Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: SpaceX sluit deal voor lancering ESA-satellieten

Krant: SpaceX sluit deal voor lancering ESA-satellieten

PARIJS (ANP/RTR) - SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een deal gesloten om vier Europese satellieten te lanceren. Daarmee vergroot het bedrijf de invloed in Europa, meldt zakenkrant The Wall Street Journal.

Het Amerikaanse ruimtevaartconcern tekende de overeenkomst met de Europese ruimtevaartorganisatie ESA voor de lancering van vier raketten met satellieten voor het Europese navigatienetwerk Galileo, een tegenhanger van het Amerikaanse GPS. De Europese Commissie en de lidstaten moeten hun goedkeuring nog verlenen voor de deal.

De Europese Unie is terughoudend met het gebruiken van SpaceX voor Galileo-satellieten, omdat de Europese overheid niet afhankelijk wil zijn van een Amerikaans bedrijf dat vanaf Amerikaans grondgebied belangrijke infrastructuur de ruimte instuurt. Maar volgens overheidsbeambten heeft de EU geen andere keuze op dit moment, omdat er vertraging zit in de levering van Ariane-raketten en er besloten is om geen Russische raketten te gebruiken vanwege de oorlog in Oekraïne.

De satellieten worden gelanceerd op de raket Falcon 9 van SpaceX vanuit de Verenigde Staten, volgens Javier Benedicto van de ESA. Het is de eerste keer in vijftien jaar dat Galileo-satellieten gelanceerd worden van buiten Europees grondgebied. Normaal gesproken worden de raketten gelanceerd vanaf Frans-Guyana.

Meer uit Financieel

Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

23 minuten geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

3 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

4 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

5 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

23 uur geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden
Toezichthouder grijpt in bij DB om slechte planning werkzaamheden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse spoorwegtoezichthouder grijpt in bij Deutsche Bahn om een belabberde planning van spoorwerkzaamheden, waardoor treindienstregelingen verstoord raken. In de zomer informeerde Deutsche Bahn andere spoorvervoerders slechts op tijd over 62 procent van de werkzaamheden, een aandeel dat in de late herfst daalde naar 55 procent.

1 dag geleden