Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Trump wil protectionist Lighthizer weer als handelsman

Krant: Trump wil protectionist Lighthizer weer als handelsman

LONDEN (ANP) - Robert Lighthizer, die onder Donald Trump handelsgezant was toen de Verenigde Staten een handelsoorlog met China begonnen, is gevraagd deze functie opnieuw te bekleden nu de aankomend president zijn kabinet samenstelt. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

Volgens de krant wil Trump Lighthizer graag weer als handelsgezant, hoewel hij zelf lobbyde voor een andere positie zoals minister van Economische Zaken. Maar volgens ingewijden gaat die laatste functie waarschijnlijk naar Linda McMahon, zakenvrouw en voormalig directeur van worstelorganisatie World Wrestling Entertainment (WWE).

Lighthizer (77), die van oorsprong advocaat is, had ook interesse in de functie van minister van Financiën, weet de Financial Times. Die post gaat naar verwachting evenwel naar een financieel expert. Mogelijke kandidaten zouden hedgefondsmanagers Scott Bessent en John Paulson zijn.

Hoge invoertarieven

De mogelijke herbenoeming van Lighthizer, een fervente voorstander van een protectionistisch economisch beleid, maakt handelspartners van de VS volgens de krant waarschijnlijk nerveus. Trump heeft beloofd hoge invoertarieven in te stellen op alle importen, met name op Chinese goederen.

In een opiniestuk in de Financial Times, gepubliceerd vlak voor de Amerikaanse verkiezingen, noemde Lighthizer vrijhandel nog als de oorzaak van het verlies van Amerikaanse banen. Hij beoordeelde daarbij het Amerikaanse handelstekort als "alarmerend". "Geconfronteerd met een systeem dat ons land ernstig in de steek laat, heeft Trump besloten dat er actie moet worden ondernomen", schreef hij.

Het is wel nog onduidelijk of Lighthizer de functie zal accepteren. Hij reageerde tegenover de Financial Times niet op verzoeken om commentaar. Ook een woordvoerder van Trump gaf niet direct een reactie.

Meer uit Financieel

ASML wil assortiment uitbreiden, zegt hoge directeur

SAN JOSE (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML heeft ambitieuze plannen om zijn assortiment aan chipproductieapparatuur uit te breiden met verschillende nieuwe producten. Zo wil het concern meer profijt halen uit de snelgroeiende markt voor kunstmatige-intelligentiechips, heeft technologiedirecteur Marco Pieters van het Veldhovense bedrijf gezegd tegen persbureau Reuters.

18 minuten geleden
Nederlandse bedrijven scherp op personeel in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse bedrijven zijn scherp op de veiligheid van hun medewerkers in het Midden-Oosten vanwege de onrust daar. Baggeraar Boskalis heeft meerdere kantoren in de regio en vraagt het lokale personeel thuis te werken. Zo'n algehele richtlijn hebben ING en FrieslandCampina niet, maar zij noemen dit wel als mogelijkheid om de veiligheid te waarborgen.

39 minuten geleden
Gasprijs bijna 50 procent omhoog na lng-productiestop Qatar

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs op de toonaangevende gasbeurs in Amsterdam schoot maandagmiddag bijna 50 procent omhoog. Dat komt door het nieuws dat Qatar stopt met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen door Iran op Qatarese energiefaciliteiten. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

53 minuten geleden
Branchevereniging: drukte bij pomp valt mee na aanval Iran

BUNNIK (ANP) - De stijging van de olieprijzen na de aanval op Iran leidt vooralsnog niet tot grote drukte bij de Nederlandse tankstations. Dat zegt Erik de Vries, directeur van branchevereniging NOVE. Hij verwacht dat de brandstofprijzen aan de pomp omhoog zullen gaan, maar denkt dat het voorlopig om een verhoging van enkele centen per liter gaat.

1 uur geleden
Qatar stopt met productie lng door aanvallen Iran

DOHA (ANP/AFP) - Qatar stopt voorlopig met de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) vanwege de aanvallen op energiefaciliteiten door Iran. Qatar is een belangrijke leverancier van lng aan Europa.

1 uur geleden
Ondernemingskamer stelt twee onderzoekers aan in zaak Nexperia

AMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft twee onderzoekers aangesteld om het onderzoek naar Nexperia te starten. Dit is de nieuwste stap in het juridische geschil tussen het Europese management van de Nijmeegse chipmaker en zijn Chinese eigenaar Wingtech.

1 uur geleden
ING: eurozone kwetsbaarste regio bij langdurig conflict met Iran

AMSTERDAM (ANP) - De economie van de eurozone zal van alle grote economieën ter wereld het hardst worden getroffen door een langdurig conflict tussen de Verenigde Staten en Iran, meldt ING in een rapport. Dat komt volgens de economen van de bank doordat de eurolanden vrijwel al hun olie en een groot deel van het benodigde gas importeren.

2 uur geleden