Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: VS willen exportverbod Chinese chipmaker aanscherpen

Krant: VS willen exportverbod Chinese chipmaker aanscherpen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse overheid overweegt in december een voorstel van het ministerie van Defensie te bespreken om de mazen in de regelgeving te dichten die de Chinese chipmaker SMIC in staat hebben gesteld belangrijke Amerikaanse technologie te kopen. Dat meldde zakenkrant The Wall Street Journal.

SMIC, de grootste chipmaker van China, werd vorig jaar al toegevoegd aan een Amerikaanse zwarte lijst. Daarmee werd het bedrijf de toegang ontzegd tot geavanceerde productieapparatuur van Amerikaanse leveranciers. Volgens Washington heeft SMIC nauwe banden met het Chinese leger.

Washington zou ook overwegen om in de komende maanden meer Chinese technologiebedrijven toe te voegen aan de zwarte lijst, die Amerikaanse investeringen en leveringen aan deze bedrijven verbiedt.

Woensdag heeft het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden al wetgeving aangenomen om de invoer uit de Chinese regio Xinjiang te verbieden vanwege de zorgen over dwangarbeid in het gebied. De Verenigde Staten hebben "serieuze zorgen" over de mensenrechtensituatie in Xinjiang. Washington beschuldigt China van genocide tegen de Oeigoeren in de regio.

Meer uit Financieel

Bioplasticmaker Avantium verder onderuit op Amsterdamse beurs

AMSTERDAM (ANP) - Avantium was vrijdag de meest in het oog springende verliezer op de beurs in Amsterdam. De ontwikkelaar van bioplastic ging eerder deze week al hard omlaag, na de aankondiging van nieuwe financieringsplannen waarbij het bedrijf nieuwe aandelen uitgeeft. Vrijdag leverde het bedrijf nog eens ruim 10 procent aan beurswaarde in, terwijl de belangrijkste beursgraadmeters licht hoger sloten te midden van alle onrust over de rentes op de obligatiemarkten.

1 uur geleden
Trump verlaagt Amerikaanse importheffingen op rundergehakt

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij de importheffingen op bepaalde soorten rundergehakt verlaagt. Daarmee wil hij de prijzen voor Amerikaanse consumenten omlaagbrengen.

2 uur geleden
Airbus krabbelt na protest terug van uitgebreidere kantoorplicht

LEIDEN (ANP/RTR) - Airbus is teruggekomen op plannen om personeel meer op kantoor te laten werken, na protesten van vakbonden. De Europese vliegtuigbouwer kreeg deze zomer in Spanje zelfs te maken met een reeks stakingen. Ook zijn er protesten geweest in Frankrijk en Groot-Brittannië.

3 uur geleden
Wall Street toont herstel na onrust over stijgende marktrente

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York veerden vrijdag wat op na de stevige verliezen een dag eerder. Een stijging van de rente op langlopende Amerikaanse staatsobligaties zorgde deze week voor onrust bij beleggers. Zo bereikte de rente op de dertigjarige staatsobligatie deze week het hoogste niveau sinds 2007, door zorgen over de groeiende schuldenlast van de overheid en de hoge inflatie in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Grootste terugroepactie ooit in Chinese auto-industrie

BEIJING (ANP/RTR) - Tesla en tien andere autofabrikanten roepen miljoenen auto's in China terug vanwege nieuwe regelgeving over deurvergrendelingen. Omdat China vanaf 2027 verborgen deurgrepen verbiedt, moeten autofabrikanten.

3 uur geleden
AP beboet Uber voor 825 miljoen om stopzetten accounts chauffeurs

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Autoriteit Persoonsgegevens (AP) heeft taxibedrijf Uber een boete van 825 miljoen euro gegeven voor het geautomatiseerd stopzetten van accounts van chauffeurs zonder dit te communiceren. Dit gebeurde volgens de Nederlandse toezichthouder jarenlang, tot 2022.

4 uur geleden
KLM schrapt zaterdag enkele vluchten om staking in Noorwegen

SCHIPHOL/OSLO (ANP) - De staking onder luchtverkeersleiders in Noorwegen raakt zaterdag ook enkele vluchten van KLM. Een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij laat weten dat daardoor twee vluchten tussen Amsterdam en hoofdstad Oslo niet doorgaan. Getroffen passagiers worden omgeboekt naar andere vluchten.

4 uur geleden