Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: training Oekraïense F16-piloten pas volgende zomer klaar

Krant: training Oekraïense F16-piloten pas volgende zomer klaar

WASHINGTON (ANP) - Een eerste groep van zes Oekraïense vliegers heeft de opleiding tot piloot van de door de VS geproduceerde F16-gevechtsvliegtuigen vermoedelijk pas in de zomer van volgend jaar volledig afgerond. Dat hebben hooggeplaatste Oekraïense regeringsmedewerkers en militaire functionarissen tegen The Washington Post gezegd.

De Amerikaanse president Joe Biden weigerde lang in te gaan op het verzoek van Oekraïne om F16's te leveren. De Oekraïense legertop stelde dat Kyiv zonder geavanceerde gevechtsvliegtuigen als de F16 de strijd in de lucht met Rusland niet kan winnen. In mei ging Biden alsnog akkoord met het opleiden van Oekraïense piloten voor F16-straaljagers.

Het Nederlandse ministerie van Defensie meldde in juni dat Nederland en verschillende Europese landen zo snel mogelijk wilden beginnen met het trainen van Oekraïense piloten met de F16 en dat er een trainingscentrum wordt opgezet in een land in Oost-Europa.

Volgens The Washington Post kost het opzetten van een trainingsprogramma vanwege de complexiteit meer tijd dan gedacht. Ook zou het voor Oekraïne moeilijk zijn de meest geschikte piloten aan te wijzen. Het besturen van een F16 is ingewikkeld.

Meer uit Buitenland

WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

39 minuten geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

2 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

3 uur geleden
Trump erkent dat hij verhit gesprek voerde met Netanyahu

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.

4 uur geleden
Veel doden bij hotelbrand in New Delhi

NEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.

5 uur geleden
Zeker zes doden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.

5 uur geleden
Rutte en NAVO-landen houden eerste NAVO-Oekraïne-raad in Kyiv

KYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.

7 uur geleden