Krant: VS eisen dat Chinese eigenaren belang in Tiktok verkopen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering eist dat de Chinese eigenaren van TikTok hun belang in de populaire filmpjesapp verkopen, anders riskeren ze een mogelijk Amerikaans verbod op de app. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van ingewijden. Daarmee zou Washington harder willen optreden dan het tot nu toe deed.
TikTok is eigendom van het Chinese technologiebedrijf ByteDance en ligt al langer onder vuur sinds het bedrijf toegaf dat bepaalde werknemers toegang hadden tot gegevens van gebruikers in de Verenigde Staten en Europa. Steeds meer regeringen en parlementen verbieden TikTok ook op de werktelefoons en andere zakelijke toestellen van hun personeel uit angst voor datadiefstal en spionage.
In de Verenigde Staten ondergaat TikTok momenteel ook een nationale veiligheidsbeoordeling door het Comité voor Buitenlandse Investeringen (Cfius). Dat comité bekijkt een aantal maatregelen die TikTok wil nemen om de zorgen binnen de VS over de nationale veiligheid weg te nemen. Dat plan, genaamd Project Texas, omvat onder meer het inschakelen van het Amerikaanse techbedrijf Oracle om Amerikaanse gebruikersgegevens te beheren en het aanstellen van een door de VS goedgekeurde raad van toezicht.
Tiktok is zelf van mening dat een gedwongen verkoop helemaal geen oplossing biedt voor de veiligheidszorgen. "Als het beschermen van de nationale veiligheid het doel is, lost een verkoop het probleem niet op: een verandering van eigenaar zou geen nieuwe beperkingen opleggen aan gegevensstromen", zei een TikTok-woordvoerster woensdag volgens The Wall Street Journal. Het Amerikaanse ministerie van Financiën, dat Cfius leidt, weigerde de krant commentaar te geven.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De helft van de ondernemers in Nederland die met het buitenland handelen, heeft last van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Ondernemers ervaren zijn handelsbeleid als hun grootste geopolitieke uitdaging. Dat meldt de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) in zijn jaarlijkse onderzoek over internationale handel.
6 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangegeven dat hij olie wil vrijgeven uit de strategische reserve die de Verenigde Staten aanhouden. Hij zei te verwachten dat dit de brandstofprijzen omlaag brengt.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
8 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
11 uur geleden