Krant: topman UniCredit sluit overnamebod op Commerzbank uit
MILAAN (ANP/RTR) - Topman Andrea Orcel van de Italiaanse bank UniCredit heeft een overnamebod op de Duitse branchegenoot Commerzbank uitgesloten, omdat een dergelijke stap een "agressieve zet" zou zijn. Dat zei Orcel in een interview met het Italiaanse dagblad Il Messaggero.
Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank. De helft van dat belang werd gekocht van de Duitse overheid. UniCredit is daarmee na de Duitse overheid de grootste aandeelhouder in Commerzbank. Dat wakkerde de speculatie aan op een volledige overname van de op een na grootste bank van Duitsland door UniCredit.
Orcel verklaarde verder "geen haast" te hebben om het huidige belang in Commerzbank uit te breiden en dat de Duitse overheid haar aandelen aan UniCredit had verkocht, omdat de Italiaanse bank een "betrouwbare en geschikte investeerder" was.
De topman van de Italiaanse bank zei eerder wel te willen praten met Commerzbank over een mogelijk volledige overname. Commerzbank gaf echter aan zelfstandig te willen blijven, maar was wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging. De grote Duitse vakbond Verdi riep daarnaast op om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.
18 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.
18 uur geleden