Krant: VS willen exportverbod Chinese chipmaker aanscherpen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse overheid overweegt in december een voorstel van het ministerie van Defensie te bespreken om de mazen in de regelgeving te dichten die de Chinese chipmaker SMIC in staat hebben gesteld belangrijke Amerikaanse technologie te kopen. Dat meldde zakenkrant The Wall Street Journal.
SMIC, de grootste chipmaker van China, werd vorig jaar al toegevoegd aan een Amerikaanse zwarte lijst. Daarmee werd het bedrijf de toegang ontzegd tot geavanceerde productieapparatuur van Amerikaanse leveranciers. Volgens Washington heeft SMIC nauwe banden met het Chinese leger.
Washington zou ook overwegen om in de komende maanden meer Chinese technologiebedrijven toe te voegen aan de zwarte lijst, die Amerikaanse investeringen en leveringen aan deze bedrijven verbiedt.
Woensdag heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden al wetgeving aangenomen om de invoer uit de Chinese regio Xinjiang te verbieden vanwege de zorgen over dwangarbeid in het gebied. De Verenigde Staten hebben "serieuze zorgen" over de mensenrechtensituatie in Xinjiang. Washington beschuldigt China van genocide tegen de Oeigoeren in de regio.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De prijs voor een liter benzine aan de Nederlandse pomp is donderdag gezakt tot onder de 2,50 euro, het laagste niveau sinds begin juli. Dat is het gevolg van de recente daling van de olieprijzen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De winst van de Emirates Group is het afgelopen halfjaar met meer dan de helft gedaald. De eigenaar van de grootste luchtvaartmaatschappij in het Midden-Oosten had last van verstoringen en hoge brandstofprijzen die het gevolg zijn van het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM behoorde donderdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. De Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie boekte afgelopen kwartaal meer winst ondanks de hogere brandstofprijzen. Ook bij KLM steeg de winst hard, maar dat was voor de Nederlandse maatschappij niet genoeg om pijnlijke ingrepen te voorkomen. Om kosten te besparen schrapt KLM ongeveer 5000 banen, zo'n 15 procent van het personeelsbestand.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De ingrepen van KLM waarbij 5000 banen verloren gaan, worden de komende twee jaar uitgevoerd. Topvrouw Marjan Rintel zegt dat ingrijpen nu nodig is omdat de luchtvaartmaatschappij "vet op de botten nodig heeft".
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De aangekondigde kostenbesparing van KLM leidt tot "grote zorgen" bij vakbond CNV. "De plannen van KLM zijn zeer ingrijpend en hebben grote gevolgen voor de werknemers", zegt CNV-onderhandelaar Souleiman Amallah over de ingreep. De luchtvaartmaatschappij wil onder meer zo'n 5000 banen schrappen en werk uitbesteden aan andere partijen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het is van belang dat KLM de financiële positie versterkt", reageert het ministerie van Financiën, grootaandeelhouder van KLM, via een woordvoerder op het nieuws dat KLM 5000 banen schrapt en een deel van de werkzaamheden verplaatst naar Air France-KLM. "We zullen ons als aandeelhouder hier verder over laten informeren."
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Vakbond FNV is bezorgd over de aangekondigde kostenbesparingen bij KLM. De luchtvaartmaatschappij wil het aantal arbeidsplaatsen verder laten dalen, onder meer door een deel van de grondafhandeling uit te besteden aan een ander bedrijf. "KLM dreigt daarmee de ongezonde concurrentie op Schiphol weer op te voeren. Jarenlang hebben we gestreden om die concurrentie tussen grondafhandelaren terug te dringen", zegt Egon Groen, bestuurder FNV KLM-Grondpersoneel.
2 uur geleden