Krant: Unilever wil ijsjestak naar de beurs brengen
LONDEN (ANP) - Unilever werkt eraan om zijn ijsjesdivisie, met bekende merken als Ola en Ben & Jerry's, zelfstandig naar de beurs te brengen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
Het was- en levensmiddelenconcern kondigde in maart al aan de tak te willen afsplitsen. Daarna probeerde Unilever interesse te wekken bij investeerders die het onderdeel zouden kunnen overnemen. Daarmee zouden dan waarschijnlijk miljarden euro's gemoeid zijn.
Maar volgens de mensen die de krant sprak zijn investeerders huiverig door de forse omvang van de divisie en de ingewikkelde toeleveringsketen. De ingewijden waarschuwden wel dat er nog steeds een bieder kan opduiken, maar voorlopig lijkt dat dus niet waarschijnlijk.
Donald Trump
Een van de bronnen wist ook te melden dat de recente verkiezing van Donald Trump tot Amerikaans president een "positieve" invloed zou kunnen hebben op Unilevers plannen om de divisie naar de beurs te brengen. Daardoor zou de situatie op de financiële markten nu gunstiger zijn voor beursgangen.
Unilever wilde geen commentaar geven aan de Financial Times.
Nelson Peltz
Het bedrijf wil zich onder topman Hein Schumacher volgens een recent bronnenbericht van persbureau Reuters richten op zijn belangrijkste merken zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Daarom zou Unilever ook een verkoop bekijken van bekende Nederlandse merken als Unox en Conimex. Op dat nieuws wilde Unilever ook al niet reageren.
Schumacher nam vorig jaar het roer over van Alan Jope, nadat de activistische belegger Nelson Peltz een belang had genomen in het bedrijf en was toegetreden tot de raad van bestuur. Dat gebeurde na een mislukte poging om de consumententak van de Britse farmaceut GlaxoSmithKline over te nemen. Schumacher gaf eerder al aan dat hij zich ging inzetten "om de bedrijfsprestaties naar een hoger niveau te tillen".
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen gingen dinsdag scherp omlaag, vooral door de angst dat AI-ontwikkelingen de positie van gevestigde softwarebedrijven zullen ondermijnen. Die vrees werd eerder op de dag aangewakkerd op de Europese beurzen door een nieuwe tool van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. Het hulpmiddel zorgde voor nog meer twijfels over wat AI gaat doen met de hele informatie- en datasector.
27 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De topman van OpenAI, het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, overweegt farmaceutische bedrijven te ondersteunen bij het ontdekken van nieuwe medicijnen, met behulp van zijn AI-technologieën. In ruil daarvoor zou OpenAI vervolgens een deel van de opbrengsten uit die ontdekkingen kunnen ontvangen, zei Sam Altman dinsdag tijdens een AI-conferentie in San Francisco.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten gaan deze week tot elf nieuwe handelsakkoorden over zeldzame aardmetalen aankondigen, zei de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd vaart na ruim twee jaar weer door de Rode Zee en het Suezkanaal. Eerder besloten veel vervoerders de belangrijke vaarroute te mijden vanwege aanvallen door Houthi-rebellen uit Jemen.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
5 uur geleden