Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Trump wil zich ook in zwijggeldzaak op immuniteit beroepen

Krant: Trump wil zich ook in zwijggeldzaak op immuniteit beroepen

NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil de uitspraak van het Hooggerechtshof over de onschendbaarheid van de president aangrijpen om zijn recente veroordeling in New York teruggedraaid te krijgen. Zijn advocaten hebben al een schriftelijk verzoek naar de rechter gestuurd, zegt een ingewijde tegen The New York Times. Ze willen in eerste instantie dat het vaststellen van de strafmaat wordt uitgesteld.

Een jury in New York oordeelde dit jaar dat Trump schuldig is aan het vervalsen van zakelijke documenten na een zwijggeldbetaling aan een pornoster. Hij hoort zijn straf op 11 juli. De kwestie dateert uit de periode voordat Trump president werd, maar zijn advocaten zouden nu toch mogelijkheden zien om de veroordeling teruggedraaid te krijgen.

Hun schriftelijke verzoek is nog niet openbaar, maar ze gaan mogelijk betogen dat aanklagers bewijsmateriaal hebben gebruikt dat stamt uit de periode waarin Trump wel president was. Rechter Juan Merchan kan besluiten dat de kwestie in hoger beroep geregeld moet worden. De deadline voor het indienen van moties na de veroordeling verliep vorige maand.

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

4 uur geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

5 uur geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

6 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

8 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

9 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

9 uur geleden
Denemarken en Australiƫ naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australiƫ zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

11 uur geleden