Krant: versoepeling Britse immigratieregels om chauffeurstekort
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt immigratieregels die gelden sinds de brexit wat te versoepelen, om een einde te maken aan het grote tekort aan vrachtwagenchauffeurs in het Verenigd Koninkrijk. Dat meldt de Britse krant The Times op basis van bronnen bij de overheid. Met deze stap zou Londen gehoor geven aan een toenemende druk van supermarktketens en tal van andere bedrijven die er veel last van hebben.
Volgens The Times wordt er gedacht aan een herziening van een speciale lijst met beroepen die met tekorten kampen. Als chauffeurs op die lijst komen te staan hebben Britse werkgevers meer mogelijkheden om buitenlandse krachten in dienst te nemen. Naar schatting zijn er momenteel zo'n 100.000 chauffeurs te weinig. De beroepenlijst zou eigenlijk pas volgend jaar opnieuw worden beoordeeld. Maar dit proces kan worden versneld vanwege de huidige situatie, aldus de krant.
Veel Britse winkels, cafés en restaurants kampen al een tijdje met bevoorradingsproblemen. McDonald's zit hierdoor zelfs zonder milkshakes in al zijn Britse vestigingen. Ze zijn er daarom tijdelijk van het menu gehaald. Ook rivaal KFC waarschuwde al dat door problemen in de leveringsketen soms niet alle producten op het menu op voorraad zijn.
Het probleem is volgens Britse brancheorganisaties niet uniek voor Groot-Brittannië. In meerdere Europese landen en ook in de Verenigde Staten zou er grote vraag bestaan naar vrachtwagenchauffeurs. Maar de brexit heeft de situatie bij de Britten in rap tempo doen verslechteren, klaagt het bedrijfsleven. Ongekende tekorten aan zowel personeel als materialen belemmeren nu het herstel van de Britse economie uit de coronacrisis.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Kevin Warsh, voorzitter van de Federal Reserve (Fed), zou minder vaak willen vergaderen en daarmee dus minder rentebesluiten per jaar willen gaan nemen. Dat meldt de New York Times. De Fed weigerde commentaar.
50 minuten geledenBUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's is in juli afgenomen ten opzichte van juli vorig jaar. Dit ondanks een stijging van het aantal volledig elektrische auto's, dat goed is voor bijna de helft van het totale marktaandeel. Dat blijkt uit cijfers van autobrancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging en RDC.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Elon Musk is in een periode van zes weken bijna de helft van zijn vermogen kwijtgeraakt. Dat berekende Bloomberg in zijn Billionaires Index. Met een geschat vermogen van 684 miljard dollar is hij nog altijd ruim de rijkste persoon ter wereld. Volgens de index is het vermogen van Musk nog altijd meer dan dat van de nummer 2 en 3 samen. Larry Page, oprichter van Google, en Jeff Bezos, oprichter van Amazon, hebben bij elkaar opgeteld een vermogen van iets minder dan 600 miljard dollar.
2 uur geledenFARNBOROUGH (ANP) - De Nederlandse luchtvaartindustrie gaat, onder aanvoering van GKN Fokker, een drone ontwikkelen die de JSF moet ondersteunen. Dat vertelt topman van Fokker, Arjen Landman, aan De Telegraaf.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag honderden miljarden dollars aan beurswaarde verloren. Beleggers straften de iPhone-maker voor een tegenvallende prognose, hoewel het concern in het laatste volledige kwartaal van topman Tim Cook wel een hogere omzet en winst in de boeken zette. Amazon werd daarentegen meer dan 15 procent hoger gezet en kende zijn beste dag op Wall Street in jaren.
13 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/AFP) - ChatGPT-moederbedrijf OpenAI heeft wereldwijd meer dan 1 miljard actieve gebruikers. Dat heeft het Amerikaanse techbedrijf vrijdag naar buiten gebracht. Het cijfer omvat niet alleen de gebruikers van de populaire chatbot ChatGPT zelf, maar ook AI-programmeerhulp Codex en ChatGPT Work, een platform waarmee gebruikers toegang hebben tot andere externe toepassingen.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP/BLOOMBERG) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors voert gesprekken over een overname van Ambarella, een ontwerper van gespecialiseerde AI-chips die worden gebruikt in cameratechnologie voor zelfrijdende auto's. Dat meldt de Financial Times op basis van ingewijden. Volgens de Britse zakenkrant zijn de gesprekken over een mogelijke miljardendeal in volle gang, maar wil NXP geen commentaar geven.
17 uur geleden