Krant: tweede vrouw beschuldigt topaanklager ICC van wangedrag
DEN HAAG (ANP) - Hoofdaanklager Karim Khan van het Internationaal Strafhof (ICC) wordt door een tweede vrouw beschuldigd van seksueel wangedrag, schrijft The Guardian. De vrouw heeft volgens de krant een verklaring afgelegd bij het VN-kantoor dat beschuldigingen tegen de prominente jurist onderzoekt.
Het wangedrag zou in 2009 hebben plaatsgevonden, toen de vrouw als stagiaire werkte voor Khan. Hij trad destijds op als advocaat. De vrouw, die anoniem wilde blijven, beschuldigt hem van constante ongewenste seksuele avances. Die zouden hebben plaatsgevonden in zijn woning in Den Haag, waar het ICC en andere internationale instellingen zijn gevestigd.
Khans advocaten noemen het volgens de krant "volledig onwaar dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan enige vorm van seksueel wangedrag". Khan zou bewijs aan de onderzoekers hebben overhandigd om de beschuldigingen te ontkrachten. Hij heeft eerder dit jaar al een tijdelijke stap terug gedaan omdat er een onderzoek loopt naar beschuldigingen van een andere medewerkster.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse voedselhulpprogramma voor minderbedeelden (SNAP) zal pas weer worden opgestart als de 'shutdown' voorbij is. Dat zegt president Donald Trump, die opnieuw naar de Democraten wijst als aanstichter van de politieke impasse in het land.
57 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/DPA) - Noord-Korea heeft sinds september zo'n 5000 militairen naar Rusland gestuurd. Dat zegt een Zuid-Koreaanse parlementariër na een briefing van de inlichtingendiensten in dat land. Het gaat om zogenoemde constructiegenies, bouwspecialisten, die Rusland moeten helpen met de "wederopbouw van infrastructuur". Ook zouden er tekenen zijn dat Noord-Korea meer militairen opleidt en zich voorbereidt om meer militairen te sturen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Uitbreiding van de Europese Unie is een prioriteit voor de Europese Commissie en een "geopolitieke investering", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag. "De grootschalige invasie van Rusland in Oekraïne en de geopolitieke verschuivingen maken de argumenten voor uitbreiding overduidelijk." De Commissie wil echter geen concessies doen en biedt geen sluiproutes aan landen om toe te treden voordat aan alle eisen is voldaan, benadrukte Kallas op een persconferentie.
3 uur geledenNAIROBI (ANP) - Het is onvermijdelijk dat de gemiddelde opwarming van de aarde de 1,5 graad passeert. Daarmee is het meest ambitieuze streven uit het Klimaatakkoord van Parijs niet meer haalbaar. Veel klimaatwetenschappers kwamen al tot die conclusie, maar nu zegt ook het milieubureau van de VN (UNEP) het duidelijk in een rapport. Klimaatplannen van landen zijn een fractie beter geworden, maar ze kunnen niet voorkomen dat "op zijn minst tijdelijk" de 1,5 graad wordt overschreden.
3 uur geledenMANILLA (ANP/RTR/DPA) - Op de Filipijnen zijn zeker veertig doden gevallen door tyfoon Kalmaegi. De krachtige storm zorgt voor hevige regenval en overstromingen, waardoor ongeveer 400.000 mensen ontheemd zijn geraakt.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland wil de financiële hulp voor Oekraïne volgend jaar met 3 miljard euro verhogen, zeggen bronnen rond de regering. Tot dusver is voor 2026 8,5 miljard euro uitgetrokken, maar Oekraïne zit in grote geldnood.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil Oekraïne helpen om de toetredingsonderhandelingen tot de EU voor eind 2028 af te ronden, maar dan moet Oekraïne het tempo van hervormingen opvoeren. Vooral wat betreft de rechtsstaat moet er nog veel worden aangepast om aan de EU-vereisten te voldoen. Dat staat in de jaarlijkse rapportage van de Europese Commissie over de voortgang van alle kandidaat-lidstaten die dinsdag is gepresenteerd.
4 uur geleden