Krant: VS willen exportverbod Chinese chipmaker aanscherpen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse overheid overweegt in december een voorstel van het ministerie van Defensie te bespreken om de mazen in de regelgeving te dichten die de Chinese chipmaker SMIC in staat hebben gesteld belangrijke Amerikaanse technologie te kopen. Dat meldde zakenkrant The Wall Street Journal.
SMIC, de grootste chipmaker van China, werd vorig jaar al toegevoegd aan een Amerikaanse zwarte lijst. Daarmee werd het bedrijf de toegang ontzegd tot geavanceerde productieapparatuur van Amerikaanse leveranciers. Volgens Washington heeft SMIC nauwe banden met het Chinese leger.
Washington zou ook overwegen om in de komende maanden meer Chinese technologiebedrijven toe te voegen aan de zwarte lijst, die Amerikaanse investeringen en leveringen aan deze bedrijven verbiedt.
Woensdag heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden al wetgeving aangenomen om de invoer uit de Chinese regio Xinjiang te verbieden vanwege de zorgen over dwangarbeid in het gebied. De Verenigde Staten hebben "serieuze zorgen" over de mensenrechtensituatie in Xinjiang. Washington beschuldigt China van genocide tegen de Oeigoeren in de regio.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Nestlé breidt in Frankrijk de terugroepactie van babyvoeding uit. Het voedingsconcern roept een partij van het merk Guigoz terug. Dat gebeurt na een verlaging van de toegestane hoeveelheid van de giftige stof cereulide, dat misselijkheid en braken kan veroorzaken.
30 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber is in het laatste kwartaal van vorig jaar hard doorgegroeid. Volgens topman Dara Khosrowshahi was dat voor een groot deel te danken aan nieuwe gebruikers van de app voor het bestellen van taxiritten en maaltijden. Klanten maakten ook vaker gebruik van de Uber-diensten, zei Khosrowshahi.
31 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische staat heeft in januari veel minder verdiend aan olie en gas. Het land ontving 393,3 roebel (4,3 miljard euro) dankzij de verkoop van de fossiele brandstoffen. Dat is een halvering in vergelijking met dezelfde maand vorig jaar en het laagste bedrag sinds juli 2020.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Het Duitse chipbedrijf Infineon gaat dit jaar een half miljard euro meer investeren om te kunnen voldoen aan de sterk stijgende vraag naar halfgeleiders voor AI-datacenters, maakte het concern bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - DJ Tiësto heeft advocatenkantoor Greenberg Traurig aangeklaagd. De dj uit Breda, die officieel Tijs Verwest heet, eist miljoenen vanwege een onjuist fiscaal advies waardoor hij in 2020 17 miljoen dollar aan het kantoor moest betalen. Dat bevestigt zijn advocaat, Arnold Croiset van Uchelen, woensdag aan het ANP na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De prijzen in de eurozone zijn in januari gemiddeld 1,7 procent gestegen vergeleken met dezelfde maand vorig jaar, meldt Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. De inflatie viel een stuk lager uit dan in december. Toen stegen de prijzen nog gemiddeld 2 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft samen met onder meer netbeheerders en het bedrijfsleven nieuwe afspraken gemaakt om bedrijven en organisaties sneller op het volle stroomnet aan te kunnen sluiten. Het ministerie van Klimaat en Groene Groei (KGG) meldt dat het daarmee een groot deel van de huidige wachtrij binnen twee jaar wil laten aansluiten op het net.
3 uur geleden