Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen
PHOENIX (ANP) - Oud-president Donald Trump heeft in 2020 de gouverneur van de staat Arizona onder druk gezet om de uitslag van de presidentsverkiezingen in zijn staat aan te passen. Volgens The Washington Post heeft Trump in een telefoongesprek aangedrongen om genoeg frauduleuze stemmen te vinden om zijn nederlaag in Arizona ongedaan te maken.
De krant sprak met drie mensen die kennis hebben van het gesprek. Trump zou hebben gevraagd om bewijs te vinden voor zijn ongefundeerde beweringen dat er fraude was gepleegd tijdens de verkiezingen. De toenmalige gouverneur van Arizona Doug Ducey, partijgenoot van Trump, ging daar niet in mee en bekrachtigde de overwinning van de Democraat Joe Biden.
Ducey had eerder gezegd dat hij inderdaad destijds gebeld heeft met Trump, maar wilde niet zeggen wat er besproken was. Ondanks dat hij het oneens was met de beweringen van Trump over de verkiezingsuitslag zou hij geen zin hebben gehad in een openlijke ruzie met de toenmalige president.
De beschuldigingen over Arizona doen sterk denken aan beweringen over Trump in Georgia. In een opname van een telefoongesprek met de minister die verantwoordelijk was voor de verkiezingen in Georgia is te horen dat Trump vraagt om genoeg stemmen te vinden om de verkiezingsnederlaag terug te draaien. De aanklager onderzoekt momenteel of Trump op ongelijke wijze druk heeft gezet op de minister.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
4 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geledenBANDUNG (ANP/RTR) - Bij de recente aardverschuivingen op West-Java zijn 23 militairen om het leven gekomen. De mariniers waren zaterdag bezig met oefeningen toen ze door het weer werden overvallen. Dinsdag is bevestigd dat zij het niet hebben overleefd.
7 uur geleden