Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: Trump wil protectionist Lighthizer weer als handelsman

Krant: Trump wil protectionist Lighthizer weer als handelsman

LONDEN (ANP) - Robert Lighthizer, die onder Donald Trump handelsgezant was toen de Verenigde Staten een handelsoorlog met China begonnen, is gevraagd deze functie opnieuw te bekleden nu de aankomend president zijn kabinet samenstelt. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

Volgens de krant wil Trump Lighthizer graag weer als handelsgezant, hoewel hij zelf lobbyde voor een andere positie zoals minister van Economische Zaken. Maar volgens ingewijden gaat die laatste functie waarschijnlijk naar Linda McMahon, zakenvrouw en voormalig directeur van worstelorganisatie World Wrestling Entertainment (WWE).

Lighthizer (77), die van oorsprong advocaat is, had ook interesse in de functie van minister van Financiën, weet de Financial Times. Die post gaat naar verwachting evenwel naar een financieel expert. Mogelijke kandidaten zouden hedgefondsmanagers Scott Bessent en John Paulson zijn.

Hoge invoertarieven

De mogelijke herbenoeming van Lighthizer, een fervente voorstander van een protectionistisch economisch beleid, maakt handelspartners van de VS volgens de krant waarschijnlijk nerveus. Trump heeft beloofd hoge invoertarieven in te stellen op alle importen, met name op Chinese goederen.

In een opiniestuk in de Financial Times, gepubliceerd vlak voor de Amerikaanse verkiezingen, noemde Lighthizer vrijhandel nog als de oorzaak van het verlies van Amerikaanse banen. Hij beoordeelde daarbij het Amerikaanse handelstekort als "alarmerend". "Geconfronteerd met een systeem dat ons land ernstig in de steek laat, heeft Trump besloten dat er actie moet worden ondernomen", schreef hij.

Het is wel nog onduidelijk of Lighthizer de functie zal accepteren. Hij reageerde tegenover de Financial Times niet op verzoeken om commentaar. Ook een woordvoerder van Trump gaf niet direct een reactie.

Meer uit Financieel

Onderzoeker: grootste stijging lng-export in 2025 in 3 jaar tijd

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.

8 minuten geleden
Meta koopt in China opgericht AI-bedrijf Manus

SINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.

13 minuten geleden
Oliebollenverkoop profiteert van droge en koude jaarwisseling

DEN HAAG (ANP) - Bakkers rekenen op een iets betere oliebollenverkoop rond de jaarwisseling door het verwachte koude en droge weer. Volgens Bakker Van Maanen, met tientallen vestigingen in Nederland, kunnen gunstige weersomstandigheden zorgen voor wel 15 tot 20 procent meer verkopen. De wat kleinere keten Meesterbakker Voskamp denkt dat het weer vooral de kwaliteit van de oliebol ten goede komt, omdat die bij droog weer knapperiger blijft dan bij regenachtige omstandigheden.

1 uur geleden
Lichte daling verkoopprijzen Nederlandse industrie

DEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in november licht gedaald, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 0,3 procent lager dan in dezelfde maand vorig jaar. In oktober waren de prijzen gelijk aan die van een jaar eerder.

1 uur geleden
Wall Street eindigt eerste dag van laatste week van 2025 lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag licht lager gesloten. Beleggers deden het rustig aan tijdens het begin van de laatste week van 2025. Onder andere techaandelen eindigden in de min.

9 uur geleden
Reuters: sojahandelaren willen uit ontbossingsakkoord stappen

SÃO PAULO (ANP/RTR) - Een aantal grote sojahandelaren wil een overeenkomst uit 2006 verbreken die ontbossing van het Amazone-regenwoud tegengaat. Dit melden twee ingewijden aan persbureau Reuters. De beslissing heeft volgens hen te maken met Braziliaanse belastingvoordelen die in januari worden ingetrokken.

12 uur geleden
Uitzendconcern Randstad grootste winnaar in groene AEX-index

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index heeft de eerste handelsdag na de kerstonderbreking met winst afgesloten. Uitzendconcern Randstad was met een plus van 4 procent de overtuigende koploper in de hoofdgraadmeter, die 0,5 procent hoger sloot op 946,16 punten.

13 uur geleden