Krant: VS waarschuwden Moskou specifiek voor aanslag concerthal
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten hebben Rusland specifiek gewaarschuwd dat de Crocus City Hall bij Moskou een mogelijk doelwit was van aanslagplegers. Dat zeggen ingewijden tegen de krant The Washington Post. De Russische autoriteiten hebben juist gesteld dat Amerikaanse waarschuwingen niet gedetailleerd genoeg waren.
Bij de concertzaal vond vorige maand een bloedige aanslag plaats, met 144 doden tot gevolg. De Russische autoriteiten hebben erkend informatie van Amerikaanse inlichtingendiensten te hebben ontvangen, maar die zou te algemeen zijn geweest om het drama te voorkomen.
De VS waarschuwen vaker landen als een aanslag dreigt. Het is volgens de krant wel ongebruikelijk dat dit soort gedetailleerde informatie over het mogelijke doelwit wordt gedeeld met een rivaliserende mogendheid. Daarmee zou onbedoeld prijsgegeven kunnen worden hoe de Amerikanen aan hun inlichtingen komen.
Meer uit Buitenland
SHREVEPORT (ANP) - Door een schietpartij in het Amerikaanse Shreveport, Louisiana, zijn acht kinderen gedood. Dat meldt de politie aan de lokale nieuwszender KSLA News 12. De slachtoffers zijn tussen de 1 en 14 jaar oud. Twee vrouwen raakten bij de schietpartij gewond, een jongen raakte gewond toen hij van een dak afsprong.
33 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leiding heeft nog niet besloten of Iran deelneemt aan een nieuwe gespreksronde met de VS, meldden lokale media zondag. Persbureau Tasnim meldde op basis van een anonieme bron zelfs dat er geen verdere onderhandelingen plaatsvinden zolang de Amerikaanse marine de Straat van Hormuz blijft blokkeren.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat de Europese Unie dinsdag vragen het associatieverdrag met Israël te beëindigen vanwege schendingen van het internationaal recht. Dat heeft premier Pedro Sánchez gezegd tijdens een bijeenkomst in Andalusië.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dit later.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
4 uur geleden