Krant: Unilever wil ijsjestak naar de beurs brengen
LONDEN (ANP) - Unilever werkt eraan om zijn ijsjesdivisie, met bekende merken als Ola en Ben & Jerry's, zelfstandig naar de beurs te brengen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
Het was- en levensmiddelenconcern kondigde in maart al aan de tak te willen afsplitsen. Daarna probeerde Unilever interesse te wekken bij investeerders die het onderdeel zouden kunnen overnemen. Daarmee zouden dan waarschijnlijk miljarden euro's gemoeid zijn.
Maar volgens de mensen die de krant sprak zijn investeerders huiverig door de forse omvang van de divisie en de ingewikkelde toeleveringsketen. De ingewijden waarschuwden wel dat er nog steeds een bieder kan opduiken, maar voorlopig lijkt dat dus niet waarschijnlijk.
Donald Trump
Een van de bronnen wist ook te melden dat de recente verkiezing van Donald Trump tot Amerikaans president een "positieve" invloed zou kunnen hebben op Unilevers plannen om de divisie naar de beurs te brengen. Daardoor zou de situatie op de financiële markten nu gunstiger zijn voor beursgangen.
Unilever wilde geen commentaar geven aan de Financial Times.
Nelson Peltz
Het bedrijf wil zich onder topman Hein Schumacher volgens een recent bronnenbericht van persbureau Reuters richten op zijn belangrijkste merken zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Daarom zou Unilever ook een verkoop bekijken van bekende Nederlandse merken als Unox en Conimex. Op dat nieuws wilde Unilever ook al niet reageren.
Schumacher nam vorig jaar het roer over van Alan Jope, nadat de activistische belegger Nelson Peltz een belang had genomen in het bedrijf en was toegetreden tot de raad van bestuur. Dat gebeurde na een mislukte poging om de consumententak van de Britse farmaceut GlaxoSmithKline over te nemen. Schumacher gaf eerder al aan dat hij zich ging inzetten "om de bedrijfsprestaties naar een hoger niveau te tillen".
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Shell koopt het Canadese energiebedrijf ARC Resources voor 13,6 miljard dollar, meldt het Britse olie- en gasconcern maandag. Het gaat omgerekend om bijna 11,6 miljard euro. Volgens persbureau Bloomberg is het de grootste deal van Shell in meer dan tien jaar.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag voorzichtig geopend. Nu de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran lijken vastgelopen, wachten beleggers op een golf aan kwartaalcijfers en commentaar van de Federal Reserve-vergadering deze week. Daarnaast komt de Federal Reserve woensdag met een rentebesluit.
3 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De staat Suriname, KLM en IATA-reisagenten moeten binnen twee weken evalueren of de commissie op ticketverkoop door Surinaamse reisbureaus moet worden aangepast. Dat heeft de rechter in Paramaribo maandag bepaald in het kort geding dat de luchtvaartmaatschappij in februari aanspande tegen de staat Suriname. Sinds 2008 zijn luchtvaartmaatschappijen verplicht om 6 procent per ticket te betalen aan reisagenten in Suriname. KLM had gevraagd om verlaging of volledige afschaffing van de commissie.
3 uur geledenREDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft en ChatGPT-maker OpenAI passen hun samenwerking aan. Het techbedrijf heeft aangegeven dat het partnerschap met het belangrijke AI-bedrijf voortaan niet meer exclusief zal zijn en dat afspraken over het delen van inkomsten veranderen.
3 uur geledenMANNHEIM (ANP/AFP) - Een Duitse maatregel bij tankstations om automobilisten te beschermen tegen de stijgende olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft het tegenovergestelde effect gehad. Dat zeggen economen van het Mannheimse ZEW-instituut en het Düsseldorf Institute for Competition Economics na onderzoek.
7 uur geledenNEW TAIPEI (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een oud-medewerker van het grote Taiwanese chipconcern TSMC moet van een Taiwanese rechtbank tien jaar de cel in voor het stelen van bedrijfsgeheimen. Hij ging na zijn vertrek bij 's werelds grootste chipmaker bij de Japanse rivaal Tokyo Electron aan de slag. Daar maakte hij gebruik van contacten met voormalige collega's om Tokyo Electron te helpen bij het binnenhalen van meer contracten.
7 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De overname van het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus door Facebook-moederconcern Meta Platforms mag niet doorgaan van China. Chinese autoriteiten blokkeren de deal waarmee 2 miljard dollar is gemoeid, zonder daarvoor een duidelijke reden te noemen.
8 uur geleden