Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen

Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen

PHOENIX (ANP) - Oud-president Donald Trump heeft in 2020 de gouverneur van de staat Arizona onder druk gezet om de uitslag van de presidentsverkiezingen in zijn staat aan te passen. Volgens The Washington Post heeft Trump in een telefoongesprek aangedrongen om genoeg frauduleuze stemmen te vinden om zijn nederlaag in Arizona ongedaan te maken.

De krant sprak met drie mensen die kennis hebben van het gesprek. Trump zou hebben gevraagd om bewijs te vinden voor zijn ongefundeerde beweringen dat er fraude was gepleegd tijdens de verkiezingen. De toenmalige gouverneur van Arizona Doug Ducey, partijgenoot van Trump, ging daar niet in mee en bekrachtigde de overwinning van de Democraat Joe Biden.

Ducey had eerder gezegd dat hij inderdaad destijds gebeld heeft met Trump, maar wilde niet zeggen wat er besproken was. Ondanks dat hij het oneens was met de beweringen van Trump over de verkiezingsuitslag zou hij geen zin hebben gehad in een openlijke ruzie met de toenmalige president.

De beschuldigingen over Arizona doen sterk denken aan beweringen over Trump in Georgia. In een opname van een telefoongesprek met de minister die verantwoordelijk was voor de verkiezingen in Georgia is te horen dat Trump vraagt om genoeg stemmen te vinden om de verkiezingsnederlaag terug te draaien. De aanklager onderzoekt momenteel of Trump op ongelijke wijze druk heeft gezet op de minister.

Meer uit Buitenland

Israël opent grens pas na zoektocht lichaam laatste gijzelaar

JERUZALEM (ANP) - Israël zal de grensovergang bij Rafah tussen de Gazastrook en Egypte pas weer openstellen als de zoektocht naar het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar is voltooid. Dat meldde het kantoor van premier Benjamin Netanyahu zondagavond laat.

25 minuten geleden
1 miljoen huishoudens VS zonder stroom door winterstorm, 5 doden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Meer dan 1 miljoen huishoudens in de Verenigde Staten zitten zondag zonder stroom als gevolg van een zware winterstorm die de oostelijke en zuidelijke staten heeft lamgelegd met hevige sneeuwval en ijzel. Volgens de website PowerOutage waren de zwaarst getroffen staten Tennessee (330.000 klanten zonder stroom) en Mississippi en Louisiana (elk meer dan 100.000).

4 uur geleden
Obama: dodelijk geweld tegen burgers Minneapolis is alarmsignaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Barack Obama heeft de dood van een tweede burger door federale agenten in Minneapolis scherp veroordeeld. In een samen met zijn vrouw Michelle afgegeven verklaring zei Obama dat de dodelijke incidenten een "wake-upcall" moeten zijn, omdat de fundamentele Amerikaanse waarden "steeds meer onder vuur liggen".

5 uur geleden
Rechterlijke macht Iran: geen genade voor opgepakte demonstranten

TEHERAN (ANP/AFP) - Het hoofd van de rechterlijke macht in Iran heeft duidelijk gemaakt dat er "zo snel mogelijk" processen volgen tegen de mensen die zijn opgepakt bij de recente protesten tegen het islamitische regime. Zij die schuldig worden bevonden, worden "zonder de minste genade" gestraft, zei hij tegen persbureau Mizan.

6 uur geleden
Israël zoekt lichaam laatste gijzelaar op begraafplaats in Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische strijdkrachten zoeken op een begraafplaats in Gaza naar de overblijfselen van de laatste overleden gijzelaar die door Hamas nog niet is overgedragen aan Israël. Dat heeft het kantoor van premier Benjamin Netanyahu bekendgemaakt.

6 uur geleden
VN-hulpkonvooi bereikt Koerdische stad in Syrië na gevechten

KOBANI (ANP/AFP) - Een VN-hulpkonvooi is zondag aangekomen in de Syrische stad Kobani, waar een Koerdische meerderheid woont. De vrachtwagens hebben onder meer brandstof en voedsel aan boord, zegt VN-hulporganisatie OCHA.

7 uur geleden
Ngo meldt vrijlating zeker 80 politieke gevangenen in Venezuela

CARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn zondag minstens tachtig politieke gevangenen vrijgelaten. Dat meldt de non-gouvernementele organisatie Foro Penal, die stelt dat de vrijlatingen onder druk van de Verenigde Staten plaatsvinden. De vrijlatingen gebeurden in gevangenissen in het hele land, aldus de ngo.

8 uur geleden