Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Krant: SpaceX sluit deal voor lancering ESA-satellieten

Krant: SpaceX sluit deal voor lancering ESA-satellieten

PARIJS (ANP/RTR) - SpaceX, het ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een deal gesloten om vier Europese satellieten te lanceren. Daarmee vergroot het bedrijf de invloed in Europa, meldt zakenkrant The Wall Street Journal.

Het Amerikaanse ruimtevaartconcern tekende de overeenkomst met de Europese ruimtevaartorganisatie ESA voor de lancering van vier raketten met satellieten voor het Europese navigatienetwerk Galileo, een tegenhanger van het Amerikaanse GPS. De Europese Commissie en de lidstaten moeten hun goedkeuring nog verlenen voor de deal.

De Europese Unie is terughoudend met het gebruiken van SpaceX voor Galileo-satellieten, omdat de Europese overheid niet afhankelijk wil zijn van een Amerikaans bedrijf dat vanaf Amerikaans grondgebied belangrijke infrastructuur de ruimte instuurt. Maar volgens overheidsbeambten heeft de EU geen andere keuze op dit moment, omdat er vertraging zit in de levering van Ariane-raketten en er besloten is om geen Russische raketten te gebruiken vanwege de oorlog in Oekraïne.

De satellieten worden gelanceerd op de raket Falcon 9 van SpaceX vanuit de Verenigde Staten, volgens Javier Benedicto van de ESA. Het is de eerste keer in vijftien jaar dat Galileo-satellieten gelanceerd worden van buiten Europees grondgebied. Normaal gesproken worden de raketten gelanceerd vanaf Frans-Guyana.

Meer uit Financieel

AEX-index licht omlaag door aanhoudende stijging olieprijs

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager geopend. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten en de verstoringen van de olietransporten uit de regio. De aangekondigde recordvrijgave van olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) is er vooralsnog niet in geslaagd de oliemarkt te kalmeren.

22 minuten geleden
Vakbonden België staken, vluchten geschrapt en ov verstoord

BRUSSEL (ANP) - Een landelijke staking in België levert donderdag hinder op voor het vliegverkeer en het openbaar vervoer. De staking is georganiseerd door de vakbonden. Vanaf Brussels Airport zijn alle vertrekkende vluchten geschrapt, net als de helft van alle aankomende vluchten.

23 minuten geleden
Europese gasprijs stijgt weer door zorgen over Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is donderdag met ongeveer 4 procent gestegen, nu markten zich volgens kenners voor lijken te bereiden op langdurige verstoringen door de oorlog in het Midden-Oosten. Donderdag werden twee olietankers in Iraakse wateren aangevallen. Als gevolg daarvan ging de prijs van een vat olie ook weer flink omhoog.

26 minuten geleden
Overname About You stuwt cijfers webwinkel Zalando

BERLIJN (ANP) - Webwinkelconcern Zalando heeft de groei vorig jaar doorgezet, mede door de overname van de Duitse webshop About You. Het Duitse bedrijf verwacht de groei ook dit jaar door te zetten, onder meer door meer gebruik te maken van kunstmatige intelligentie.

1 uur geleden
Rabo ziet stijging huizenprijzen met gemiddeld 3,1 procent

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse huizenprijzen zullen dit jaar naar verwachting met gemiddeld 3,1 procent stijgen. Daarmee zouden de huizenprijzen flink minder sterk stijgen dan vorig jaar, toen het ging om een plus van gemiddeld 8,6 procent, aldus huizenmarkteconomen van RaboResearch in het donderdag gepubliceerde Kwartaalbericht Woningmarkt.

1 uur geleden
Olieprijs blijft stijgen ondanks recordvrijgave uit noodreserves

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn donderdag verder gestegen. De aankondiging van de recordvrijgave van 400 miljoen vaten olie uit noodreserves door leden van het Internationaal Energieagentschap (IEA) lijkt de oliemarkt niet te kalmeren. De Verenigde Staten kondigden afzonderlijk aan 172 miljoen vaten uit hun noodreserves te onttrekken als onderdeel van deze gecoördineerde actie.

2 uur geleden
Aantal faillissementen neemt opnieuw af in februari

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in februari op jaarbasis opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 311 bedrijven failliet. Dat zijn 53 faillissementen minder dan in dezelfde maand een jaar eerder, een daling van 15 procent. Ten opzichte van januari steeg het aantal faillissementen met 11 procent.

2 uur geleden