Krant: Trump wil zich ook in zwijggeldzaak op immuniteit beroepen
NEW YORK (ANP) - Donald Trump wil de uitspraak van het Hooggerechtshof over de onschendbaarheid van de president aangrijpen om zijn recente veroordeling in New York teruggedraaid te krijgen. Zijn advocaten hebben al een schriftelijk verzoek naar de rechter gestuurd, zegt een ingewijde tegen The New York Times. Ze willen in eerste instantie dat het vaststellen van de strafmaat wordt uitgesteld.
Een jury in New York oordeelde dit jaar dat Trump schuldig is aan het vervalsen van zakelijke documenten na een zwijggeldbetaling aan een pornoster. Hij hoort zijn straf op 11 juli. De kwestie dateert uit de periode voordat Trump president werd, maar zijn advocaten zouden nu toch mogelijkheden zien om de veroordeling teruggedraaid te krijgen.
Hun schriftelijke verzoek is nog niet openbaar, maar ze gaan mogelijk betogen dat aanklagers bewijsmateriaal hebben gebruikt dat stamt uit de periode waarin Trump wel president was. Rechter Juan Merchan kan besluiten dat de kwestie in hoger beroep geregeld moet worden. De deadline voor het indienen van moties na de veroordeling verliep vorige maand.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/DPA) - Premier Pedro Sánchez heeft gezegd dat Spanje zich niet aansluit bij de door de Amerikaanse president Donald Trump opgerichte Vredesraad, een initiatief dat volgens critici de Verenigde Naties ondermijnt. "We stellen de uitnodiging op prijs, maar we wijzen deze af", zei Sánchez tegen verslaggevers na een EU-top in Brussel.
28 minuten geledenAIR FORCE ONE (ANP/RTR) - President Donald Trump zei donderdag dat de Verenigde Staten een "armada" onderweg hebben naar Iran, die hij hoopt "niet te hoeven gebruiken". Hij herhaalde zijn waarschuwingen aan Teheran om geen demonstranten te doden of het nucleaire programma te hervatten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er moet snel meer worden geïnvesteerd in de Arctische veiligheid en het Arctische gebied, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie na afloop van de extra top van EU-regeringsleiders. "We hebben collectief te weinig geïnvesteerd. Het is dus hoog tijd om de verantwoordelijkheid te nemen."
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie zal haar belangen en haar lidstaten blijven verdedigen tegen elke vorm van dwang, zei voorzitter van de EU-leiders António Costa na afloop van de extra top donderdag. "Zij heeft de macht en de middelen om dit te doen en zal dit doen wanneer nodig", benadrukte hij.
5 uur geledenAIR FORCE ONE (ANP/AFP) - Foto's van blauwe plekken op de hand van Donald Trump leidden onlangs tot hernieuwde speculaties over de gezondheid van de 79-jarige Amerikaanse president. Trump wuifde die aan boord van het presidentiële vliegtuig Air Force One weg: hij zou simpelweg zijn hand aan een tafel hebben gestoten.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De elektriciteitsvoorziening in Oekraïne kende donderdag de grootste problemen sinds de grootschalige stroomuitval in november 2022 door Russische aanvallen. De situatie blijft "uiterst moeilijk", aldus minister van Energie Denys Sjmyhal.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Volgens EU-buitenlandchef Kaja Kallas hebben de betrekkingen met de VS deze week een behoorlijke klap gekregen vanwege de situatie rondom Groenland. "En die onderlinge meningsverschillen komen vooral Rusland en China ten goede", zei ze voorafgaand aan overleg met de EU-leiders.
10 uur geleden