Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen

Krant: Trump zette gouverneur Arizona onder druk na verkiezingen

PHOENIX (ANP) - Oud-president Donald Trump heeft in 2020 de gouverneur van de staat Arizona onder druk gezet om de uitslag van de presidentsverkiezingen in zijn staat aan te passen. Volgens The Washington Post heeft Trump in een telefoongesprek aangedrongen om genoeg frauduleuze stemmen te vinden om zijn nederlaag in Arizona ongedaan te maken.

De krant sprak met drie mensen die kennis hebben van het gesprek. Trump zou hebben gevraagd om bewijs te vinden voor zijn ongefundeerde beweringen dat er fraude was gepleegd tijdens de verkiezingen. De toenmalige gouverneur van Arizona Doug Ducey, partijgenoot van Trump, ging daar niet in mee en bekrachtigde de overwinning van de Democraat Joe Biden.

Ducey had eerder gezegd dat hij inderdaad destijds gebeld heeft met Trump, maar wilde niet zeggen wat er besproken was. Ondanks dat hij het oneens was met de beweringen van Trump over de verkiezingsuitslag zou hij geen zin hebben gehad in een openlijke ruzie met de toenmalige president.

De beschuldigingen over Arizona doen sterk denken aan beweringen over Trump in Georgia. In een opname van een telefoongesprek met de minister die verantwoordelijk was voor de verkiezingen in Georgia is te horen dat Trump vraagt om genoeg stemmen te vinden om de verkiezingsnederlaag terug te draaien. De aanklager onderzoekt momenteel of Trump op ongelijke wijze druk heeft gezet op de minister.

Meer uit Buitenland

Japan houdt vast aan mannelijke troonopvolging

TOKYO (ANP) - De Japanse keizerstroon staat niet open voor vrouwen. Dat heeft premier Sanae Takaichi gezegd in het parlement. Ze verwees daarbij naar een oordeel van een expertpanel uit 2021 dat het "gepast" is de troonopvolging te beperken tot mannelijke nakomelingen.

14 minuten geleden
Nederlander claimt besmeuren Churchill-standbeeld Londen

LONDEN (ANP) - Een Nederlandse activist meldt het Winston Churchill-standbeeld nabij het Britse parlement in Londen te hebben besmeurd met spuitverf. De man, Olax Outis (38, een schuilnaam), claimt dat op Instagram. Eerder gooide hij een steen door de ruit van de Britse ambassade in Den Haag.

25 minuten geleden
Ambassade VS in Israël zegt personeel dat weg wil: ga dan vandaag

JERUZALEM (ANP) - Personeelsleden van de Amerikaanse ambassade in Jeruzalem mogen van de ambassadeur vertrekken in verband met de spanningen in de regio. Ambassadeur Mike Huckabee dringt er wel op aan dat mensen die liever weggaan uit Israël, dat beter vrijdag nog kunnen doen.

1 uur geleden
Iran: VS moeten buitensporige eisen laten vallen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran roept de VS opnieuw op zijn "buitensporige eisen" te laten vallen als het een deal met Teheran wil bereiken. Dat zegt buitenlandminister Abbas Araghchi. Afvaardigingen van de twee landen spraken elkaar donderdag in Genève, onder bemiddeling van Oman.

4 uur geleden
Lokaal bestand voor reparaties bij Oekraïense kerncentrale

MOSKOU (ANP/RTR) - Rond de kerncentrale in het Oekraïense Zaporizja is een bestand afgesproken, om kabels te kunnen repareren. De kerncentrale is al sinds kort na de inval in Oekraïne in 2022 in Russische handen.

4 uur geleden
Greens winnen in Labour-bolwerk, nieuwe klap voor Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse Labourpartij heeft een pijnlijke nederlaag geleden in Gorton and Denton, een kiesdistrict bij Manchester dat traditioneel een Labour-bolwerk is. De Green Party won de tussentijdse verkiezingen, terwijl Labour zelfs naar de derde plaats zakte, achter de radicaalrechtse partij Reform UK van Nigel Farage.

7 uur geleden
Pakistan verklaart "open oorlog" aan Afghaanse Taliban

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse minister van Defensie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag de "open oorlog" verklaard aan de Afghaanse Taliban-regering. De buurlanden voeren al dagen dodelijke aanvallen uit op elkaars grondgebied.

7 uur geleden