Krant: Unilever wil ijsjestak naar de beurs brengen
LONDEN (ANP) - Unilever werkt eraan om zijn ijsjesdivisie, met bekende merken als Ola en Ben & Jerry's, zelfstandig naar de beurs te brengen. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden.
Het was- en levensmiddelenconcern kondigde in maart al aan de tak te willen afsplitsen. Daarna probeerde Unilever interesse te wekken bij investeerders die het onderdeel zouden kunnen overnemen. Daarmee zouden dan waarschijnlijk miljarden euro's gemoeid zijn.
Maar volgens de mensen die de krant sprak zijn investeerders huiverig door de forse omvang van de divisie en de ingewikkelde toeleveringsketen. De ingewijden waarschuwden wel dat er nog steeds een bieder kan opduiken, maar voorlopig lijkt dat dus niet waarschijnlijk.
Donald Trump
Een van de bronnen wist ook te melden dat de recente verkiezing van Donald Trump tot Amerikaans president een "positieve" invloed zou kunnen hebben op Unilevers plannen om de divisie naar de beurs te brengen. Daardoor zou de situatie op de financiële markten nu gunstiger zijn voor beursgangen.
Unilever wilde geen commentaar geven aan de Financial Times.
Nelson Peltz
Het bedrijf wil zich onder topman Hein Schumacher volgens een recent bronnenbericht van persbureau Reuters richten op zijn belangrijkste merken zoals Knorr, Hellmann's en Dove. Daarom zou Unilever ook een verkoop bekijken van bekende Nederlandse merken als Unox en Conimex. Op dat nieuws wilde Unilever ook al niet reageren.
Schumacher nam vorig jaar het roer over van Alan Jope, nadat de activistische belegger Nelson Peltz een belang had genomen in het bedrijf en was toegetreden tot de raad van bestuur. Dat gebeurde na een mislukte poging om de consumententak van de Britse farmaceut GlaxoSmithKline over te nemen. Schumacher gaf eerder al aan dat hij zich ging inzetten "om de bedrijfsprestaties naar een hoger niveau te tillen".
Meer uit Financieel
NAARDEN (ANP) - De verkoop van warmtepompen is vorig kwartaal veel minder hard gegroeid dan in de eerste helft van dit jaar. De Vereniging Warmtepompen meldt dat fabrikanten en importeurs in juli, augustus en september bijna 28.000 warmtepompen voor woningen hebben verkocht, 6 procent meer dan een jaar eerder. Daarmee is de groei veel lager dan de toename van 35 procent in de eerste jaarhelft.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft producenten van vleesvervangers een waarschuwing gegeven om het gebruik van het woord 'gehakt' op de verpakkingen. Dit bevestigt een woordvoerder van de toezichthouder na berichtgeving door EenVandaag.
1 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR/AFP) - Canada staat klaar om de handelsgesprekken met de Verenigde Staten weer op te pakken als Washington dat ook is. Dit heeft de Canadese premier Mark Carney vrijdag gezegd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de handelsweek licht hoger afgesloten op een nieuw recordniveau. Beleggers reageerden op nieuwe inflatiecijfers uit de Verenigde Staten en de hogere slotstanden op Wall Street donderdag. Investeringsmaatschappij CVC eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen en steeg 2,4 procent.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel was vrijdag een grote winnaar op de beurzen in New York. De chipfabrikant boekte in het derde kwartaal meer omzet dan verwacht. Ook behaalde Intel weer winst, na een fors verlies een jaar geleden. Het bedrijf liet daarnaast weten dat de vraag naar zijn chips groter is dan het aanbod. De regering-Trump heeft afgelopen zomer een groot belang genomen in Intel. Ook investeerde AI-chipbedrijf Nvidia miljarden in zijn sectorgenoot. Intel steeg 6,5 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL verhoogt de prijs van een postzegel per 1 januari volgend jaar naar 1,40 euro. Nu kost een postzegel nog 1,31 euro. In juli van dit jaar werd de prijs al met 10 cent verhoogd.
6 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Autoconcern Volkswagen hoeft de komende week ondanks het chiptekort van Nexperia de productie in thuisland Duitsland niet te verlagen. Het bedrijf dat ook merken als Audi en Porsche bezit, waarschuwde eerder deze week nog voor mogelijke productiebeperkingen door de Chinese exportstop van het Nederlandse chipbedrijf, maar verzekert nu dat de productie tot en met aanstaande donderdag veilig is.
7 uur geleden