Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Twitter wil Elon Musk toegang geven tot data over bots

Krant: Twitter wil Elon Musk toegang geven tot data over bots

SAN FRANCISCO (ANP) - Berichtendienst Twitter wil Tesla-topman Elon Musk toegang geven tot alle informatie over de hoeveelheid zogeheten bots die op het sociale netwerk actief zijn. Dat meldt de Amerikaanse krant Washington Post. Musk claimt dat het probleem met dergelijke robot-accounts op Twitter veel groter is dan het bedrijf zelf meldt. De miljardair heeft zijn overnamepoging van Twitter daarom stilgelegd.

Volgens het krantenbericht krijgt Musk nu inzage in een enorme datastroom aan gegevens. Het zou gaan om alle informatie over de ruim 500 miljoen tweets die elke dag worden geplaatst.

Musk trok begin vorige maand het bericht van Twitter in twijfel dat minder dan 5 procent van de dagelijkse gebruikers uit spamaccounts bestaat. De Tesla-topman meent dat het probleem veel groter is en bekritiseerde ook de methodiek van Twitter. Hij zei meer duidelijkheid te willen van het bedrijf. Het aantal actieve gebruikers is belangrijk voor de potentiële winstgevendheid, omdat spamaccounts niet reageren op advertenties.

Gevoelige informatie

Twitter liet eerder nog weten dat Musk met zijn opmerkingen concurrentiegevoelige informatie naar buiten had gebracht. Het bedrijf zei bovendien dat de Tesla-topman geen mogelijkheid had om zijn overnamebod op pauze te zetten, zoals hij zei te doen.

Persbureau Reuters meldt verder dat de aandeelhouders van Twitter zich naar verwachting begin augustus over het bod van Musk kunnen uitspreken. Reuters baseert zich daarbij op wat een advocaat van Twitter in een interne vergadering heeft gezegd.

Meer uit Financieel

Olieprijs voor het eerst sinds 2022 boven 100 dollar

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse olieprijs is zondag gestegen tot boven de 100 dollar per vat. Dat was niet meer gebeurd sinds de zomer van 2022. De prijs van Amerikaanse olie, West Texas Intermediate (WTI), steeg met 20 procent naar ruim 109 dollar per vat.

4 uur geleden
Olieproductie in Irak stort 60 procent in door Iran-oorlog

BAGDAD (ANP) - De olieproductie in Irak is met ongeveer 60 procent ingestort omdat door de Iran-oorlog te weinig tankers beschikbaar zijn om de ruwe olie te verschepen. Het belangrijke olieland produceert nu nog ongeveer 1,7 tot 1,8 miljoen vaten olie per dag, tegenover ongeveer 4,3 miljoen vaten per dag voor het begin van het conflict.

16 uur geleden
Aluminiumprijs schiet omhoog door verstoringen in Golfregio

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van aluminium is deze week met bijna 10 procent gestegen, de grootste wekelijkse stijging sinds 2023. Dit kwam door het escalerende conflict in het Midden-Oosten, dat de leveringen uit de regio verstoorde, terwijl grondstoffenhandelaren zich voorbereiden op mogelijke verdere onderbrekingen.

16 uur geleden
TUI haalt 550 reizigers terug uit de Malediven en Abu Dhabi

DEN HAAG (ANP) - TUI haalde afgelopen nacht met drie repatriëringsvluchten meer dan 550 reizigers op naar Frankfurt en Hannover, zegt een woordvoerster van de Nederlandse tak van de reisorganisatie. Ongeveer 300 reizigers werden opgehaald uit de Malediven en zo'n 250 van de luchthaven Al Ain in Abu Dhabi.

18 uur geleden
Qatar Airways vliegt weer beperkt naar Schiphol

DOHA (ANP) - Qatar Airways voerde zondag repatriëringsvluchten uit vanaf Hamad International Airport in Doha naar Amsterdam, Berlijn, Frankfurt, Londen en Zürich, maakte de luchtvaartmaatschappij bekend op X.

19 uur geleden
TUI repatrieert 250 gestrande toeristen naar Hannover

HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.

22 uur geleden
Olieproductie Koeweit omlaag, benzine mogelijk nog duurder

KOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.

1 dag geleden