Krant: Trump wil zich ook in zwijggeldzaak op immuniteit beroepen
NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil de uitspraak van het Hooggerechtshof over de onschendbaarheid van de president aangrijpen om zijn recente veroordeling in New York teruggedraaid te krijgen. Zijn advocaten hebben al een schriftelijk verzoek naar de rechter gestuurd, zegt een ingewijde tegen The New York Times. Ze willen in eerste instantie dat het vaststellen van de strafmaat wordt uitgesteld.
Een jury in New York oordeelde dit jaar dat Trump schuldig is aan het vervalsen van zakelijke documenten na een zwijggeldbetaling aan een pornoster. Hij hoort zijn straf op 11 juli. De kwestie dateert uit de periode voordat Trump president werd, maar zijn advocaten zouden nu toch mogelijkheden zien om de veroordeling teruggedraaid te krijgen.
Hun schriftelijke verzoek is nog niet openbaar, maar ze gaan mogelijk betogen dat aanklagers bewijsmateriaal hebben gebruikt dat stamt uit de periode waarin Trump wel president was. Rechter Juan Merchan kan besluiten dat de kwestie in hoger beroep geregeld moet worden. De deadline voor het indienen van moties na de veroordeling verliep vorige maand.
Meer uit Buitenland
TAIPEI (ANP/RTR) - De Taiwanese president Lai Ching-te heeft steun getoond voor Japan door te lunchen met sushi. Dat gebeurde nadat China had aangekondigd Japanse visproducten in de ban te doen vanwege een diplomatiek conflict over Taiwan.
55 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Israëlische uitzetting van tienduizenden Palestijnen uit drie vluchtelingenkampen op de Westelijke Jordaanoever begin 2025 komt neer op oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid, aldus Human Rights Watch. De organisatie roept op tot dringende internationale maatregelen om Israëlische functionarissen ter verantwoording te roepen en verdere misstanden te stoppen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft in een verklaring president Donald Trump verdedigd, nadat deze in twee incidenten verbaal hard had uitgehaald naar vrouwelijke verslaggevers van ABC News en Bloomberg.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meer dan een op de vijf kinderen in lage- en middeninkomenslanden, oftewel 417 miljoen kinderen, leeft ernstig onder de armoedegrens op gebieden die cruciaal zijn voor hun gezondheid, ontwikkeling en welzijn. Dat staat in een rapport dat VN-kinderorganisatie UNICEF naar aanleiding van Wereldkinderdag heeft gepubliceerd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft aangekondigd dat hij iets gaat doen om een einde te maken aan de gruwelen die in Soedan worden gepleegd. Hij zei dat niet lang na de ontvangst van de Saudische machthebber Mohammed bin Salman al-Saud in het Witte Huis. Hij wil met Arabische partners aan het werk. Trump noemde de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), Saudi-Arabië en Egypte.
11 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Ankara gepleit voor "een sterk en doelmatig leiderschap van de Verenigde Staten" om de oorlog te beëindigen. Hij zei dat na gesprekken met zijn Turkse ambtgenoot Recep Tayyip Erdogan over een eventuele hervatting van onderhandelingen met Rusland. Volgens Zelensky is het belangrijkste dat het bloedvergieten wordt gestopt en een duurzame vrede wordt bereikt "in samenspraak met onze partners" en een sterk en effectief Amerikaans leiderschap.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin ziet nog steeds geen goede voorbereiding voor een eventuele vruchtbare topontmoeting van de presidenten Donald Trump (VS) en Vladimir Poetin (Rusland) over het einde van de oorlog in Oekraïne. Het is een reactie op berichten over een 28-puntenplan van Trump voor de beëindiging van de vijandelijkheden aan het front.
13 uur geleden