Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: training Oekraïense F16-piloten pas volgende zomer klaar

Krant: training Oekraïense F16-piloten pas volgende zomer klaar

WASHINGTON (ANP) - Een eerste groep van zes Oekraïense vliegers heeft de opleiding tot piloot van de door de VS geproduceerde F16-gevechtsvliegtuigen vermoedelijk pas in de zomer van volgend jaar volledig afgerond. Dat hebben hooggeplaatste Oekraïense regeringsmedewerkers en militaire functionarissen tegen The Washington Post gezegd.

De Amerikaanse president Joe Biden weigerde lang in te gaan op het verzoek van Oekraïne om F16's te leveren. De Oekraïense legertop stelde dat Kyiv zonder geavanceerde gevechtsvliegtuigen als de F16 de strijd in de lucht met Rusland niet kan winnen. In mei ging Biden alsnog akkoord met het opleiden van Oekraïense piloten voor F16-straaljagers.

Het Nederlandse ministerie van Defensie meldde in juni dat Nederland en verschillende Europese landen zo snel mogelijk wilden beginnen met het trainen van Oekraïense piloten met de F16 en dat er een trainingscentrum wordt opgezet in een land in Oost-Europa.

Volgens The Washington Post kost het opzetten van een trainingsprogramma vanwege de complexiteit meer tijd dan gedacht. Ook zou het voor Oekraïne moeilijk zijn de meest geschikte piloten aan te wijzen. Het besturen van een F16 is ingewikkeld.

Meer uit Buitenland

Syrisch leger rukt verder op in Koerdisch gebied

TABQA (ANP/AFP) - Het Syrische leger is verder opgerukt in het noorden van het land. Daardoor hebben ze nu gebieden in handen die lange tijd gecontroleerd werden door de Koerden.

22 minuten geleden
Israëlische premier keert zich tegen beoogde raad voor Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zich kritisch uitgelaten over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor internationale raden die een Palestijns overgangsbestuur in de Gazastrook moeten controleren of bijstaan.

4 uur geleden
Trump nodigt presidenten uit voor toezicht Gaza

ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.

7 uur geleden
Vier doden en zeker 18 gewonden bij ernstig ongeval in Paramaribo

PARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.

8 uur geleden
Zittende president Museveni wint verkiezingen Oeganda

KAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.

8 uur geleden
Oud-ECB-president Mario Draghi ontvangt prestigieuze Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".

8 uur geleden
Betoging voor stadhuis Kopenhagen tegen aanspraak VS op Groenland

KOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.

9 uur geleden