Krant: topman UniCredit sluit overnamebod op Commerzbank uit
MILAAN (ANP/RTR) - Topman Andrea Orcel van de Italiaanse bank UniCredit heeft een overnamebod op de Duitse branchegenoot Commerzbank uitgesloten, omdat een dergelijke stap een "agressieve zet" zou zijn. Dat zei Orcel in een interview met het Italiaanse dagblad Il Messaggero.
Vorige week werd bekend dat UniCredit een belang van 9 procent heeft genomen in Commerzbank. De helft van dat belang werd gekocht van de Duitse overheid. UniCredit is daarmee na de Duitse overheid de grootste aandeelhouder in Commerzbank. Dat wakkerde de speculatie aan op een volledige overname van de op een na grootste bank van Duitsland door UniCredit.
Orcel verklaarde verder "geen haast" te hebben om het huidige belang in Commerzbank uit te breiden en dat de Duitse overheid haar aandelen aan UniCredit had verkocht, omdat de Italiaanse bank een "betrouwbare en geschikte investeerder" was.
De topman van de Italiaanse bank zei eerder wel te willen praten met Commerzbank over een mogelijk volledige overname. Commerzbank gaf echter aan zelfstandig te willen blijven, maar was wel verplicht te praten met UniCredit over een eventuele overnamepoging. De grote Duitse vakbond Verdi riep daarnaast op om een eventuele overname van Commerzbank tegen te houden uit angst voor omvangrijk banenverlies na inlijving door UniCredit.
Meer uit Financieel
DOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft 6,5 miljoen euro aan financiering ontvangen van ING en wil daarmee onder meer de Duitse markt betreden. Ook plant het Nederlandse bedrijf een uitbreiding in België en wil het in Nederland een tweede winkel openen in grote steden waar het al aanwezig is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Aandelen van Meta Platforms waren woensdag in trek onder beleggers op Wall Street. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram is begonnen met de verkoop van de eerste consumentenabonnementen voor zijn Meta AI-chatbot. Dat wordt gezien als een belangrijke stap in het opbouwen van een businessmodel dat de honderden miljarden dollars aan investeringen in kunstmatige intelligentie moet compenseren.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Oprichter Ed Bindels van Apple-keten Amac doet een stap terug. Hij is niet langer topman van de Nederlandse verkoper van Apple-producten, maar gaat bij het bedrijf verder als voorzitter van de raad van commissarissen. Volgens Amac was de topfunctie voor Bindels niet meer te combineren met zijn werkzaamheden bij de door hem opgezette horecagelegenheid Liemès en het recent geopende Apple Museum.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten zijn "teleurgesteld" dat Nederland de verkoop tegenhoudt van het bedrijf achter DigiD aan een Amerikaanse onderneming. De VS en Nederland hadden eruit kunnen komen, meent de Amerikaanse ambassade.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verfconcern AkzoNobel was woensdag de grote winnaar op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel 19,5 procent hoger nadat bekend was geworden dat AkzoNobel begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams had afgewezen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) grijpt in bij energieleverancier Kikker Energie. Uit onderzoek van de toezichthouder komt naar voren dat het bedrijf zich niet houdt aan de vergunningsvoorwaarden. Kikker krijgt de tijd om verbeteringen door te voeren. Als het bedrijf dat niet doet, kan de ACM in het uiterste geval de vergunning intrekken.
8 uur geleden