Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen
PHOENIX (ANP) - Oud-president Donald Trump heeft in 2020 de gouverneur van de staat Arizona onder druk gezet om de uitslag van de presidentsverkiezingen in zijn staat aan te passen. Volgens The Washington Post heeft Trump in een telefoongesprek aangedrongen om genoeg frauduleuze stemmen te vinden om zijn nederlaag in Arizona ongedaan te maken.
De krant sprak met drie mensen die kennis hebben van het gesprek. Trump zou hebben gevraagd om bewijs te vinden voor zijn ongefundeerde beweringen dat er fraude was gepleegd tijdens de verkiezingen. De toenmalige gouverneur van Arizona Doug Ducey, partijgenoot van Trump, ging daar niet in mee en bekrachtigde de overwinning van de Democraat Joe Biden.
Ducey had eerder gezegd dat hij inderdaad destijds gebeld heeft met Trump, maar wilde niet zeggen wat er besproken was. Ondanks dat hij het oneens was met de beweringen van Trump over de verkiezingsuitslag zou hij geen zin hebben gehad in een openlijke ruzie met de toenmalige president.
De beschuldigingen over Arizona doen sterk denken aan beweringen over Trump in Georgia. In een opname van een telefoongesprek met de minister die verantwoordelijk was voor de verkiezingen in Georgia is te horen dat Trump vraagt om genoeg stemmen te vinden om de verkiezingsnederlaag terug te draaien. De aanklager onderzoekt momenteel of Trump op ongelijke wijze druk heeft gezet op de minister.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.
4 uur geledenHERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
8 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
9 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
10 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
10 uur geleden