Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: TotalEnergies levert vliegtuigbrandstof aan leger Rusland

Krant: TotalEnergies levert vliegtuigbrandstof aan leger Rusland

PARIJS (ANP/RTR) - Het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies is betrokken bij de levering van vliegtuigbrandstof die mogelijk door het Russische leger in Oekraïne is gebruikt. Dat meldt de Franse krant Le Monde. Onderzoek van de krant en activistengroep Global Witness toont aan dat de vliegtuigbrandstof werd geproduceerd uit gascondensaat dat werd geleverd door Terneftegaz, waarin TotalEnergies een belang heeft van 49 procent.

In een reactie zei TotalEnergies dat het geen Russische infrastructuur exploiteert die aan het Russische leger levert, maar erkende wel zijn participatie in Terneftegaz. Volgens de Franse energieproducent wordt echter al het door Terneftegaz geproduceerde gascondensaat, een restproduct van gaswinning, aan zijn Russische partner Novatek geleverd. Novatek, de grootste onafhankelijke producent van aardgas in Rusland, is samen met TotalEnergies eigenaar van Terneftegaz. TotalEnergies heeft daarnaast een belang van bijna 20 procent in Novatek.

Le Monde wist de levering te traceren van het Termokarstovoje-gasveld in Siberië tot twee militaire luchtbases, namelijk Morozovskaja en Maltsjevo. Volgens Amnesty International en andere mensenrechtenorganisaties zijn die twee bases gebruikt om doelen in Oekraïne aan te vallen, waaronder de zwaar getroffen havenstad Marioepol.

TotalEnergies heeft in het Westen al veel kritiek gekregen omdat het andere westerse energiebedrijven als Shell en BP niet volgde in hun toezeggingen om Russische activiteiten af te stoten. In de verklaring veroordeelde het bedrijf wel opnieuw de Russische militaire agressie tegen Oekraïne.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit met verlies, olieprijzen hoger door onrust Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street volgden de ontwikkelingen rond een mogelijke Amerikaanse aanval op Iran. De olieprijzen gingen verder omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. Daarnaast kwamen er weer veel bedrijfsresultaten, waaronder van grote bedrijven als Walmart en Deere.

5 uur geleden
Bedrijf Peter Mandelson op omvallen door Epstein-schandaal

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het consultancybedrijf Global Counsel, dat mede is opgericht door de voormalige Britse ambassadeur in de VS Peter Mandelson, staat op omvallen vanwege het schandaal rond zedendelinquent Jeffrey Epstein. Mogelijk kan vrijdag al faillissement worden aangevraagd, omdat klanten massaal vertrekken bij het adviesbedrijf.

7 uur geleden
MOTORbeurs mikt op 100.000 bezoekers, hoogste aantal in 15 jaar

UTRECHT (ANP) - Dat motorrijden in Nederland steeds populairder wordt, bleek donderdag overduidelijk tijdens de opening van de MOTORbeurs in Utrecht. Binnen enkele uren stroomden de hallen van de Jaarbeurs Utrecht volledig vol met motorliefhebbers. "We hopen op meer dan 100.000 bezoekers", zei Frits van Bruggen, voorzitter van RAI Vereniging. Dat zou het hoogste bezoekersaantal in vijftien jaar zijn.

9 uur geleden
Amazon haalt Walmart in als bedrijf met grootste omzet ter wereld

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon heeft supermarktketen Walmart ingehaald als het grootste bedrijf ter wereld als het gaat om omzet. Het Amerikaanse techconcern is sinds de oprichting in 1994 uitgegroeid tot de grootste onlineretailer wereldwijd en is dominant op het gebied van cloudcomputing, waarin Walmart niet concurreert.

9 uur geleden
Drukke cijferdag op Damrak, koerssprong voor Air France-KLM

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam hadden donderdag een drukke dag met veel bedrijfsresultaten, onder meer van Air France-KLM, Aegon en Besi. Daarbij vielen de resultaten van Air France-KLM duidelijk in de smaak, want de Frans-Nederlandse luchtvaartcombinatie was een uitblinker in de MidKap met een koerssprong van bijna 12 procent.

9 uur geleden
Recordaantal buitenlandse toeristen in Frankrijk in 2025

PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk heeft vorig jaar een recordaantal buitenlandse toeristen verwelkomd. Volgens het Franse ministerie van Economische Zaken ging het om 102 miljoen internationale bezoekers. Dat waren er 100 miljoen in 2024.

11 uur geleden
Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in platform Herbalife

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - De wereldberoemde Portugese voetballer Cristiano Ronaldo investeert miljoenen in een digitaal platform van de maker van dieetproducten Herbalife. De voormalige beste voetballer van de wereld krijgt daarmee een belang van 10 procent in Pro2col, dat via gebruiksgegevens een "welzijnsplan op maat" maakt.

11 uur geleden