Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen
PHOENIX (ANP) - Oud-president Donald Trump heeft in 2020 de gouverneur van de staat Arizona onder druk gezet om de uitslag van de presidentsverkiezingen in zijn staat aan te passen. Volgens The Washington Post heeft Trump in een telefoongesprek aangedrongen om genoeg frauduleuze stemmen te vinden om zijn nederlaag in Arizona ongedaan te maken.
De krant sprak met drie mensen die kennis hebben van het gesprek. Trump zou hebben gevraagd om bewijs te vinden voor zijn ongefundeerde beweringen dat er fraude was gepleegd tijdens de verkiezingen. De toenmalige gouverneur van Arizona Doug Ducey, partijgenoot van Trump, ging daar niet in mee en bekrachtigde de overwinning van de Democraat Joe Biden.
Ducey had eerder gezegd dat hij inderdaad destijds gebeld heeft met Trump, maar wilde niet zeggen wat er besproken was. Ondanks dat hij het oneens was met de beweringen van Trump over de verkiezingsuitslag zou hij geen zin hebben gehad in een openlijke ruzie met de toenmalige president.
De beschuldigingen over Arizona doen sterk denken aan beweringen over Trump in Georgia. In een opname van een telefoongesprek met de minister die verantwoordelijk was voor de verkiezingen in Georgia is te horen dat Trump vraagt om genoeg stemmen te vinden om de verkiezingsnederlaag terug te draaien. De aanklager onderzoekt momenteel of Trump op ongelijke wijze druk heeft gezet op de minister.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een van de twee leden van de Nationale Garde die nabij het Witte Huis werd neergeschoten, is overleden. Dat meldde de Amerikaanse president Donald Trump tijdens een persmoment.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Het dodental door de brand in Hongkongse woontorens is opgelopen naar zeker 94. Hulpdiensten zijn nog steeds bezig het vuur in de torens te blussen en zoeken nog naar een groot aantal vermiste personen. Zeker 76 mensen raakten gewond, waaronder 11 brandweerlieden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten zullen "binnenkort" beginnen met het aanpakken van "Venezolaanse drugsdealers" tijdens operaties op het land, en niet alleen op zee. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump aan.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - De president van het West-Afrikaanse Guinee-Bissau, Umaro Sissoco Embaló, is "veilig en wel" aangekomen in Senegal, meldt het Senegalese ministerie van Buitenlandse Zaken. Embaló werd naar eigen zeggen opgepakt tijdens een militaire staatsgreep in zijn land.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Oekraïense en Amerikaanse delegaties eind deze week bij elkaar komen om verder te praten over de plannen om de oorlog tussen Rusland en Oekraïne te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten onderzoeken alle asielaanvragen die zijn goedgekeurd toen de vorige president Joe Biden aan de macht was. Dat maakte het ministerie van Binnenlandse Veiligheid bekend nadat twee leden van de Nationale Garde waren neergeschoten in hoofdstad Washington. De autoriteiten verdenken een Afghaanse man van die schietpartij.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre verhoogt de toegangsprijs voor niet-Europese bezoekers met 45 procent. Het museum heeft dit besloten, nadat de maatregel was voorgesteld door de Franse regering. Dit betekent dat een kaartje vanaf 14 januari voor hen straks 32 euro kost, een toename van 10 euro.
9 uur geleden