Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: VS blokkeren militair hulppakket voor Taiwan

Krant: VS blokkeren militair hulppakket voor Taiwan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt omgerekend 340 miljoen euro aan militaire hulp aan Taiwan tegen, meldt The Washington Post. Trump zoekt toenadering tot China, dat Taiwan als een afvallige provincie beschouwt, en hoopt op een top met president Xi Jinping binnenkort.

Of Taiwan de leveringen ook echt kan vergeten is nog onzeker. Het besluit staat volgens de Amerikaanse krant nog niet vast, en Trump wil soms wel wapens leveren als ervoor wordt betaald.

De VS waren tot dusver een belangrijke steunpilaar en wapenleverancier voor Taiwan. Dat is zonder Amerikaanse hulp niet opgewassen tegen China, dat al jaren zint op inlijving - desnoods gewapenderhand. Sinds het aantreden van Trump groeien de zorgen op het eiland of het nog op de VS kan rekenen.

Handelsruzie

De steun aan Taiwan zou onder meer drones en raketten bevatten en waarnemingsapparatuur om de kustlijn te bewaken, schrijft The Washington Post.

Trump en Xi bellen elkaar vrijdag. Ze zoeken een oplossing voor hun handelsruzies.

Meer uit Buitenland

Franse docenten vinden beloofde hervormingen niet ver genoeg gaan

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse lerarenbond SNES-FSU neemt geen genoegen met hervormingen die de regering heeft beloofd na protesten. "Wat het ministerie heeft gezegd, is slechts het begin van een antwoord", zei secretaris-generaal Sophie Vénétitay. "Het zal niet genoeg zijn om de woede weg te nemen."

8 minuten geleden
Brussel wil mandaat Frontex flink versterken, onder meer om Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de EU-grensbewakingsdienst Frontex flink meer slagkracht geven, zo staat in een voorstel dat de Europese Commissie dinsdag presenteert. Naar aanleiding van onder meer de situatie in de Spaanse enclave Ceuta van afgelopen zomer moet Frontex met een kleine delegatie binnen 24 uur beschikbaar zijn voor lidstaten om te worden ingezet aan de grenzen van de EU.

10 minuten geleden
Kremlin ziet geen overtredingen wapenstilstand Olesjky

MOSKOU (ANP/RTR) - Tot nu toe zijn er geen overtredingen van de wapenstilstand rond de Oekraïense stad Olesjky waargenomen, meldt Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. De wapenstilstand ging in de nacht van maandag op dinsdag in. Zowel Rusland als Oekraïne leggen de wapens in de regio tijdelijk neer, zodat inwoners van Olesjky geholpen kunnen worden.

50 minuten geleden
Opkomst Israëlische verkiezingen tot nu toe hoogste sinds 1981

JERUZALEM (ANP/AFP) - De opkomst bij de Israëlische parlementsverkiezingen in de eerste drie uur na het openen van de stembureaus bedraagt 16,68 procent. Dit is het hoogste percentage in deze fase van de verkiezingen sinds 1981, aldus de Centrale Verkiezingscommissie.

59 minuten geleden
Brussel wil van elk EU-land plan voor risico's klimaatverandering

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil dat elke lidstaat een strategisch plan aanlevert hoe het omgaat met de risico's die het gevolg zijn van klimaatverandering. Dat staat in een richtlijn die de Europese Commissie dinsdag presenteert voor klimaatbestendigheid in de EU.

1 uur geleden
Jordanië meldt dood IS-strijders bij aanvallen in Syrië

AMMAN (ANP/RTR/DPA) - Jordanië meldt dat ongeveer twintig jihadistische strijders zijn gedood bij aanvallen die het in Syrië uitvoerde als vergelding voor een aanslag op een kerk. Ook zou een wapendepot van terreurgroep Islamitische Staat zijn vernietigd.

2 uur geleden
Finse en Noorse leiders bellen met Poetin over Oekraïne

HELSINKI/MOSKOU (ANP) - De Finse president Alexander Stubb en de Noorse premier Jonas Gahr Støre hebben dinsdag met de Russische president Vladimir Poetin gebeld over Oekraïne. De twee wilden in de aanloop naar nieuwe besprekingen tussen Moskou en Kyiv "de boodschap van Oekraïne" aan het Kremlin overbrengen, laten ze weten.

2 uur geleden