Krant: training Oekraïense F16-piloten pas volgende zomer klaar
WASHINGTON (ANP) - Een eerste groep van zes Oekraïense vliegers heeft de opleiding tot piloot van de door de VS geproduceerde F16-gevechtsvliegtuigen vermoedelijk pas in de zomer van volgend jaar volledig afgerond. Dat hebben hooggeplaatste Oekraïense regeringsmedewerkers en militaire functionarissen tegen The Washington Post gezegd.
De Amerikaanse president Joe Biden weigerde lang in te gaan op het verzoek van Oekraïne om F16's te leveren. De Oekraïense legertop stelde dat Kyiv zonder geavanceerde gevechtsvliegtuigen als de F16 de strijd in de lucht met Rusland niet kan winnen. In mei ging Biden alsnog akkoord met het opleiden van Oekraïense piloten voor F16-straaljagers.
Het Nederlandse ministerie van Defensie meldde in juni dat Nederland en verschillende Europese landen zo snel mogelijk wilden beginnen met het trainen van Oekraïense piloten met de F16 en dat er een trainingscentrum wordt opgezet in een land in Oost-Europa.
Volgens The Washington Post kost het opzetten van een trainingsprogramma vanwege de complexiteit meer tijd dan gedacht. Ook zou het voor Oekraïne moeilijk zijn de meest geschikte piloten aan te wijzen. Het besturen van een F16 is ingewikkeld.
Meer uit Buitenland
De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Interim-president van Venezuela Delcy Rodriguez heeft zaterdag opgeroepen tot gesprekken met de oppositie om tot 'akkoorden' voor vrede te komen. Ze deed de uitspraken drie weken nadat de Verenigde Staten president Nicolas Maduro afzetten, gevangennamen en naar een Amerikaanse gevangenis brachten.
3 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - De stad Minneapolis zal een verzoek bij de rechter indienen voor een tijdelijk straatverbod om de inzet van federale agenten in de stad te stoppen. Dat heeft burgemeester Jacob Frey zaterdag gezegd op een persconferentie, bericht CNN. Het plan volgt op het doodschieten van een man door een agent van de US Border Patrol, de Amerikaanse grenspolitie, in de stad op zaterdag.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij volgende maand niet naar de Super Bowl, de finale van het American footballseizoen, in Santa Clara gaat. Daarnaast haalt hij opnieuw uit naar de artiesten die optreden rondom het grootste sportevenement van de Verenigde Staten.
5 uur geledenQAMISHLI (ANP/RTR) - Een vierdaags staakt-het-vuren tussen de Syrische regering en Koerdische strijdkrachten is met vijftien dagen verlengd. Dat bevestigen beide partijen nadat ingewijden eerder al een akkoord hadden gemeld.
5 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, wil dat zijn staat het onderzoek leidt naar de dodelijke schietpartij in Minneapolis van zaterdag. Hij vertrouwt het onderzoek niet toe aan de federale overheid.
6 uur geleden