigde Staten hebben "serieuze zorgen" over de mensenrechtensituatie in Xinjiang. Washington beschuldigt China van genocide tegen de Oeigoeren in de regio.

Meer uit Financieel

Winsten op beurzen na opmerkingen Trump en daling olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.

14 minuten geleden
Olieprijzen zakken flink na opmerkingen Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.

53 minuten geleden
Griekenland trekt 300 miljoen uit tegen prijsstijgingen oorlog

ATHENE (ANP/AFP) - De Griekse regering heeft extra maatregelen aangekondigd om de prijsstijgingen voor burgers en boeren door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Volgens de Griekse premier Kyriakos Mitsotakis wordt hiervoor in totaal 300 miljoen euro uitgetrokken voor subsidies in de maanden april en mei.

2 uur geleden
ACM: meer onderzoek nodig naar overname bouwer VolkerWessels

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Markt & Consument (ACM) gaat meer onderzoek doen naar de overname van de Nederlandse activiteiten van bouwbedrijf VolkerWessels door investeerder HAL. Volgens de toezichthouder zijn er risico's rond de concurrentie door die overname in de grond-, weg- en waterbouw (GWW). HAL mag daardoor nog geen uitsluitende zeggenschap verkrijgen over die activiteiten.

3 uur geleden
Maker Delfts blauw bang dat Iranoorlog toerisme kan raken

DELFT (ANP) - Aardewerkproducent Royal Delft, maker van Delfts blauw, vreest dat de wereldwijde onrust door onder meer de oorlogen in Oekraïne en het Midden-Oosten voor een terugloop van het toerisme in Nederland kan zorgen. "Dit kan zijn weerslag hebben op het consumentenvertrouwen, het toerisme en de ontwikkeling van de kosten", waarschuwt de onderneming bij de presentatie van haar jaarcijfers.

3 uur geleden
KHN: nog maar 48 gemeenten verruimen openingstijden voor WK

WOERDEN (ANP) - In een groot deel van Nederland is het nog onzeker of voetbalfans komende zomer wedstrijden van het WK voetbal in de horeca volledig kunnen bekijken. Van de in totaal 342 gemeenten hebben er pas 48, oftewel 14 procent, definitief besloten de openingstijden daarvoor te verruimen, komt naar voren uit cijfers van brancheorganisatie Koninklijke Horeca Nederland (KHN).

3 uur geleden
AEX-index gaat verder omlaag na flink verlies op vrijdag

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag met verlies begonnen aan de nieuwe handelsweek nadat vrijdag nog een flinke min werd neergezet door de hoofdgraadmeter. De aandacht van beleggers blijft uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden