Krant: Trump nam ook vertrouwelijke documenten mee naar resort
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump nam vanuit het Witte Huis ook documenten met de classificatie "topgeheim" mee naar zijn resort in Florida, melden twee ingewijden aan The Washington Post. Het roept volgens de Amerikaanse krant vragen op over waarom het papierwerk buiten het Witte Huis werd aangetroffen.
Het is volgens The Washington Post onduidelijk hoeveel van de gevonden documenten in het resort Mar-a-Lago van de oud-president precies geclassificeerd waren. Eerder onthulde de krant dat het ministerie van Justitie een onderzoek heeft ingesteld nadat archiefmedewerkers vorige maand vijftien dozen met papierwerk hadden veiliggesteld in Mar-a-Lago. Dat terwijl Trump na zijn ambtstermijn geen officiële documenten meer in zijn bezit mocht hebben.
The Washington Post schrijft dat de classificatie topgeheim alleen wordt toegepast bij documenten die "uitzonderlijk ernstige schade aan de nationale veiligheid toe kunnen brengen als deze ongeoorloofd openbaar worden gemaakt". Een woordvoerder van het ministerie van Justitie wil tegen de krant niets zeggen over het ingestelde onderzoek. Een woordvoerder van Trump verwijt de anonieme bronnen "nepnieuws te verspreiden". Volgens hem is er slechts sprake van een "routinematig proces".
Het is volgens experts niet duidelijk wat de gevolgen voor Trump zullen zijn als wordt vastgesteld dat hij inderdaad incorrect is omgegaan met de documenten, omdat nog geen enkele ex-president daarvoor is vervolgd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Republikeinse senator John Curtis heeft opgeroepen tot een onderzoek naar de vraag of de familie van de Amerikaanse president Donald Trump profiteert van zijn ambtstermijn. Volgens Curtis bestaat onder het publiek de indruk dat familieleden hun positie uitbuiten, wat het vertrouwen in de overheid ondermijnt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hackersgroep ShinyHunters zegt ingebroken te hebben in de systemen van de FBI en daarbij gegevens van personeel buitgemaakt te hebben. De claim staat op een website van de organisatie op het dark web.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat landen meer moeten doen om de wereld vooruit te helpen. Hij liet zich in een toespraak voor de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties onder meer kritisch uit over de manier waarop wordt omgegaan met de Palestijnen. Landen zijn volgens Macron te laks.
8 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Amerikaanse functionarissen hebben gesproken met een afvaardiging van Iran, heeft president Donald Trump gezegd. "De ontmoeting duurde drie uur", aldus Trump. Het overleg zou "heel goed" zijn verlopen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid tot een nieuwe ontmoeting met de Verenigde Staten om een einde te maken aan de oorlog in Oekraïne, zei Donald Trump dinsdag. De Amerikaanse president sprak de pers toe na een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in de marge van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij journalisten van drie nieuwsmedia "waarschijnlijk" weer toelaat tot het Witte Huis als de rechter daartoe besluit. Trump weert de media, omdat hij het niet eens is met de inhoud van hun berichtgeving. De media vechten dat aan en zeggen dat de vrije meningsuiting in gevaar is.
10 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het Grondwettelijke Hof in Spanje heeft zijn steun uitgesproken voor het opnemen van verduistering onder een amnestie. Hierdoor kan mogelijk de voormalige Catalaanse separatistenleider Carles Puigdemont terugkeren. Hij bevindt zich momenteel in ballingschap.
11 uur geleden