Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: topman UniCredit sluit overnamebod op Commerzbank uit

Krant: topman UniCredit sluit overnamebod op Commerzbank uit

MILAAN (ANP/RTR) - Topman Andrea Orcel van de Italiaanse bank UniCredit heeft een overnamebod op de Duitse branchegenoot Commerzbank uitgesloten, omdat een dergelijke stap een "agressieve zet" zou zijn. Dat zei Orcel in een interview met het Italiaanse dagblad Il Messaggero.

Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank. De helft van dat belang werd gekocht van de Duitse overheid. UniCredit is daarmee na de Duitse overheid de grootste aandeelhouder in Commerzbank. Dat wakkerde de speculatie aan op een volledige overname van de op een na grootste bank van Duitsland door UniCredit.

Orcel verklaarde verder "geen haast" te hebben om het huidige belang in Commerzbank uit te breiden en dat de Duitse overheid haar aandelen aan UniCredit had verkocht, omdat de Italiaanse bank een "betrouwbare en geschikte investeerder" was.

De topman van de Italiaanse bank zei eerder wel te willen praten met Commerzbank over een mogelijk volledige overname. Commerzbank gaf echter aan zelfstandig te willen blijven, maar was wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging. De grote Duitse vakbond Verdi riep daarnaast op om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.

Meer uit Financieel

Vakbonden dreigen met acties om nullijn voor rijksambtenaren

DEN HAAG (ANP) - De vakbonden FNV en CNV hebben een ultimatum gesteld aan het demissionaire kabinet omdat rijksambtenaren volgend jaar geen loonsverhoging krijgen. De bonden willen dat de nullijn voor dinsdag 13 januari van tafel is, anders "volgen acties".

23 minuten geleden
China legt EU-varkensvlees definitief heffingen op, Vion geraakt

BEIJING (ANP/AFP) - China stelt definitief importheffingen in op Europees varkensvlees. Onder andere de Brabantse vleesverwerker Vion krijgt met de tarieven te maken. Volgens Beijing dumpen Europese exporteurs goedkoop varkensvlees op de Chinese markt, wat bedrijven in eigen land zou schaden. China opende een dumpingonderzoek naar varkensvlees nadat de Europese Unie importheffingen had ingevoerd op elektrische auto's.

3 uur geleden
Werkenden zien nettoloon volgend jaar stijgen

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Het nettoloon van werkenden gaat volgend jaar omhoog doordat belastingmaatregelen voordelig uitpakken. Dat meldt hr- en salarisdienstverlener ADP na berekeningen. Een werknemer met een modaal brutosalaris van 3704 euro per maand gaat er hierdoor in januari 26 euro netto op vooruit.

4 uur geleden
AEX-index begint lager in afwachting banencijfers VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers namen geen risico voorafgaand aan de Amerikaanse banencijfers over november en oktober. De publicatie van het banenrapport over oktober was uitgesteld door de shutdown van de Amerikaanse overheid. De werkgelegenheid in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve.

4 uur geleden
Busbedrijf Ebusco waarschuwt: financiën nog altijd krap

DEURNE (ANP) - De financiën van de Brabantse fabrikant van elektrische bussen Ebusco zijn nog altijd krap. Met die waarschuwing komt het bedrijf voorafgaand aan de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders. Ebusco kampt al een tijd met financiële problemen en kreeg eerder deze maand 5,1 miljoen euro aan overbruggingskrediet van aandeelhouders.

5 uur geleden
Magnum zet voorzitter Mittal van Ben & Jerry's af, meldt FT

LONDEN (ANP) - The Magnum Ice Cream Company heeft de voorzitter van de raad van bestuur van dochteronderneming Ben & Jerry's afgezet, meldt de Financial Times op basis van bronnen. De afgesplitste ijsdivisie van Unilever, die vorige week een beursnotering kreeg in Amsterdam, zou voorzitter Anuradha Mittal van Ben & Jerry's hebben laten weten dat ze per direct weg moet na een extern onderzoek.

5 uur geleden
ING: kwart bestuurders overtuigd dat AI banen gaat vervangen

AMSTERDAM (ANP) - Steeds meer bestuurders van grote Nederlandse bedrijven verwachten dat kunstmatige intelligentie (AI) banen gaat vervangen. Een kwart denkt nu dat dit zeker zal gebeuren, waar dat de afgelopen twee jaren nog 19 en 6 procent was. Dat komt naar voren uit onderzoek van ING onder 261 topbestuurders.

5 uur geleden