Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: topman UniCredit sluit overnamebod op Commerzbank uit

Krant: topman UniCredit sluit overnamebod op Commerzbank uit

MILAAN (ANP/RTR) - Topman Andrea Orcel van de Italiaanse bank UniCredit heeft een overnamebod op de Duitse branchegenoot Commerzbank uitgesloten, omdat een dergelijke stap een "agressieve zet" zou zijn. Dat zei Orcel in een interview met het Italiaanse dagblad Il Messaggero.

Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank. De helft van dat belang werd gekocht van de Duitse overheid. UniCredit is daarmee na de Duitse overheid de grootste aandeelhouder in Commerzbank. Dat wakkerde de speculatie aan op een volledige overname van de op een na grootste bank van Duitsland door UniCredit.

Orcel verklaarde verder "geen haast" te hebben om het huidige belang in Commerzbank uit te breiden en dat de Duitse overheid haar aandelen aan UniCredit had verkocht, omdat de Italiaanse bank een "betrouwbare en geschikte investeerder" was.

De topman van de Italiaanse bank zei eerder wel te willen praten met Commerzbank over een mogelijk volledige overname. Commerzbank gaf echter aan zelfstandig te willen blijven, maar was wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging. De grote Duitse vakbond Verdi riep daarnaast op om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.

Meer uit Financieel

Reisbranche: dagelijks overleg met ministerie over Midden-Oosten

LEUSDEN (ANP) - De koepelorganisatie voor reisorganisaties ANVR houdt dagelijks overleg met het ministerie van Buitenlandse Zaken over mogelijkheden om in het Midden-Oosten gestrande reizigers naar Nederland te halen. Als zich mogelijkheden voordoen om mensen te repatriƫren, moeten ze razendsnel handelen, legt een woordvoerster uit.

4 minuten geleden
Odido-klanten zonder mobiel internet door stroomstoring Stedin

ROTTERDAM (ANP) - Klanten van Odido in grote delen van Zuid-Holland en de provincie Utrecht hebben dinsdagochtend mogelijk geen mobiel internet door een storing bij netbeheerder Stedin. Meldingen komen onder meer uit Den Haag, Rotterdam en Utrecht. Maar ook buiten de regio waar Stedin het stroomnet beheert, komen er op Allestoringen.nl meldingen binnen.

13 minuten geleden
AEX zakt door aanhoudende oorlog tegen Iran, olie opnieuw duurder

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag verder weggezakt. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israƫl tegen Iran. De prijzen van olie en gas gingen door de onrust verder omhoog. Philip Lane, hoofdeconoom van de Europese Centrale Bank (ECB), waarschuwde in een interview met zakenkrant Financial Times dat een langdurige oorlog in het Midden-Oosten een forse stijging van de inflatie in de eurozone kan veroorzaken en de economische groei kan afremmen.

1 uur geleden
Air France vliegt tot en met donderdag niet op het Midden-Oosten

PARIJS (ANP/RTR) - Door het conflict in het Midden-Oosten heeft ook Air France besloten voorlopig niet op het gebied te vliegen. De luchtvaartmaatschappij heeft minstens tot en met donderdag 5 maart alle vluchten van en naar Tel Aviv, Beiroet, Dubai en Riyad geschrapt.

1 uur geleden
Europese gasprijs opnieuw flink omhoog door onrust Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De Europese gasprijs ging dinsdagochtend op de toonaangevende Amsterdamse gasbeurs opnieuw flink omhoog door de onrust in het Midden-Oosten. De prijs steeg met 30 procent tot 58 euro per megawattuur.

1 uur geleden
Beurzen Japan en Zuid-Korea hard omlaag door onrust Midden-Oosten

TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn dinsdag hard omlaaggegaan door de aanhoudende onrust in het Midden-Oosten. De Nikkei in Tokio zakte verder weg en verloor ruim 3 procent na de verliesbeurt een dag eerder. In Seoul, waar beleggers terugkeerden na een lang weekend, kelderde de Kospi meer dan 7 procent.

1 uur geleden
TUI-baas denkt dat ophalen gestrande klanten enkele dagen duurt

HANNOVER (ANP/DPA) - De topman van TUI rekent erop dat het enkele dagen duurt voordat klanten van het Duitse reisconcern die vastzitten in het Midden-Oosten zijn teruggebracht. Dat zei bestuursvoorzitter Sebastian Ebel in gesprek met nieuwszender n-tv. Het plan is om reizigers met partnermaatschappijen als Emirates, Qatar Airways en Etihad naar Duitsland te halen.

1 uur geleden